Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van tenyésztő, aki keverékeket...

Van tenyésztő, aki keverékeket is csinál?

Figyelt kérdés

Először fura lehet a kérdés, tenyésztől törzskönyves kutyát veszel, de kifejtem a gondolatmenetemet.


Szóval a tenyésztőtől az egészséget fizeted meg, csak kivizsgált kutyák lesznek szülők. Mondjuk egy tkes németjuhászt párosítanak tkes labradorral. Biztos vannak olyanok, akik kifizetnének 100 ezret egy kölyökért.


A tenyésztőknek elsősorban a fajta fenntartása, nemesítese a cél, de van, hogy csinálnak ilyen kis kitérőket?


2021. júl. 21. 22:32
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
37%
nem a tenyésztők azok nem csinálják a kutyákat
2021. júl. 21. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem nincsenek, pedig nem lenne hülyeség. Sokkal egészségesebbek a keverék kutyák. Nekem volt spániel-tacskó keverék kutyám, de olyan, hogy őt tenyészteni kellett volna. A spaniknak van egy kicsit lelógó szemhéja, amitől kicsit buta a nézésük, a tacsiknak ragyogó, okos, gyönyörű szemük van, a kettő együtt egy kis tömzsi, ragyogó tekintetű, okos pofijú, álomszép vörös szőrrel (vagy fekete vagy hihetetlen szép kombinációk lehetnek, az én kutyám szőke volt). A szőke kutyámat drótszőrű spánielnek hívtam, álomszép kutya volt, elképesztően dús és hosszú szőke szőrrel. Nincs és soha nem is lesz hozzá hasonló. Múltkor láttam egy Bobtailt és a nagy mackós feje, a bumfordi orra, az a kedves, szelíd, végtelen jóindulatú természete a drótszőrű spánielemre emlékeztetett. Kiderült, hogy a természete is hasonló, mert az én kutyám pl. mindig a papucsomat őrizte. De benne biztos, hogy volt benne juhászkutya ős is, mert nyoma se volt benne soha a vadászösztönnek, ami azért a tacsiknál, spánieleknél jellemzőbb. Ő inkább őrködött és mindenkit befogadott, kutyát, macskát, kisbabát, bárkit. Emlékszem, amikor bemutattam neki egy befogadott cicánkat, hogy na vajon mi lesz, képen nyalta a macskát és tudtam, hogy akkor ennyi volt a szoktatás. De amikor kisbabám született, azt is kitörő örömmel fogadta, pedig akkor azért meg szoktak rendülni a kutyák. Ő is megrendült valamennyire, de ő őszintén örült és részt vett minden pelenkázáson, ha négyszer mentünk a fürdőbe éjszaka, akkor ő is négyszer kelt és ugyanolyan kialvatlan volt, mint mi és első perctől rajongott a gyerekemért. Sokszor azt éreztem, meg van róla győződve, hogy a baba is valami közös ügyünk, mert tisztában volt vele, hogy közénk úgyse állhat soha senki. Nem is volt féltékeny soha. De igaza volt, tényleg nem állhatott soha senki közénk, csak a halál. Minden kutyában őt keresem.:(
2021. júl. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
22%
Ez nem a borsodi cigány sor ahol hébe-hóba apunak becsúszik a lánya is.Mintha azt kérdeznéd, egy asztalos csinále 3 lábú asztalt.
2021. júl. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%

De van pl maltipoo, labradoodle stb


De van olyan is (Anglia) aki a lurcherjét keresztezte border collievel és jó pénzért adta az egyébként szuper kölyköket. De itthon ez ha jól tudom törvényileg tilos (de lehet Angliában is amúgy). Beteg állatot kikeresztezni állatkínzás, ez fix.

2021. júl. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
55%
Egyébként lehet itt cigány sorozni, pedig biztos, hogy egy sor mostanra letisztult fajta így jött létre. Pl. a hosszúszőrű tacskók szerintem tényleg valami spániel-tacskó kereszteződésből jöhettek létre.
2021. júl. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
3%
5ös jobban jártál volna ha csendbe maradsz.Ebbõl is látszik hogy fingod sincs hogy és mint megy egy fajta kitenyésztése.
2021. júl. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
39%
Lehet, tényleg soha nem ragaszkodtam fajtiszta kutyához. De elnézve az átlagéletkorukat, valahol jó nagy kiszúrás velük, amit nyilván próbálnak ellensúlyozni a jó tenyésztők, de egy keverék jobban jár egészségileg.
2021. júl. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
75%
6 A Csehszlovák Farkaskutya biztos hogy igy jöt létre.
2021. júl. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
87%

Igen, van ilyen. Ha megnézed a Neo segítőkutyás szervezet oldalát, az ottani labradoodle kutyák jó vonalú, már teljesített, egészséges, tk-es uszkár és labrador szülők keresztezéséből van.

Vannak tenyésztők, akik hoznak le mali-nj almot szolgálati célokra.

(Az egyik fenti válaszolót kijavítva: a lurcher magában keverék, az F1-es agár-egyéb fajták keverékét hívják így.)


Csakhogy addig ezzel nincs is gond,.amíg valóban funkcionális célja van ennek. Akkor van a baj, amikor elkezdenek jönni a divat és dizájner keverékek.

2021. júl. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
78%
A designer keverékek pl ilyenek, vagy pl a célzottan valamilyen feladatra kevert mixek, pl sportra mixelt border collie + jack russel terrier, border collie + whippet.
2021. júl. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!