Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova tűnhet egy kutya?

Hova tűnhet egy kutya?

Figyelt kérdés

3 éve vettünk egy kutyát, bajorhegyi vérebet. Eleinte nem volt gond vele, de később elkezdett szökdösni, meg ugatni egész éjszaka, pedig rengeteget játszottam vele és volt/van egy másik kutyánk is.

Egyszer 2 éve egyik napról a másikra eltűnt. Ami az érdekes, hogy meg volt kötve, mert szökdösött. Hiába kerestük, nem találtuk.

Azért egy kicsit hiányzik :,(


2021. júl. 13. 22:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Kerested esetleg a helyi gyepmesteri telepen? Vagy kiplakátoltad annak idején, hogy eltűnt? Volt benne egyáltalán chip?

Az az igazság, hogy elég sok minden történhetett. Sajnos akár el is üthették, vagy valaki félt tőle, esetleg valahova beszökött, és bántották.

Az is felmerült bennem, hogy a helyi gyepmesteri telep befogta, bár ha volt benne chip, akkor értesíteniük kellett volna. Vagy ha nem valószínűleg akkor is hirdették. Viszont, ha nem volt benne chip, és senki nem jelentkezett érte, akkor két héttel a telepre kerülése után altathatóvá vált, és meg van az esélye, hogy meg is tették.


Vagy akár menhely fogta be, bár ilyenkor is csak chip hiányában nem értesítenek, és 3? hétig kötelesek keresni a gazdát, mielőtt hivatalosan befogadhatják.

De akár az is lehet, hogy valaki mentés néven befogta, és megtartotta. Egy kutya elég messze is el tud kóborolni, én olyat is hallottam, hogy fél évvel a szökés után Németországban találták meg az eltűnt magyar kutyát.


Szóval sajnos elég sok a változó, így nem lehet tudni.

2021. júl. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

"én olyat is hallottam, hogy fél évvel a szökés után Németországban találták meg az eltűnt magyar kutyát."


azigen

2021. júl. 13. 22:37
 3/20 A kérdező kommentje:
hogy tudnak ilyen messzire elkóborolni?
2021. júl. 13. 22:38
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Elütötték, kilőtte a vadász, valaki befogadta (akár szaporít vele), gyepmesteri telepre került, ahol 2 hét után altatnak.

A szökése pedig azért volt, mert a labdázás nulla egy vérebnek! A másik kutya társasága szintén! Napi séta, mozgatás, rendszeres munka kellett volna neki! Azért szökött, mert a gazdája a legalapvetőbb igényeit sem elégítette ki - ezt úgy hívják, hogy állattartásra alkalmatlan, felelőtlen tulajdonos. (A gazda kifejezés nem helytálló ilyenkor.)

2021. júl. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%

Talán jobb is neki..:D

De bárhová mehetett.Lehet,hogy rég megjárt menhelyet,sintér telepet,vagy épp egy adag szecsuáni 'csirkében' kötött ki.

Semmi rasszizmus.De megeshet.

2021. júl. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
24%

#3:

Felugrik egy tehervonat vagonjára, ami ki tudja hová tart. Bármi lehet. ¯\_(ツ)_/¯

2021. júl. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Pedig sétálni is vittük egy héten legalább kétszer.
2021. júl. 13. 22:43
 8/20 A kérdező kommentje:
#6 hát jó, de nem így értettem :)
2021. júl. 13. 22:43
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Annak napi kettőnek kellett volna lenni
2021. júl. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Heti két séta az SEMMI. Inger kellett volna neki, nagyon sok inger, és tanítás, agyi fárasztás. Mit gondolsz, milyen szükségletét elégítette ki a szökdösés? Egy kutya sem szökik ok nélkül, erről kizárólag a "gazda" tehet. A legvalószínűbb hogy nem él már, de ne legyen igazam. Durva hogy ennyire fogyó eszköz nálatok a kutya, hogy egy évig tudtok csak róla "gondoskodni".
2021. júl. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!