Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő, ha egy haj vagy...

BenjaminN04 kérdése:

Mi a teendő, ha egy haj vagy szőrszál van a kutya szemében és nem engedi kiszedni, viszont nincs állatorvos a közelben? Esetleg van arra esély, hogy magától kijön Pl. Amikor könnyezik?

Figyelt kérdés

2021. jún. 30. 18:57
 1/6 anonim válasza:
92%
Nem tudom mennyire tartozik ide.. nekem volt egy kutyusom régebben, ő volt az első saját kutyám. Az egyik szemen ilyen furcsa "szőr kinövés" volt néhány szal. Úgy élt 14 évet. Nagyon szerettem.
2021. jún. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
17%

Nem, sajnos nincs esély rá, ez egy evolúciós probléma a kutyáknál (is). Egy 2009-es kutatás szerint a relatív fiatalon (= nem idősen) egyéb betegség illetve sérülés nélkül elhullott farkasok, sakállok illetve dingók halálának mintegy 65-70%-áért a szembe jutott szőrszál felelt. Az ilyen esetek könnyen felismerhetőek voltak mivel az állat előbb teljesen megvakult majd a szemébe petéztek a legyek, ami után a tetem jellemzően már eleve szem nélkül feküdt.


Azonnal vidd állatorvoshoz.

2021. jún. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
76%
Első vagyok. Szerintem is vigye állatorvoshoz, jobb ha megnézik, de ahogy írtam az én kutyusom 14 évet élt le így és nem vakult meg és legyek se peteztek a szemébe. Akkor nála más volt?
2021. jún. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

“Nem engedi kiszedni” Ezt most inkabb ne elemezzuk.

Ami a szorszalat illeti,behullt vagy benott?

Ha behult vagy besurolta ne torodj vele,kijon magatol.

Ha befele nott akkor vagd le vagy ha nem vagy kepes sajatkezuleg megoldani(mivel “nem engedi”) akkor vidd orvoshoz.

2021. jún. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
31%
Szemcseppet már próbáltad?
2021. jún. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Ha befele nott a szempillaja, akkor allatorvos, ne kiserletezz vele otthon. Ha csak belement a szemebe, es latod a szorszalat, hogy hol van kerj meg valakit, hogy tartsa addig a fejet, huzd szet a szemhejait es ujjbeggyel ki tudod szedni. Vagy ha nincs segitseg, a labad koze is szorithatod, egyik kezeddel tartod a fejet, masikkal megprobalod kiszedni. De magatol is ki szokott az jönni idovel.
2021. jún. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!