Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatartók miért sértődnek...

Kutyatartók miért sértődnek meg hogyha rászólok a kutyájukra ha közeljönnek hozzám?

Figyelt kérdés
Mikor póráz és szájkosár nélkül sétáltatják a 80 kg-os németjuhászokat.. Az meg odajön hozzám, a kutya egy ösztönlény bármikor megkaphat ha olyanja van. Ha meg elkezdek kiabálni a kutyával hogy takarodjon tőlem akkor jön a gazdája és engem csesz le hogy kiabálok a kutyájával, pedig elnézést kellene kérnie.
2021. júl. 13. 09:45
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 anonim ***** válasza:
69%

Nincs 80 kilós németjuhász. Nem kiabálni kell a kutyával, hanem normális hangon szólni a gazdának, nem akarod a kutyája társaságát.

A miértre pedig az a válaszom, hogy sok gazda úgy véli, mindenki kutyaimádó és boldog, ha az ő gyönyörű kutyája a közelébe megy.

2021. júl. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
54%
Mutass egy 80 kg-s németjuhászt, kérlek…
2021. júl. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 anonim ***** válasza:
75%

Vannak ilyenek is..

Egyszer nekem rontott egy palota pincsi féle, acsarkodott, aztán miután nem mozdultam, odébbállt.

Gazdája megszidta a kutyát, ennyi volt az esethez a reakciója.

2021. júl. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/72 anonim ***** válasza:
64%
Rákiáltasz a kutyára, azt akár támadásnak is vélheti ezért megharaphat. Gondolom a gazda nem 10 méterre van a póráz másik végén, szépen odaszólsz neki, hogy legyen kedves arrébb vinni a kutyát mert nem szereted őket/félsz tőlük/allergiás vagy rájuk. Ráordítasz a kutyára, de nem tudod, hogy fog reagálni rá, van kutya aki egyből támad ilyenkor.
2021. júl. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
74%
Nem érdemes a kutyával kiabálni, csak esetleg magadnak okozol sérülésveszélyt. Elsétálsz mellette, úgy, hogy rá sem nézel (ő sem fog), vagy szólj a gazdának, hogy fogja meg.
2021. júl. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
51%
fsz bajotok van? a kérdező nem elemzést kért. és igaza van, ne sétáltasson senki, póráz nélkül kutyát..
2021. júl. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
67%
Ilyenkor szólhatsz ám a gazdának, hogy ezért akár 300 ezret is fizethet, ugyanis kutya nem lehet szabadon az utcán. Sajnos azt hiszem, ez csak akkor változik, az emberek csak akkor tartják be a szabályokat, ha szigorúan büntetve vannak. Sok kutyatartó (tisztelet a kevés kivételnek) semmibe veszi azt, hogy ilyet nem szabad, mert neki kényelmesebb, ha a kis séta közben Blöki szaladgál, is kevesebb sétát kell szánni a napból a kutyára. (Pedig a legértékesebb amúgy, amit adhatunk az az időnk)
2021. júl. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
71%
A kutyatartóknak gondolniuk kellene arra, hogy kutyájuk viselkedésével félelmet kelthetnek a járókelőkben. Ha a kutya fegyelmezetlen, rövid pórázon kell tartani. Sokan ezzel nem foglakoznak, jogos a felháborodásod.
2021. júl. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
55%

1.Ha 80kg-os az a németjuhász az vagy megevett egy másikat,vagy már gurul nem sétál.

2.F*szt kiabálsz? Eleve utálom a hangoskodó embereket,simán kapnál egyet érte.Ha zavar valaki kutyája SZÓLJ NEKI,hogy vigye arrébb,de ne sipákolj nem vagy te sípoló játék.

3.Ha félsz a kutyáktól azon dolgoznod kellene,nem másokat csesztetni.A kutyák többsége főleg városban nem harap.Harapó kutyát nem sétáltat senki.Vagyis én 15 év alatt még egyszer sem futottam össze harapós kutyával.Ráugatnak az én kutyámra (már csak csoszog szegény öregem,nem is zavarja még ez sem.. :(),de támadni egyik kutya sem támad.Főleg emberre.

4.Amúgy póráz kötelezettség van..

2021. júl. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
81%
Van már általános pórázkötelezettség? Csak egy ideje nem magyarországon élek, de régebben az önkormányzatok rendelkeztek.
2021. júl. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!