Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kicsi, agresszív kutyákban...

A kicsi, agresszív kutyákban nincs semmilyen természetes félelemösztön?

Figyelt kérdés
Oké, hogy nincs normálisan megnevelve, de hogy egy nála 10-szer magasabb embernek nekimegy egy állat, az már alapvető túlélési ösztön hiányára utal. Elég egy véletlen rossz lépés és a boka körül pattogó kutyának nyekk. A háziasítással veszett ki belőlük annak a képessége, hogy felmérjék, van-e bármi esélyük, mielőtt támadnak, vagy esetleg ez már az őseikben sem volt meg?
2021. júl. 2. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Kisebbségi komplexusos kis köcsögök. Mikor én viszem a dándogomat sétálni, erre a szomszéd kis hülye csivava kiszökik és neki megy egy olyan kutyának aki keresztbe lenyelné. A különbseg az hogy az én kutyám meg van nevelve, ezért nem támad vissza.

Ha meg megrugom a csivavát mert annak a kis patkánynak áll feljebb hogy még harap is, akkor a szomszéd jön hogy miért nem lehet vigyázni az ő kis szeme fényére.. Aha oke. (és félreértés ne essék, találkoztam én már tök aranyos meg szelíd kis méretű kutyával, ez csak egy kis saját tapasztalat)


Egyébként van bennük túlélési ösztön, csak a többség szimplán hülye, nem érzékelik hogy valójában milyen kicsik.

2021. júl. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
a tenyésztés révén amúgy elég sok hátrányos (vagy egyenesen életképtelen) vonás kialakult a különböző fajtáknál.
2021. júl. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%

Mi is tapasztaljuk. Enyemet arra tanitom,ha egy kutya konyorog a fajdalomert(azaz tamadast kezdemenyez fele,megharapja),akkor kapja meg,amire vagyott.

Elozo kutyam is igy halt meg,h megolte egy masik kutya. A kihivott rendorok jegyzokonyvet se vettek fel. A tamado kutya gazdajat nem is akartak felkeresni. Pedig csak egyenesen kellett volna hajraniuk az autoval. Az esetrol kozteri kamerafelvetel is keszult.

Nem erdekli a rendorseget az ilyen.


Elozo,a dogod igenis tanitsa meg a kis hepciaskodo kutyaknak a termeszet torvenyet,ahol mindig a jobb es erosebb gyoz. A kovetkezo csivikejet majd talan megneveli/szocializalja.


Ez a szocializacio hianya. A csivi felelembol tamadt.

2021. júl. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%

A kis testű kutyák túlnyomó többségben sokkal agresszívabbak mit a nagyobbak. Ez viszont nem azért van, mert ne lenne bennük félelem ösztön, sőt, pontosan azért csinálják, mert tartanak a nagyobb kutyáktól/élőlényektől és így próbálják meg megfélemlíteni őket, nehogy bántsák. Ez már nagyon régen még a farkasoknál alakult ki náluk. Ott is ha volt egy kisebb egyed az agresszívabb volt, háta ezzel eléri, hogy a másik ne bántsa. Túlélési ösztön. Nehéz, néha lehetetlen, ezt kinevelni belőlük, olyan, mintha arra próbálnád meg megtanítani, hogy ne ússzon, ha beleteszed a vízbe.

Remélem segíthettem :-)

2021. júl. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%

2-es es 4-es hozzaszolo szerintem megadta a valaszt a kerdesre,nagyon igaz mindket valasz.

Annyival egeszitenem csak ki,hogy az esetek tobbsegeben meg a gazdajukbol is hianyzik ez :) (a termeszetes felelemoszton)

2021. júl. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Nem mérettől függ itt semmi.

A kutya ösztönből cselekszik.

2021. júl. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos a legtöbbet nem szocializálják, kutyaiskolát hírből sem ismerik - mert x méret alatt valamiért nem kötelező -, aztán persze, hogy kis ideggörcs lesz az összes.


Oké, de aztán ne nyivákoljon a gazij, hogyha felrúgom a bokámnak támadó "kutyáját" - mint már volt rá példa.

2021. júl. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!