Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya-macska összeszoktatás...

Kutya-macska összeszoktatás mennyi ideig tarthat?

Figyelt kérdés
3 éves, nyugodt viselkedésű fiú Bichon kutyusunk mellé érkezik egy fiú kiscica. Olvasgattam, illetve nézegettem videókat a témában. Mire kell odafigyelni mindenképpen, és mekkora időt vesz igénybe amíg a két állat összeszokik?
2021. júl. 8. 18:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az utcán megy egy macska akkor mit reagál rá a kutyus?

Amúgy először mindenképp pórázon legyen , a cica pedig kézben (úgy hogy ne tudjon kiugrani)

Az pedig , hogy mennyi idő, az egyénfüggő

2021. júl. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%

Tartsd kezben a dolgokat, mind a ket allatot szabalyozd le es akkor nem lesz baj. Ne ijessze meg az egyik a masikat es mind a kettot nyugtasd kozben, hogy ne legyen feszult hangulat. Siman osszeszoknak.


Volt mar idos kutya - kolyok macska es most idos macsek - kolyok kutya parosom, nem volt gond az osszeszoktatassal.

2021. júl. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Addig nincs baj ameddig a macska oda nem kap. Nálunk egyből összeszoktak, imádják egymást együtt süttetik magukat, játszanak.

Egyébként az első jól mondja még egy annyit hozzátennék, hogy szerintem hadjátok hogy a kutyus megszagolja. Egyébként kicsi cicusról van szó?

2021. júl. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pár nap volt, mondjuk fordítva volt a helyzet, 6 éves macska mellé jött kamasz kutyus. A pár nap a cicának kellett, hogy rájöjjön, nem fogja bántani a kutya. A kutyus olyan jámbor és jólelkű volt az első pillanattól kezdve, hogy inkább őt féltettem a macskától :D de semmi gond nem volt, sokat jutalmaztam őket egymás mellett, kutyának nem hagytam, hogy rárontson a cicára, és pár nap alatt rendben is voltak.
2021. júl. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a macska kergeti a kutyát, de már kis kora óta... :)

A kutya nem tudja mit csináljon, pedig vagy 5x nagyobb.


Mi először kézből adtuk neki megszagoltatni, aztán le sem sz*rta. Pár éve csak elsétálnak egymás mellett, max néha kap a kutya egy macskás pofont hogy tudja hol a helye... :D Élesek a karmai.

2021. júl. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utcai macskákat vizslatja, kíváncsiskodik feléjük, szagolgatja őket nyugalmasan. Az érkező macska pár hetes lesz.


Egyébként a kutya elég szelíd, nyugodt jószág.

2021. júl. 8. 21:42
 7/8 A kérdező kommentje:

No, amikor először meglátta a kutya, egy kicsit morgott rá messziről. A macska teljesen nyugodt volt, de 2 méternél közelebb nem engedtük őket egymáshoz. Azóta, amikor érzi hogy a macska a közelben tartózkodik, mondjuk egy bezárt ajtó mögött, nyüszög és ki akarna menni. De nem engedjük.

Érdemes minden nap megmutatni őket egymásnak 5-10 percre, és mindig egy kicsit tovább, vagy hagyjuk egyelőre hog, szokják egymás szagát 1-2 hétig?

2021. júl. 9. 14:38
 8/8 Cubina ***** válasza:

Nekem felnőtt Yorkie mellé jött a pár hetes cica. Először érdeklődve vizslatták egymást, a kutyám farkcsóválva megszagolgatta, aztán elkönyvelte hogy most már a cica is hozzánk tartozik. Azóta nem foglalkoznak igazán egymással, élik a maguk kis életét. :)

2 évre rá találtam egy pár hetes cicát, ugyanez volt a helyzet, az újabb cica nagyon kezdettől fogva szereti a kutyámat, dörgölőzik hozzá, de őt nem nagyon érdekli ez a vonzalom. Viszont az új cica már elejétől fogva fújt az idősebb cicára, a falatnyi testével kergette folyton a nagyot. Mostanra ők is összeszoktak. A nyugodt légkör a lényeg, ha az megvan, bármilyen állat békében él a többiekkel.

2021. júl. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!