Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jó könyvek vannak...

Milyen jó könyvek vannak kutyák otthoni tanítására?

Figyelt kérdés
Egy 8 hónapos francia bulldogról van szó. Már 2 hónapja szeretném elvinni iskolába, csak sajnos rendszertelenül dolgozom. Ettől függetlenül van bőven időm a kutyámra, csak nincs arra lehetőség, hogy azt mondják, hogy pl. minden hétfőn 14:00-ra kell menni, akkor mindig oda tudjunk menni. Emiatt keresek olyan könyvet ami az otthoni kutyaoktatásról szól.

2021. júl. 5. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1001 kutyatrükk


De viszonylag jó videók vannak youtubeon is

2021. júl. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
101 kutyatrükk, mi 52 trükköt tanultunk meg belőle :)
2021. júl. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Fulop Norbert: Tanul meg kutyaul


Profi kutyakikepzos konyv. Tenyleg profi!!

2021. júl. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Trükkökre vagy nevelésre van szükséged? Mert nem mindegy.


Trükkökre rengeteg könyv és youtube videó van, igazából nem mondanám, hogy melyik jó, melyik rossz, mert kutya és gazdi függő, hogy mi jön be nektek és mi nem, mire tudod rávezetni és mire nem. Pl nekünk is megvan a 101 kutyatrükk, de tök más parancsszavakat használunk, meg egy csomó mutatványt feleslegesnek gondoltam, így másokat tanítottam helyette, de inspirációnak, ötletelésnek, iránymutatásnak (hogyan történik a rávezetés, miért kellenek az "előtanulmányok") egész jó. Én ajándékba kaptam, azért van meg.

De nem ezekre van a kutyaiskola.


Kutyaiskolaa BH-ra, az alapokra van. Ül-Fekszik-Hozzám-Lábhoz

Csak ennyit kell tudnia a kutyának, ha sikeresen veszi a sulit. Kevésnek tűnik? Pedig sokkal nehezebb, fegyelmet és koncentrációt igényel mindkét féltől. Amit egyedül, könyvből, visszajelzés nélkül lehet nem tudsz elérni. Nem azt mondom, hogy mindenképp kell a suli, csak megvan a miértje, hogy miért jó a suli, és miért kevésbé sikeresek a könyvek.


Ilyen nevelés ügyben nehéz jó könyvet tanácsolni, általában mindegyikben van valami, ami idült vagy helytelen, csupán az arány változó. És mindig vita van belőle, hogy kinek van igaza.


Akit én eredményes, és nem kókler "kutyaoktatónak" tartok, az Karay Zoltán, neki több könyve is van a témában.

2021. júl. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!