Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky mennyire bírja a nyarat?

Husky mennyire bírja a nyarat?

Figyelt kérdés
Magyarországon tenyésztett huskykra gondolok.

2021. júl. 11. 21:28
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
fazni nem fog :)
2021. júl. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%

Attól még, hogy Magyarországon tenyésztik, nem lesz magyar fajta, ami a magyar időjáráshoz alkalmazkodott. Nehezen fogja viselni a nyarat, fokozottan kell rá figyelni. És a mozgását se tudod valószínűleg nyáron úgy kielégíteni a meleg miatt, ahogy kéne.

Szóval ha csak azért ez a fajta kell, mert tetszik, akkor vannak olyan fajták, akik úgy néznek ki mint a husky, csak nem akkorák az igényei, és jobban bírja a nyarat.

Munkára Magyarországon meg nem hiszem hogy tudnád használni.

2021. júl. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Ez hulyeseg. Nem fog belehalni a nyari idojarasba, biztositanod kell neki pancsolot es husolesre alkalmas helyet, de ez igaz minden haziallatra nyaron.

Es de, vannak, akik dolgoznak ilyen fajtakkal, nyilvan nem 30 fokban fognak kocsit huzatni veluk, de osszel es telen vannak ilyen sportok, versenyek, ezeknek a fajtaknak, szerintem szuper, nekem nagy vagyam egyszer bekapcsolodni ebbe a sportba :)

2021. júl. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
20%

Nem írtam, hogy meghal ezen az éghajlaton, csak azt hogy nehezebben bírja mint egy magyar fajta vagy egy rövid szőrű.

A sport meg nem egyenlő a munkával. A munka kutya dolgozik, birkát terel, vakot vezet stb., a sport az más.

2021. júl. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem bírja.Még mi sem ezeket a 40 fokokat.

Többnyire klímás házban vannak ilyen kutyák,attól hogy magyarországon születik még nem ilyen éghajlatra tervezték.Samoyedem is nagyon zihált már csak miatta is muszáj voltam klímát beköttetni.


Persze másnak nem muszáj,de ilyen fajtát tartani se..:D

Még hűteni medencével,kutyás tavakhoz látogatással,gyakori locsolással,árnyékkal,hűtőmatraccal,hűvös pincével/nyári konyhával vagy garázzsal is lehet.Nekem ugyan kertem nincs,de ezeket biztos próbálnám.

2021. júl. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Legyen legkondis lakasod meg penzed,amibol fizeted az aramszamlakat. Nyaron ejjelente setaltatod/futtatod majd.


Tudod,h napi 6 ora a folyamatos futasigenye a fajtanak. Vinned kell. A kert nem eleguti ki a km igenyet.

2021. júl. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
30%

Magyar fajták közül is vannak nagy bundásak, és a rövid szőrű kutyáknak sem jobb, ők meg ráadásul könnyebben leéghetnek. Biztosítani kell az árnyékos, hűvös helyet, bőséges ivóvizet, gyakrabban lehet fürdeni, csak víz, sampon nem fontos, van hűsítő mellény, matrac, nyakörv... stb.

Még mi, emberek is nehezen bírjuk ezeket a 40°C-okat.

2021. júl. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Mar elnezest, de a szanhuzas szerinted nem munka? Mert ezekkel a kocsikkal a szanhuzast imitaljak, a terelest is van, aki csak hobbibol uzi a kutyajaval, sportszeruen.
2021. júl. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20%

Ugyan, kibírja, és még panaszkodni se tud

Minden állatot bele lehet kényszeríteni egy helyzetbe, szóval miért ne bírná?

Sokan észre se veszitek, hogy a hozzáállása sok embernek a nagy kutya szeretet mögött nem sokban tér el, egy állatkínzótól, aki a saját örömére csinálja. Persze, most majd lepontoztok ismét, de tapasztalataim szerint, azt sérti valami, aki ugyanúgy ludas ;)

2021. júl. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék huskyt venni, csak kiváncsi voltam :)))
2021. júl. 12. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!