Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hormonpótló gyógyszert...

Milyen hormonpótló gyógyszert ajánlanátok egy 30 kilós kutyusnak? (Bevizel.)

Figyelt kérdés

Ivartalanítás után egy évvel jelentkezett ez a probléma, a szuka kutyusom alvás közben is bevizel, akaratlanul.

Vittem dokihoz, de nem tud semmi használhatót, a közelben pedig nincs normális állatorvos, úgyhogy a hormonkezelés maradt az egyetlen reményem.


Írt fel neki mindenféle gyulladáscsökkentő baromságot + másik tápot, de értelme nem volt.


Incurin tablettáról olvastam, hogy hatásos, de nem lehet rendelni sehonnan.

Valaki tudna segíteni?


2021. júl. 16. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%
Vidd egy másik orvoshoz. Vagy minimum vázold fel neki az ötleted a hormonpótlóval kapcsolatban.
2021. júl. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nincs állatorvosi végzettséged, és gyógyszerész sem vagy, szóval semmiképp se adj a kút fejedből semmit neki, még hormonpotlót se, mert olyan zavarokat is okozhat amiről nem tudsz.

Szerintem is keress egy másik orvost.

2021. júl. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Gondolom allatorvos vagy, ha igy ertesz hozza, szoval nem ertem a kerdest.


Egyebkent meg tessek normalisan kivizsgaltatni, vidd allatkorhazba, nezzenek meg mindent, aztan majd az orvos eldonti. Nincs a kozelben? Hat ez van, tessek messzebb menni, ha muszaj, akkor muszaj. Es nektek muszaj!

2021. júl. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Állatorvoshou vidd, ne idegen gyakorisoktól akarj ilyen kérdésben konzultálni.
2021. júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Honnan jott egyaltalan ez a hormon 'megoldas'? Biztos nem valaki hozzaerto javasolta!? Az allatorvos tud neked receptet irni ha szukseges.
2021. júl. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%

Nem lehet, hogy a nagy melegben pusztan 'joszandekbol' lelocsoltad a kutyad hideg vizzel? Nem lehet, hogy tul hideget ivott? Nem elkepzelheto, hogy csak siman felfazott/megfazott valamitol? Valoszinu az orvos is ezert irt fel gyulladas csokkento (szerinted baromsagot).


Nem lehet, hogy pont miattad vizel be a kutyad, mert hulyen probalsz segiteni neki/rajta? En erre saccolok a kerdesed alapjan!

2021. júl. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Azért egy hormon kezelést elkezdeni idegen emberek javaslata alapján nem túl jó ölet. Bocsi, de remélem nem ajánl senki semmit.


Ha nincs a közeledben megfelelő orvos, első körben telefonálj oda egy számodra szimpatikusnak tűnő rendelőhöz és tedd fel nekik ezt a kérdést, hogy egyáltalán maga az ötlet jó-e. Nem értek hozzá akár jó is lehet, de ezt egy hozzáértővel beszéld meg, egy állatorvossal és ne egy internetes oldalon. Rengeteg nem kívánt mellékhatása is lehet találomra adni valamit, illetve feltételezem, hogy vényköteles gyógyszerekről lehet szó, nem csak bemész a patikába és kérsz valamit.


Jó dolog utána nézni dolgoknak, de kísérletezni egy élettel nem. Az ötletedet vitasd meg egy állatorvossal.

2021. júl. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom elvinni 100+ kilométerre, nincs rá lehetőségem.

És nem, nem locsálom a kutyámat, ráadásul egy éve áll fenn ez a probléma, 4 alkalommal vittem el orvoshoz, vizeletet kért, ultrahangozta, azt mondta minden “rendben” van...


Minden alkalommal otthagytam 10-20 ezret, és semmire nem jutottunk.

2021. júl. 16. 16:26
 9/13 anonim ***** válasza:
83%

Az inkontinencia az ivartalanítás nagyon ritka mellékhatása és nem betegség, hanem állapot. Nincs teendő vele. Pláne nem hormonkezelés, ami felboríthat mindent. A súlyából gondolom, hogy nem ideális korában, felnőtten volt ivartalanítva, ilyenkor sajnos nagyobb az esélye a vizeletvisszatartási zavaroknak.


Egyébként biztos, hogy az ivartalanításhoz van köze? Azt írod, hogy egy évvel rá kezdődött ez, az nagyon sok idő, hogy a kettőnek köze legyen egymáshoz.

2021. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%
En ugy tanultam, hogy az ejszakai bevizeles (embernel) psziches okokra is visszavezetheto.
2021. júl. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!