Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segítettél kutyád...

Hogyan segítettél kutyád szeparációs szorongásán?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos kutyusom,decemberben került hozzánk szóval egészen májusig itthon voltam vele. Voltak napok mikor nem voltam itthon,de túlnyomó részt az előbbi volt érvényben.

Nem foglalkoztam vele nagyon sokat,nem voltam vele egész nap és nem babusgattam mégis kialakult nála.

Ha sétálunk és például odaadom a testvéremnek,hogy fogja meg amíg bemegyek a boltba akkor addig visít amíg ki nem jövök. Mára már enyhült kicsit.

Illetve néha megugatja az embereket és az állatokat. Elkezdtünk már rajta dolgozni ,az elmúlt pár napban sokkal szebben viselkedik állatok közelében is és az emberekkel is barátságosabb.

Mit tehetnék,hogy javuljon nála ez a szorongás? Napközben szinte mindig egyedül van itthon (általában reggel 8 körül megyek el és délután 1-2 óra körül érek haza, utána meg idebent pihenek egy jó ideig).

Ezt a támadós énjét is a szorongásnak tudom be, bár nem vagyok benne biztos..

Bocsánat ha hosszúra sikerült. Bántó hozzászólásokat nem szeretnék,csak a kutyának akarok jót és javítani a saját hibáimon is.


2021. júl. 22. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Kutyasuli illetve tréner segíthet.
2021. júl. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1 kutyasuli van a közelben,oda jártunk de nem segített.
2021. júl. 22. 07:46
 3/6 anonim válasza:
0%
Nem is tudtam, hogy a kutyák képesek ilyen érzelmek átélésére, mint a szorongás
2021. júl. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

"Nem foglalkoztam vele nagyon sokat,nem voltam vele egész nap és nem babusgattam mégis kialakult nála."


Pont ez is a baj.Ott vagy a kutyával,de nem vagy vele.

Tulajdonképpen ha mellette álltál ha nem egyedül volt,egyedül érezte magát.És egyedül is érzi.


Ha csak magadra tudsz vagy akarsz figyelni ne legyen kutyád.És ne kövess minden buta tanácsot amit fél füllel hallani vélsz valahol.

Most el kell foglalkoznod a kutyával.Ha haza mész se fetrengj,kelj fel vagy hívd oda magadhoz a kutyát és VELE csináld azt amit csinálsz

6-8 órát egyedül van otthon (mint egy átlagos dolgozó gazdi kutyája),de utána se legyen magányos.


Játsz vele,tanítgasd,adj neki néha valami rágni valót hogy egyedül is elfoglalja magát (miután lefárasztottad!) és menj le onnan.Ne hosszú időre,nem kell a könnyes búcsú,csak menj le mondjuk a boltba és menj vissza.Köszöntsd a kutyát,de a megérkezésednek se csapj nagy bulit."szia buksi",fejsimi és menj be csináld a dolgod.Ha lenyugodott utána megint VELE kell foglalkoznod.

Vele együtt menj le,megint játsz vele,stb stb


Naponta játszd el,hogy ott hagyod egy kicsit,de úgy,hogy előtte (REGGEL IS MIELŐTT ELMÉSZ!) lefárasztod legalább egy kicsit sétával.(30 perc-1 óra).


Sok minden baj van ott.Nem bízik abban a kutya,hogy vissza fogsz jönni,és szorong ha elmész.Mert NINCS köztetek elég szoros kötelék.

2021. júl. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
5%
Azt mondta a pszichológusa, hogy kiheveri, de lehet többet kellene vele beszélgetnem... valamiért nekem soha nem mondja el a problémáját... a pszichológus azt mondta neki elmondta. Hát nem tudom mivel sérthettem meg a kis Szultánt...
2021. júl. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Szeparációs szorongás az, mikor levakarhatatlan a kutya, wc-re sem tudszmenni annélkül, hogy ne sírna utánad.

Ha séta közben lepasszolod, míg te boltba mész, a kutya nem fogja érteni, hogy mi van és bepánikolhat, félthet téged. Ne csak boltba beugrás előtt legyen tesódnál a póráz. Sétáltassa ő is.

Az emberekre és állatokra való ugatás meg több dolog lehet. Mennyire szocializáltad? Neki konkrétan az általad leírtakból, annyiból áll az élete, hogy egyedül van otthon, aztán hiába vagy otthon, nem foglalkozol vele, max néha elviszed sétálni, de akkor sem kellemes élmény neki. Szóval ez nem szepa szorongás, szimplán többet kéne foglalkoznod vele és szocializálni. 9 hónapos, tele kéne hogy legyen energiával, nem várhatod el tőle, hogy egyedül meg veled is lustuljon egész nap. Ha nem mozgatod le és nem fárasztod le mentálisan, rossz szokásokat fog felvenni. Mivel 2 konkrét problémád van vele, de dolgozni kezdtél rajta, máris látszik a javulás a több foglalkozás által.

2021. júl. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!