Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A törpe schnauzer jó házőrző?...

A törpe schnauzer jó házőrző? Vagy mindenkivel barátságos? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nyilván a mérete miatt nem fog megvédeni, de nem is erre lennék kíváncsi, sokkal inkább a szándék érdekelne. Idegenekkel szemben barátságos vagy tartózkodó?

2019. máj. 20. 22:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Jó jelzőkutyák, de ma már a legtöbb törpe snaciban sajnos nincs meg az idegenekkel szembeni tartózkodás, pedig ez alap tulajdonság volt, de eléggé "szelíddé" alakították a fajtát.


Ettől függetlenül temperamentumosak, gyakran makacsak és nagy mozgás és tanulás igényük van.


Akik bizalmatlanok az idegenekkel, azok a közép schnauzerek (kivételek persze vannak, de nem sok) , viszont ők akaratosak, munkakutyák.

2019. máj. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
84%
Házőrzőnek nem mondanám, hiszen mérete miatt nem lehet csak kint tartani. Jelzőkutyának nagyon jó, figyelmes ebecske. Nekem törpe snaci-törpe tacsi keverékem van, életem első kutyája, már 13 éves és ilyen kutyám mint ő soha nem lesz még egy. Rendszeresen ha kint vagyok vagy bárhova elviszem magammal, ő kiül egy "őrszem" pontra és figyelmesen pásztázza a környéket, vakkantással jelezve ha lát valamit. Sose tanítottuk neki és nem is vártuk el, magától csinálja. Alapjában idegenekkel először kicsit tartózkodóbb, de utána finoman nyílik velük. Viszont kétséges mozdulatra (értsd volt olyan férfi ismerősöm aki viccelődve "elkapott" mintha fel akarna kapni, és a kutya azonnal rámozdult hogy megvédjen) védekezően reagál.
2019. máj. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!