Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölyök kutyámmal kapcsolatba...

A kölyök kutyámmal kapcsolatban szeretnék kérdezni!?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos német dogom, és nincs vele semmi probléma, barátságos a kutyákkal, emberekkel először kicsit bizalmatlan, de ez ahogy nő egyre jobban eltűnik) nagyon szépen megy pórázon (nem húz, láb mellett jön), hallgat a szavamra, behívható (kivéve ha…lentebb👇) stb. Egyetlen bajunk az, hogy ha egy másik kutya agresszívan lép fel vele szemben, akkor azt mintha játéknak venné, elkezd előtte ugrálni meg “játszani” miközben a másik ugat, morog, vicsorog. Ilyenkor nagyon erélyesen kell rászólnom, illetve mintha meg sem hallaná amit mondok, természetesen mindig leállítom. Kicsit tolakodó ilyenkor és az idősebbeket ezzel mégjobban felbosszantja az iskolában. Ha valaki rámorog is tovább piszkálja, és nem szeretném ha ebből valami nagyobb baj származna, nem szeretném ha ő, vagy más kutyája megsérüljön. Tanácsot szeretnék kérni, hogy erről hogyan neveljem le? Előre is köszönöm!

2021. júl. 15. 06:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Kolyok meg a kutyad - ugy hivjak ilyenkor "kajla" ... nem kell errol leszoktatni, majd az idosebb kutyak megtanitjak viselkedni (de amugy is kinovi).

Nem kell felni, hogy baj fog tortenni.

2021. júl. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy idővel biztosan kinövi.🙂 Csak a legutóbbi alkalommal volt egy roti aki belépett az ivarérett korba és ha a gazdája nem fogja meg időben és az enyém kicsit közelebb ugrál hozzá, láthatóan komolyabb sérülései lettek volna, olyan ideges lett rá… és ugye emiatt kezdtem kicsit aggódni. Természetesen nem csodálom hogy ideges lett az összes kölyök körbeugrálta, csak egyedül az enyém maradt ott amikor elvesztette a fejét. Első kutyám még magam is gyerek vagyok(18) sokat kell még tanulnom.😄
2021. júl. 15. 08:12
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha ilyen miatt kap egyet vagy valami, arra azt mondom oké, mert az “nevelés” a felnőttek részéről, csak ez nem olyan volt.😆
2021. júl. 15. 08:14
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A suliban pont erre van az oktató...


Kérdezd meg, hogy mit csinálj, elvileg meg kell tudnia mutatni.


Megoldás lehet, ha elkezded figyelni a kutyád és még a "megőrülés" előtt leállítod, tiltod vagy eltereled a figyelmét.

2021. júl. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az oktató nagyon sokat segít egyébként!😇

Lehet eddig az volt a baj, hogy nem megelőzően cselekedtem. Köszönöm!😊

2021. júl. 15. 08:22
 6/16 anonim ***** válasza:
15%

Amig a kutyad meg ilyen 'szeleburdi', az idegen kutyakkal talalkozasnal mindig tisztazd a masik gazdival, hogy milyen nemu es ivaros-e a kutyaja. Ha ivaros es azonos nemu, akkor ne engedd oda a kutyadat! Ha most az rogzul a fejeben, hogy az ivaros szaguakkal konfrontalodni kell, akkor kesobb az ivartalanitas utan is megmarad ez a dolog, hogy rendre ossze fog csattanni a masik ivarosokkal.

Sajat tapasztalat, az en kutyam hiba nem ivaros ... azonnal ramegy az osszes ivaros kanra ha megerzi a szagukat, mert ez rogzult a fejeben, hogy az ivaros szag verekedest jelent.

Semmit nem tudok mar tenni, az osszes ibaros kan veszelyben van ha talalkozunk - hatalmas KAJ kutyam van, egyaltalan nem vicces a dolog.

2021. júl. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot! De inkább attól tartanék, hogy nem ő támad másokra, hanem rá fognak támadni, mert saját magától soha nem kezdeményez verekedést (legalábbis eddig), csak nem adja meg magát senkinek.
2021. júl. 15. 11:58
 8/16 anonim ***** válasza:

#6 nem "az rögzült a fejében", hanem alkalmatlan vagy kutyatartásra.


Kérdező, majd kinövi, na meg nem véletlenül jártok kutyaiskolába :D szerintem 2 hónap és semmi baj nem lesz, ha a kutyasuliból kilépve is alkalmazod a tanultakat, és időben tudod leállítani.

2021. júl. 15. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

#8

Köszönöm!

2021. júl. 15. 15:04
 10/16 anonim ***** válasza:
ertem 8-as, te mar csak tudod!? :) 6-os voltam.
2021. júl. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!