Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler vagy óriás schnauze...

Rottweiler vagy óriás schnauzer? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Mindkét fajta nagyon tetszik már régóta.

Tényleg csak annyi különbség van, ami számíthat, hogy a rottweiler jobban szőröz, a schnauzert viszont cserébe kozmetikáztatni kell.


2021. júl. 18. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

A roti egy emberes családi kutya. Ahogy Shrek mondaná, olyan mint a hagyma, sokrétegű. Tud felnőtt korában is játékos, bolondos, imádni való gazdi kiskutyája lenni, de ugyanez a kutya, ha komoly helyzet van, egy lőfegyver hatékonyságával őrzi a sajátjait. Ha 60 kg tömény izom megindul, egy tehervonat pusztító erejével képes eliminálni a kéretlen behatolót.

Gyerekkoromban volt Schnauzerünk, de róla valamiért nincsenek olyan emlékeim hogy kemény házőrző lett volna, inkább barátságos óriás.

Talán a Schnauzer talán egészségesebb fajta.

2021. júl. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Snacinak jobb az idegrendszere, egészségesebb mert nincs túltenyésztve mint a rottweiler. Rottweiler keményebb kézre való. Mindkettő német munkakutya, nagy különbség nincs.
2021. júl. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Nekem rottweilereim vannak.

Meg vagyok velük elégedve, szeretem nagyon őket.


Foglalkozást, törődést és a gazda közelségét igényli. Akár csak bent fekve is.

Van energiája amikor játékos, de lustább fajta, szeret elheverészni is mind a kettő.


Én a rotiknál még nem láttam szőrhullást, pedig a házba is bejöhetnek.


A kanom az kiváló házőrző. Egyébként kiváló az idegrendszerük és a többi kutyával nagyon toleránsak, békések. Idegen kutyákat, idegen embereket nem szereti a kan, a nőstény nem igazán foglalkozik őrzéssel.

2021. júl. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%

3-as : a roti max 38-40 kg. 60 kg az mar korosan tulsulyos.


A snauzer az viszont tenyleg 60 kg kb. Sokkal nagyobb a rotinal.

2021. júl. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#3-as vagyok, nem tudom honnan jött neked ez a súly gondolat, de nagyon hülye vagy


egy roti 8 hónaposan 38-40 kg, normál testalkat mellett


legtöbb 55 fölött van 3 éves kora körül, nem elhízva

2021. júl. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!