Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyámék miatt szökik a kutya?

Anyámék miatt szökik a kutya?

Figyelt kérdés

Az én kutyám, 14 voltam amikor kaptam, de úgy gondolom, hogy ilyen korban a szülők lennének felelősek azért, ha a kutya ki tud szökni. Rohadt idegesítő, mert amikor én itthonvagyok semmi gond nincs vele, mozgatom, amikor meg nem tudok itthon lenni (edzések, iskola) akkor a szüleim rendszeresen 'véletlen' kiengedik, és engem szidnak mert a kutyát tanítottam annó ugrani (átugratni tárgyakat) meg pár trükköt, és arra próbálják ráfogni, hogy miattam szökik a kutya. Szerintem egyszerűen unatkozik amíg nem vagyok itthon, nagy mozgásigényű fajta. Utálom, hogy engem hibáztatnak, amikor szülőként az ő feladatuk lenne, hogy felelősséget vállaljanak, legalábbis én csak úgy vennék a gyerekemnek bármilyen állatot, ha tudom hogy én is képes leszek rá vigyázni, hiszen egy életről van szó. Mert amikor vettük még bőven volt időm vele foglalkozni, mostmár viszont alig van pár órám egy nap, azalatt mozgatom meg játszom vele.

A szüleim sokszor nyitva felejtik a kaput és a kutya meglép, én pedig hazaérek hulla fáradtan és mehetek keresni, sokszor órákig biciklizem mire megtalálom és hazahozom. Egyszer egy ember megtalálta, megnézte a chipet és felhívott, megköszöntem neki a segítséget, még jó hogy az én telefonszámom volt a kutyánál. AMikor a szüleimnek elmeséltem ezt, szidták az alakot, miszerint ha nem fogta volna meg hazajött volna. Tényleg hazajön a kutya általában, de én inkább elmegyek megkeresni, hogy ne üssék el vagy ilyesmi.

Egyszerűen tehetetlennek érzem magam, a szüleim pedig elég régimódiak, nem veszek a kutyát 'emberszámba' ha lehet így mondani, nem engedik be a házba sohasem (pedig kistestű, rövidszőrű), akkor sem ha retteg kint a viharban, és a kutyát meg engem hibáztatnak amikor a kutya elmegy pedig elengedik.

(átmegy a kapun, és ott még van egy 2 méteres kerítés amin kiszökik).

Mit tehetnék?



2021. jún. 26. 15:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
78%

A szüleid nem normálisak... Esetleg a kapuval nem lehet mit kezdeni, hogy magától becsukódjon? Tudod, vannak ilyenek a lépcsőházakban is, csak nem tudom hogyan működnek, meg ahhoz kéne egy felnőtt is, aki megcsinálja...


Szüleid gondolkodásával sem ártana valamit kezdeni, helyedben lázadnék, tapintsd ki a gyenge pontjukat, lépj le a kutyával, vagy valami.

Sajnálom. :/

2021. jún. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
85%

Addig addig amig vakaki szintén "véletlen" megmérgezi.

Egyébkent undorito mikor más felelőtlensége miatt kell a járókelőknek félni

2021. jún. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A lázadás eddig nem működött sajnos, nagyon kötik az ebet a karóhoz... HA elköltözöm tuti vinni fogom magammal a kutyát, de ez még jó darabig nem opció.. A kapu egy egyszerű va kapu, biztos hogy nem engednék hogy költsünk akármilyen elektromos rendszerre, plusz apám sokszor ki-be hordozgat dolgokat rajta, amikor nyitva hagyja hogy ne kelljen 100x nyissa-csukja, tehát csak idegelné őket.

Legutóbb is amikor vihar volt titokban hoztam be a kutyát amikor már aludtak mert félek hogy szívrohamot kap, úgy fél hogy alig kap levegőt.. bent semmi baja nincsen. Reggel vittem ki amíg még mindenki aludt és takarítottam utána, nem vették észre.

2021. jún. 26. 15:20
 4/21 A kérdező kommentje:
Teljesen aranyos kutya, a légynek sem tudna ártani, de megértem hogy valaki félhet tőle, és leginkább a mérgezés illetve a kocsik aggasztanak legjobban
2021. jún. 26. 15:21
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, örülnének, ha elveszne.
2021. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Első válaszoló vagyok. Nem elektromos ajtóra gondoltam, vannak azok a régi ajtók is, amik az orvosi rendelőkben is előfordulnak, valami súly behúzza, vagy valami ilyesmi... De nem is fontos, mert a szüleid biztos nem csinálnák meg azt sem. :/


Rokonhoz / ismerőshöz nem tudod elvinni? Ott mindennap meglátogatnád + vinnél neki kaját.


Szüleid nem aggódnának érted, ha lelépnél a kutyáddal?

2021. jún. 26. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy örülnének, de én ezzel őszintén, mit tudnék csinálni?
2021. jún. 26. 15:28
 8/21 A kérdező kommentje:

Nincs rokonok, akinek oda tudnám adni..

Nem tudok lelépni a kutyával, mert a szüleim van mivel fenyegessenek engem :/

2021. jún. 26. 15:29
 9/21 anonim ***** válasza:
97%
Olyan emberek kellenenek, mint te, es akkor nem lenne ennyi kobor. Helyesen latod a dolgokat, csak sajnos ez szuloi belatas nelkul nem akadalyozhato meg. Felul zart kennel kellene egy huvos reszen, amig nem vagy otthon, dehat az is penz meg ido, egyedul nem nagyon tudod megcsinalni ilyen fiatalon kereset nelkul sajnos.
2021. jún. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
96%
Szüleid gyökerek.
2021. jún. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!