Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem szobatiszta?

Miert nem szobatiszta?

Figyelt kérdés

sziasztok. van egy 3 es egy 2 eves kistestu kutyam. kinti-bentiek. a 3 eves szobatiszta, mar eleg regota. viszont a masik folyton rapisil az agyra, szonyegre vagy ahova csak akar. rengeteget az udvaron vannak, sot, mikor reggel felebredek, az az elso dolgom, hogy kiengedjem oket mert olyankor szoktak menni vegezni a "dolgukat". erre fol, kb kint vannak 1 orat, aztan hivom be oket enni, de meg mielott enne a kutya, mar osszepisil bent mindent. tenyleg nem tudom mit lehetne vele kezdeni. illetve ha az agyon van, elmegyek mellette akkor is bepisil.

utni soha nem utottuk, kiabalni nem kiabaltunk vele. ugy neveltuk ahogy a masikat is.

mit lehetne tenni, hogy errol leszokjon?


2021. jún. 30. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a dominanciát jelzi.

Ha nem tanítottad meg neki rendesen, akkor meg kell szidni, és kivinni. Ha kint pisil, akkor dicsérni. De szerintem sima dominancia. Azt kell elérned, h te legyél a főnök.

2021. jún. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hogy viselkedik amikor bepisil? Csak simán leguggol és odacsurrant vagy lelapul közben?, Mit csinálsz ha rajtakapod?
2021. jún. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Hogyan viselkedik mas kutyak kozeleben, megado vagy agressziv? Idegen emberekkel?

Milyen nemű a kutya, ivaros vagy ivartalanitott? Lehet csak izgalmaban pisil be, hogy jujj de jo, vegre beengedted es ujra lat, de ezt mar ki kellett volna nőnie egy 2 eves kutyanak. Szoval vagy hugyuti problema, vizelezvisszatartasi gondok, vagy tenyleg dominancia, ha latod hogy direkt jelöl, elotte szaglaszik.

2021. jún. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

a problema az, hogy kislany. ivartalanitott kislany. a masik kutya ivartalanitott fiu, de nagyon jol megvannak, bar mar feltunt hogy a kislany agressziv vele (arcon harapja vagy nyakon illetve morog ra). ilyenkor kimondom a nevet (nem kiabalva) es abbahagyja aztan jatszanak normalisan. viszont emberekkel vajra lehet kenni. nem morog, nem harap, jatszani lehet vele. sosincs gond.

mikor bepisil akkor lelapul es ugy teszi. ha latom mit csinalt, akkor sem kiabalva mondom a nevet es hogy nem szabad, ilyenkor mindig lehajtja a fejet utana pedig kiengedem vissza oket az udvarra.

egyebkent nemtudom mennyire szamit de mind a ketten csivavak.

2021. jún. 30. 09:41
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
5-os vagyok. Most latom,h nem verted . Bocsanat. Akkor tuti inkontinencia lesz. Osztrogen termelest segito gyogynovennyel szoktak saegiteni. Mi gyogyszert nem adunk a kutyanknak.
2021. jún. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Miutan ki lett zarva a hugyuti problema, kezdd el kovetkezetesen nevelni, ne hagyd, hogy azt csinaljon, amit akar. Attol hogy pici, meg kutyakent kell kezelni es igenis leszidni, ha neked nem tetszo dolgot csinal,az ejnyebejnye ugy tunik, nem eleg. Ha bepisil, leszidod es kikuldod a hazbol, hamar meg fogja erteni, ha kint pisil, akkor pedig dicsered, jutalmazod. Eddig meg nem volt olyan kutya a csaladban, akinel nem valt volna be, pedig van ivaros kan is, sot olyan aki felnottkent kerult ide es nem ismerte a lakasban eles szabalyait.
2021. jún. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok! Amit az 5ös írt azt nem értem komolyan. Lány kutyám van, ivartalanított. Nem pisil be! Több ismerősömnek is ivartalanitott lány kutyája és azok sem! Van, amikor hibázik a doki és valóban szervi okok állnak mögötte, ha bepisil. A kérdező leírása alapján ez jelölés! Dominanciát jelez illetve jelzi, h az az ő területe!!
2021. jún. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha lelapul és félve pisil be, akkor az nem dominancia és nem jelölés, hanem vagy nem tudja tartani, vagy ideggyenge és annyira túlpörhi a közeledést hogy becsurrant tőle. Nekünk is ilyen a szuka kutyánk, ha nagyon örül vagy nagyon fél akkor maga alá pisil.


Vizsgáltasd ki orvossal, hogy a szervi probléma ki legyen zárva.

2021. jún. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én az 1essel értek egyet. Azért lapul,mert tudja h nem szabad de mégis csinálja. Nem Tudja ki a főnök és igy próbálkozik!
2021. jún. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
10es vagyok. Ha nincs szervi baj akkor van amit irtam
2021. jún. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!