Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogyha kutyamra...

Miért van az hogyha kutyamra ra utok egy picit mert roszat csinal akkor megsértödöik nem eszik nem iszik egésznap csak szomoruan nézz rám felé pedig pittbul fajta nem fájhat neki sokkal nagyobb a fájdalom küszöbe atol a kis pici ütéstöl akk meg mért?

Figyelt kérdés
2010. aug. 26. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem azért "sértődik" meg,mert fizikai fájdalmat érez,hanem azért mert pszichéset.
2010. aug. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Staffordshire-ben nagyon erős a megfelelni akarás.

Inkább az elutasítottság érzése fáj neki, nem az ütés.

Nagy lelkük tud lenni hegynyi izmuk alatt.

2010. aug. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Mert bízik benned és Te csalódást okozol neki. De a fegyelmezés módja nem az ütlegelés(még ha ici-pici rálegyintés volt is),hanem a szavakkal nevelés.
2010. aug. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem mewg azt hiszi hogy ő a fönök és fiegyelemmegvonással büntet téged, el akarja érni az akaratát.
2010. aug. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
a büntetés után "ki kell engesztelni"! nem szabad büntetett állapotban hagyni, kb 1-2 perccel a büntetés után hívd magadhoz és simogasd meg.
2010. aug. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A kutya irányít téged:) Nem szabad bántani. Én azt csinálom, ha valamilyen viselkedése nem tetszik, akkor egy apró legyintéssel, mintha pl Te nem figyelnél rám, és megböklek, hogy hahó, figyelsz? Szóval egy ilyen gesztussal felhívom magamra a figyelmet, és közben keményen rászólok, attól függ, hogy mit csinált.


A pitbull pedig nagyon nagyon ember, vagyis gazdi mániás!!!! Nagyon sok tévhit van ezekkel a kutyákkal kapcsolatban. Neki valószínű az fáj, hogy az imádott gazdija, olyan módon kommunikál vele, amit ő nem ért. Ha egy kutya valóban megsértődik, azzal nem kell foglalkozni, hiszen ezzel is próbál irányítani. Kicsi gazdi szíve megszakad, és megy gyorsan kiengesztelni kicsi kutyáját, aki ezáltal jogosnak veszi a sértődését, és azt, hogy ő nem is csinált semmit. Ő irányít:)


Próbáld ki, hogy nem csapsz rá, kicsit se, még akkor se ha kibírná azt is hogy átmenjen rajta az úthenger, hanem abban a percben, amikor valami olyat tesz, ami neked nem tetszik, erősen határozottan rászólsz, hogy NEM. pl.: nem szeretnéd, hogy bemenjen egy szobába. Neki mégis erősebba kíváncsisága, és mivel még nem tanulta meg, hogy nem szabad, ezért bemegy. Ha látod, akkor rászólsz, hogy NEM, és közben meg szépen tolod kifelé a szobából, és amikor így "kiment" akkor megdícséred. Aztán minden alkalommal ugyan ezt következetesen. A végén meg fogja érteni, hogy a nem azt jelenti, hogy nem. És érteni fogja, mert taslikat nem érti. Miért okoz nekem fájdalamt? Ez jár a fejében.


Ha a szóval, vagy kutyául kommunikálsz vele és akkor sértődik meg, akkor az nem számít!! De ha a taslik miatt, azt ő nem érti. Nem érti az összefüggést a tasli, és a cselekedet között.

Sok sikert:)

2010. aug. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pulikámmal azt csináltuk, hogy mikor még 1 éves körül volt akkor kapott pici nózira koppintást, ha rossz volt. Ez után 1-2 perccel megfogod a jobb kezeddel a bal mancsát, mondod neki, hogy bocsánat, és utána már nem szabad szidni, haragudni rá. Később elég volt a nem szabad, rossz kutya, és már adta a bocsánatot magától, hogy béküljünk ki :) Mikor nagyon rossz volt, csak sokára fogadtam el a bocsánatot, és megértette, hogy addig nincs simogatás, stb. Persze ez sem tartott tovább 5 percnél. Pulik is a büszkeségükre érzékenyek. Egyszóval kell valami szerintem ami után tudja hogy meg lett büntetve, de most már kibékültetek.
2010. aug. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
23:42 ez nagyon igaz...amugy koszi a válaszokat szerintem nagyon igazatok van
2010. aug. 27. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!