Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik fajta alkalmasabb...

Melyik fajta alkalmasabb agilityre?

Figyelt kérdés
A border collie, a skót juhász, a belga juhász vagy a sheltie alkalmasabb agilityre? Nem vagyok kezdő kutyás és nem most kezdtem az agilityt sem. Nem tudtam eldönteni melyik fajtával járnék jobban. Van ötletetek?

2021. jún. 21. 15:52
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Collie vagy sheltie
2021. jún. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
96%

Meg kell nézni egy eb vagy vb startlistát, a maxik 90+%-a border, a midik és minik kb 80%-a sheltie. Hazai versenyeken 2 éve már van egy plussz kategória, az m+, pár év és eb-n is lesz, ha jól hallottam, azt is a borderek vezetik majd vagy a mudik.


Midiben van a legkevesebb versenyző, így egy midi sheltievel van a legnagyobb esélyed nyerni/dobogón állni. Valamivel többen vannak a miniben és 2-3x annyian a maxiban.


Nekem személy szerint jobban bejönnek a borderek vagy a malik, ők sokkal munkamánabbak, könnyebben rákattanak a feladatra. A sheltiek gyakran érzékenyek, nem tipikus partizós kutyák, szoktatni kell őket a zajokhoz, az idegen terepekhez, előfordul, hogy ijedtükben kiszaladnak a pályáról az első pár versenyükön.

Skótjuhász, show gröni, tevru max hobbi szintre jó, munka tevru, gröni meg kb csak a kiválasztottaknak "jár", fél milla egy kölyök.

2021. jún. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, milyen szinten akarsz vele dolgozni.


A collie nem alkalmas, nem elég fordulékony, nem elég gyors és ma már csak küllemre tenyésztik, így idegrendszerben és ösztönben sem túl jók.


A mali, border collie, sheltie jó lehet. De már nagyobb versenyen a mali sem tud eredményben ott lenni a borderek mellett maxiban.

2021. jún. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik fajta jó választás lehet. a fajtán belül is vannak nagy különbségek. Gyakran látni bordert versenyen, ami csak vánszorog a pályán. Látni olyat is ami repül, de nem tud eredményt felmutatni vele a gazdája. A legjobb olyan kutyát választani, amelynek jó a figyelme és jól motiválható (törzskönyv, szűrés és egészség alap). A sebesség a gyakorlással fejlődik. ha jársz versenyekre meg tudod figyelni milyen kutyák vannak, melyik tetszik és ha megkérdezed a gazdáját szerintem szívesen mesél a kutyájáról. Sok sikert!
2021. jún. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!