Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak az én kutyám nem eszik?...

Csak az én kutyám nem eszik? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Tápot váltottam (!) ezért érdekelne.Nem rég vettem egy újat,rendesen 9 nap alatt váltottam le.A gyomrával semmi baj,széklet rendben.

Létezik,hogy csak a meleg miatt nem kívánja az ételt? Inni iszik,lazacolajat is elfogadja.


Vagy csak nem jó neki a táp? Az előzőt ette,jó minőségű is volt a táp,de neki nagyon nagy szemű.

Honnan tudhatom,hogy csak a táp rossz anélkül,hogy előidéznék egy hasmenést másik táppal? :D



2021. júl. 3. 22:46
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Elképzelhető hogy 1-2 napig nem eszik rendesen a meleg miatt, az én kutyám is csinált ilyet. Amúgy minden rendben volt vele. Figyeld a viselkedését, székletét, mozgását minden a megszokott e. Ha pár napon belül rendeződik annyiban hagynám. Azért ha marad ez az állapot, inkább vidd orvoshoz. A táp miatt nem aggódnék.
2021. júl. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem sokára viszem ivartalanítani azért nem tennék plusz kört a dokihoz ha nem muszáj.

Kicsim nincs és 2 kerülettel arrébb van.Nincs kire hagynom a kisbabát ha épp nem szabadnapos a párom.

De felhívni mindenképpen felhívom akkor holnap mert mióta jött a kánikula szinte 2-3 naponta a tányérban marad az eledel.

Olyan még nem volt,hogy nagyon hosszú ideig nem enne,egy-egy etetés marad ki csak.


Bár! Kicsit kövér az is lehet,hogy azért fogy kevesebb vagy épp egyáltalán nem a tápból mert sokallja az adagot.Ez mégis csak hidegen sajtolt táp..🤔

2021. júl. 3. 23:14
 3/9 A kérdező kommentje:
Kocsim*
2021. júl. 3. 23:14
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Hidegen sajtolt tapok tomenyek, keves is eleg.

Ha meg kover akkor plane nem lehet etvagya ebben a melegben.


Nem is baj hogy nem eszik vagy keveset legalabb lefogy

2021. júl. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Nagy melegben a mienknek is visszaesik az étvágya. Kevesebbet mozog mert nincs hozzá kedve úgyhogy kevesebb kalória is elég.
2021. júl. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A doki is azt mondta,hogy semmi baj nincs,de csökkentsem az adagot.

120 volt az alap,most 80.

2021. júl. 5. 08:38
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A meleg miatt az enyem se eszik néha
2021. júl. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
57%
Gondolom már megoldódott azóta, de azért megosztom a tapasztalatom,hátha valakinek segít. Az én kutyusom nagyon nehezen eszik, borzasztóan válogatós, mióta elkezdtük jutalomfalattal tanítgatni, azóta tudja, hogy van finomabb is mint a tápja... Mivel vékony, ezért sokáig még adtam alá a lovat, kiszórtam neki egyesével, úgy elnyammogott, majd kézből nagy nehezen eszegetett. Aztán rájöttem hogy ez így nem lesz jó, mert pl ha én nem leszek épp vele akkor a férjem tuti nem fogja kézből etetni.. :D Nálunk a következetesség se vált be, mert előbb sajnáltam meg, mikor már 3. napja alig evett pár szemet. Az egy ami használt, hogy nagyon kicsit megmikróztam a tápot hogy langyos legyen és minimális vizet öntöttem rá, így jobban jött az illata és igy életében először megette az egész tányér kaját. Mondjuk azt nem értem, hogy ha nem ízlik neki akkor ha még büdösebb akkod miért jobb úgy, de ezt ők tudják. :D
2021. júl. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szívbeteg a kutya,így ha nagyon felszökik a hőmérséklet nem eszik semmit csak iszik,fekszik,liheg.

Azóta van légkondi,így megoldódott a gond,legalábbis ameddig jó időben tartom bent.Bár nem tudom eddig évekig hogy nem tűnt fel egy vizsgálaton sem,hogy szívbeteg a kutyám..

2021. júl. 29. 09:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!