Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát érdemes...

Milyen kutyafajtát érdemes tartani Kanada hidegebb városaiban?

Figyelt kérdés
Ugyan benti kutya lenne, de azt gondolom hogy egy dalmata vagy ilyesmi már a sétáknál is fázna…

2021. júl. 13. 05:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hidegtűrőeket.

Vagy teszel pulcsit,kabátot,overált és a jég ellen kutya cipőt a kutyára.Erre találták ki :D


Malamut,Husky,Lajka,Samoyed,Eurázsiai,finn lappkutya,karéliai medvekutya,norvég elghund,Akita,chow chow,bernáthegyi,újfundlandi,grönlandi,eszkimó kutya,pomerániai törpe,klee Kai..


Nagyon sok fajta van ami hidegtűrő.A spitzek például A-tól Z-ig,aprótól az óriásig mind.

A japán fajták többsége is hideg tűrő,de ők nem valóak igazán kisgyermekek mellé.

A juhász-és pásztorkutyák (Tibeti masztiff,pireneusi,stb) pedig nagy kertet igényelnek,így őket kizárnám.

Az újfundlandi nagyon jó családba is akár kisgyermek mellé.Szelíd óriás aki imád úszni,életmentésre használják,de nagyon keveset 8-10 évet élnek csak.

A chow chow elég agresszív leginkább kutyákkal,nekik nagyon korai és folyamatos szocializáció szükséges.

A többi fajtát ott külföldön is simán beszerzed,a legpontosabb információkat az ottani tenyésztők tudják neked elmondani.

Hiába mondanék olyat amit én már olvastam vagy hallottam,tekintve hogy nem volt szerencsém például elghundot tartani csak annyit tudok amennyit hallomásból tudok.

2021. júl. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
24%
2021. júl. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
48%
Én tuti kihasznàlnám, h a malamut, a husky vagy az akita kimondottan erre van kitalalálva, szőr-ügyileg (magyarhonban nyáron nagyon sajnálnám őket, ezért is nem választottam ezt a fajtát).
2021. júl. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!