Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben a nagy melegben egy...

Ebben a nagy melegben egy nagytestű kutyának (45-55kg) reggel meleg előtt 1órás séta napközben pihenő +a társával rohangálnak-birkóznak majd este mentális fárasztás,labdázás,30-40p esti séta elég vagy valami még hiányzik esetleg?

Figyelt kérdés

2021. júl. 7. 23:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Étel, víz, normális hely, és árnyék.
2021. júl. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Azért az sem mindegy hogy lakás kutya, vagy kerti.
2021. júl. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
69%

A melegben nagyon kell vigyázzni.

A mi kutyusunk is kb. 50 kg a pofija és a hasa fehér viszont lényegében fekete az egész kutya.

Nem bírja a meleget. Félünk, hogy egyszer rosszul lesz, hiszen egésznap futkározik, játszik stb. Mindig van elötte friss, hideg víz és elcsaljuk árnyékosabb helyekre. Imád kint lenni, viszont este bent altassuk/alszik.

2021. júl. 8. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Melegben a kutya sem akar annyit mozogni, és érdemes a kaját is visszafogni ilyenkor. Nekem hosszú szőrű kutyáim vannak, 60-70kg közöttiek és fekszenek, csak házat őrizni kelnek fel ebben a hőségben. Reggeli hűsben vannak sétáltatva. Sajnos estére nem nagyon hűl le a levegő, így az esti séta kimarad, helyette a kertben vannak kicsit lemozgatva, de csak annyira, amennyire ők akarják, nem erőltetem.
2021. júl. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Szia!Szerintem jó hogy mentálisan fárasztjátok, labdáztok vele és még a társaival is játszik, mert nagyon sokan csak vesznek egy németjuhászt és kirakják a kertbe, hogy majd ott lefárasztja magát.Nem tudm merre laktok, van-e erdő a közeletekben, mert ha igen érdemes lenne a reggeli séta helyett még a meleg előtt felkelni és elvinni futni egyet.Neked is kikapcsolódás lenne és a kutyád még jobban élvezné.Nekem Weimari vizslám van és ezt minden reggel megcsináljuk.2 km futás oda 2km séta vissza vagy 50 m futás 50 m séta oda vissza ( az utóbbi jót tesz a szívműködésnek).Remélem segített a válaszom.Sok szerencsét!
2021. júl. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Étel,víz,normális hely,árnyék van akkor elég lenne csak reggel egy eü séta és este pedig 30-40p mentális fárasztás 15-20p labda játék?
2021. júl. 8. 10:19
 7/7 anonim ***** válasza:
Minden kutya egyedi. ha a te kutyádnak úgy látod, elég a csökkentett foglalkozás, akkor az megfelel neki.
2021. júl. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!