Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bichon havanse kutyák...

A bichon havanse kutyák mennyire bírják az egyedüllétet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Adott a kérdés, hogy egy Bichon Havanse kutya mennyire bírja az egyedüllétet? Természetesen szoktatnám az egyedüllétre, viszont munkaidőben akár 7-8, nagyon különleges esetekben 10 órát is egyedül kéne lennie. Kb 3-4 óránként lenne, aki kiengedné a kertbe pisilni, de ennyi. (Előtte viszont fokozatosan szoktatnám az egyedüllétre, először csak 5 perc, aztán 10, aztán fél óra, aztán 1 óra stb - Ez mennyire működhet?)


Köszönöm a válaszokat!



#kutya #egyedüllét #bichon havanse #mennyire bírja
2020. márc. 10. 18:20
1 2
 1/12 anonim válasza:
43%
A Bichon nem bírja az egyedüllétet. Ha egyedül marad ideges lesz.Szerintem nem jó ötlet magára hagyni egyből 10 órára hanem ahogy leírtad 5 perc 10 perc stb.
2020. márc. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen, úgy gondoltam, hogy szoktatjuk, 10 órára egyébként csak ritka esetekben lenne egyedül.
2020. márc. 10. 20:06
 3/12 anonim válasza:
0%
Ha ledig így sem szokja meg akkor inkább vidd el egy megbízható emberhez akit mindig meg tudsz kérni,hogy vigyázzon rá.
2020. márc. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Semennyire. Enyém állandoan sirt,kaparta az ajtót,szomszédok nem.birták
2020. márc. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Megfelelő szoktátással nem fog gondot jelenteni.
2020. márc. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Enyém teljesen jól elvan. Nevelés és napi rutin kérdése. Tudja mikor megyünk sétálni azokon kívül meg néha a fejét se emeli fel ha elmegyek. Amikor elkezdtem dolgozni akkor is csak első nap volt egy kis hiszti, hogy hova megyek ilyen korán.


Az eleje tényleg szenvedős. Hiába akarod fokozatosan csinálni, ha 15 percig folyamatosan ugat utánad nem mehetsz vissza mert azt hiszi amiatt mentél. Ráadásul nem hülye, tudja hogy az ajtó másik oldalán vársz ami még jobban stresszeli.

2020. márc. 11. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
Megfelelő neveléssel és fokozatos szoktatással nem lesz gond. A kutya olyan lesz, amilyenre nevelik. Következetesség, határozottság kell a szeretet mellé.
2020. márc. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Ez nevelés és szoktatás kérdése. Mi például teljesen elrontottuk, szeparációs szorongása lett. Semmi nem oldotta meg a problémát, kipróbáltunk mindent, akkor oldódott meg, amikor hozzánk került egy másik kutya, és már nem volt egyedül. De akiket ismerek és normálisan nevelték a havájukat, azoknál nincs ilyen probléma. Ha első perctől kezdve szoktatod erre, akkor nem lesz gond.
2020. márc. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, hogy először csak 5 percre hátra megyek a kertbe, aztán amikor bemegyek (Olvastam, hogy ez jól működhet) szinte rá sem nézek, majd amikor már lenyugodott megsimogatom, ezt napi 1-2, szer, és fokozatosan, következő nap már 10 perc, aztán 15, aztán 25, aztán 40 stb. Illetve arra is gondoltam, hogy kéne ez szó, például a "Mindjárt jövök!" Amiről tudja, hogy most csak maximum 1 órát leszek el, ezt persze csak akkor, amikor már szokja meg a több időre elmenést is.


Ez mennyire működhet jól?

2020. márc. 11. 09:29
 10/12 anonim ***** válasza:
83%
Minden kutyának szoknia kell valamennyire az egyedulletet. Sajnos nem teheted meg hogy mindenhova magaddal viszed. En is felek, hiszen karantén elott hoztuk el, meg mielőtt érvénybe lépett a kijárási korlátozás. 1 hetet volt egyedül mármint a 7-8 órát amig iskolában voltam, utána végig itthon voltam vele, vittem mindenhova magammal, illetve most meg jon a nyári szünet es ez nem fog valtozni. Nagyon ragaszkodik hozzam a kutyus, ezert egyik szemem sír a másik nevet. Nagyon jo látni hogy ennyire szeret, de azt az 1 hetet végig kinlodta, es nagyon felek mi lesz szeptembertol.
2020. jún. 7. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!