Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá a kutyáma...

Hogyan szoktassam rá a kutyámat az eledelre?

Figyelt kérdés

A páromtól a születésnapomra kaptam egy 6 hónapos tacsi kislányt.

A kutyus egy tünemény. Bújos, ragaszkodó és persze nagyon cuki😊


Az egyetlen "probléma", hogy az előző gazdija csak emberi étellel etette. Próbáltunk prémium szemes táppal etetni,de sajnos megszagolja, megizleli és otthagyja. Pépes alutasakossal is próbálkoztunk, evett is az elején egy két falást, de azóta semmit, pedig sok fajtát kipróbáltunk. Viszont a szárított fület szereti és a jutalom falatokat is rágcsálja. Az állatorvos szerint próbáljunk több féle eledelt, próbáltunk is és persze mindig van a tálkájában, de nem eszi meg.


Most jenelnelg, mivel az eledelt nem eszi emeri ételt kap (zöldség, gyümölcs, hal ,csirkehús vagy kacsa főve pl. Csirke szív, máj, zuza, comb).


A kérdésem az lenne, hogy hogyan szoktassam rá a kuya eledelre? Vagy az emberi étel is megfelel? Persze azt adom neki, ami nem árt.


2021. jún. 28. 10:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%

Csirkehus,zoldseg,gyumolcs stb amit felsoroltal az tokeletes neki.

Persze ez neked macerasabb de ha van idod es turelmed ilyenekkel taplalni akkor hidd el nekem sokkal jobb mint a szaraztap.

Ezt most sokan meg fogjak cafolni de hidd el tudom mit beszelek :)

2021. jún. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%
Barf
2021. jún. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Ne hagyd válogatni, ha mindenképp tápozni akarsz.

Napi 3× kináld meg táppal, hagyd előtte 15 percig, ha nem ette meg vedd el és a következő etetésnél add neki oda.

2021. jún. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

De amúgy ez a táplálkozás, amit most csinálsz, az is megfelelő vagy olvass utána a barf étrendnek.

3as vagyok

2021. jún. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
98%

Nem kell ekkora kínt látni benne.

Ha éhes lesz meg fogja enni.

2021. jún. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
98%
1 napig nem kap kaját, másnap reggel megeszi. Ha akkor sem akkor majd este. Megeszi, hidd el, hogy megeszi. Kutyából van és mindig át fogja verni a fejed, ha hagyod. Virsli teljesen jó lesz váltásindításnak. Pont nem fog tőle eltelni, és másnap megint fog enni. De ha egyszer, egyetlen egyszer is megsajnálod, akkor elcseszted a dolgot. Kutya. Jegyezd meg, hogy kutya.
2021. jún. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

Én csak annyit szeretnék mondani, vigyázz mert nem minden gyümölcs adható kutyának! Nem tudom a pontos listát, de nézz utána a neten. Szőlő abszolút tiltott, mazsola formájában is. De elnézést ha ezeket már tudtad korábban.


A mi kutyánk kedvence a Rosie's Farm, ez egy konzerv, többféle ízben van, váltva kapja mert hajlamos ráunni egy fajta ízre. De ez a márka az, ami az én orromnak is teljesen jó illatú a többi kutyakajával ellentétben. Rendelni szoktuk zooplus-ról.

2021. jún. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
22%

7


Az én kutyám imádta a szőlőt, soha nem volt swmmi baja tőle

2021. jún. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Eledellel szeretném etetni, nem lenne gondomra rá is főzni, etetni emberi ételellel, de félek, hogy valami baja lesz. Nagyon oda figyelek arra, hogy mit ehet az emberi ételek közül és úgy állítom össze neki a napi adagjait, de ez így macerás. Probáltunk már ugy, hogy egy nap csak száraz minőségi tápot kevertünk össze egy kis pépes eledellel és azt tettük ki neki de az se vált be nála, inkább egésznap éheztette magát. Annyira lelkiismeret furdalásom volt utána nem akarom, hogy éhezzen, mert akkor inkább teszek neki emberi kaját. :(
2021. jún. 28. 12:48
 10/17 anonim ***** válasza:
89%

Van még mit tanulnod, ha: "Annyira lelkiismeret furdalásom volt utána nem akarom, hogy éhezzen,"


Leírom ismét. Hiába csak egy tündibündi mikrotacsi, akkor is csak egy kutya. Ráadásul vadászkutya! Patkányra-görényre-pocokra szakosodott gatyalyukasztó véreb. A városokban meg ebben a szép új világban azért nem szabad tacsit elengedni, mert elkavar patkányt hajkurászni, aztán lobogtathatod a rántotthúst...


De a fő programja az, hogy átverje a fejed a bánatos képével. Ezen nem fog változtatni, ha továbbra is működik. Nem hülye. Kutya.

2021. jún. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!