Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Abban az esetben, ha valaki...

Abban az esetben, ha valaki törzskönyv nélkül vásárol Pomerániait, milyen szempontokra érdemes figyelni?

Figyelt kérdés
Párom szeretne vásárolni egy ilyen kutyust, ki is nézett egyet 200 ezer forintért, ám ennek sincsen törzskönyve. Tisztában vagyunk vele, hogy egy fajtatiszta jellegű kutyánál nagyobb esélye van a betegségeknek, mint egy törzskönyvezett kutyánál, de nem tudom rábeszélni arra, hogy inkább vásároljuk meg a drágább társait. Vannak esetleg valami szempontok, melyeket figyelembe véve nagyobb eséllyel foghatunk ki egészséges kutyust? Mit érdemes figyelembe venni, kérdezni az eladótól? Kérem, hogy ítélkező, negatív kommentek ne találjanak meg, meggyűlt már a bajom így is ezzel a témával kapcsolatban. Köszönöm szépen előre a segítséget!
2021. júl. 25. 02:37
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
90%

Persze, hogy van, ha leszűritek a fajtabetegségekkel együtt. Csak ebbe nem fog belemenni a szaporító. Utána még mindig fennállhat az ideggyengeség és egyéb dolgok, amiket a szűrés nem tud kimutatni. Nincs értelme tovább tárgyalni.


Felelőtlenség szaporítótól vásárolni és támogatjátok vele az állatkínzást közvetett módon. Mindenkinek érdeke, hogy a fajtákat ne a szaporítók tegyék tönkre.

2021. júl. 25. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
90%
200 ezer Ft egy szapis kutyáért, nem semmi...
2021. júl. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
20%
200 ezer egy kutyáért nem semmi
2021. júl. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
78%

Bármennyire lehettek figyelmesek, nem pomit, hanem egy kis/közép spiccet fogtok kapni (első tippre felé annyi szőrrel, mint amire számítotok). Persze kérhetitek, hogy nézzétek meg a szülőket, nem fogják engedni és a kiskutya valószínűleg frissen fürdetett lesz. Mivel nincs röntgen szemetek, nem is nagyon tudtok semmit ellenőrizni az egészségével kapcsolatban. A kiskutyák esetén nagyon fontos, hogy megtörténjen a patella vizsgálat még eladás előtt, de ezt egy állatorvosi tudja elvégezni.

Szerintem inkább vegyetek egy törzskönyves kispiccet ebből a 200 ezerből, amit rászántok. Hidd el, hogy nem pomi lesz a szaporítónál.

2021. júl. 25. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
48%

Arra esetleg figyelhettek, hogy legyen legalább 2-3 oltása és legyen féreghajtva(bár nem tudom, hogy lehetne ellenőrizni, kb csak bemondásos alapon...nyílván a könyvbe be van valami írva, de a féreghajtás nem mindig szokták)


Elmehettek egyszer látogatni is, ha jók a körülmények, az ad egy kis reményt, ha be sem enged, nem hoznék onnan kutyát...

2021. júl. 25. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
81%

Én is majdnem bele estem hogy nem tenyésztőtől hozok kutyát. Mikor már a sokadik íráson,híváson és a szívbajon túl estem azt mondtam hogy inkább dupla pénzembe kerüljön meg ha kell inkább várok ha nincs kennelbe mint hogy ezektől kutyát vegyek.

Nem részletezem inkább milyen beszélgetések miatt lettem rosszul.


Valahogy mégis inkább beszéld le a párod. Legyen fontosabb az hogy kevesebb esély van arra hogy beteg lesz mint az hogy spóroltok.

Vagy ha kell megadom a számokat akikkel beszéltem hidd el neki is segít ha nekem is segített magamtól eldönteni hogy duplázom az árat. Mondjuk nekem amúgy sem a pénz hanem az miatt jött szóba a nem kenneles kutyus hogy kennelben nem találtam a fajtát. Végül sikerült egy idősebb fajta tiszta kutyus.


Kérlek próbálkozz rá venni.

2021. júl. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem tenyésztő, akkor ott a fajtamentés vagy menhely. Szapitól 99%, hogy nem azt fogjátok kapni, amit akartok.
2021. júl. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
83%

Ha nincs törzskönyve mi a biztosíték rá,hogy az tényleg fajtatiszta pomerániai és annak is nevezeted?

Honnan tudod,hogy valamelyik felmenő nem-e volt keverék?


Nekem 200.000 forintért már eleve ez se lenne mindegy.

2021. júl. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
63%

Jo hulyek vagytok, ha ennyit kifizettek egy keverekert. Es ha most meg hasonlit is a fajtara, de kesobb meg lesz belole egy terdig ero, szoros, ki tudja milyen keverek, akkor jo tanulopenz lesz, az tuti.

Na meg az se biztos, hogy sokaig fog elni, mert szapiknal a parvo sajnos nagyon gyakori, latszolag egeszsegesen hozod el a kutyat, aztan kezdodik a hasmenes, stb. Rettenetesen csunya es fajdalmas halal a vege, a kezeles is rohadt draga, kolykoknel raadasul ritkabb a tuleles.


Batrak vagytok, az biztos. En inkabb meg gyujtogetnek es ha ez az almom, akkor jo tenyesztotol vasarolnek.

2021. júl. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
63%

200.000-ért már VAN tenyésztő akinél vehettek hiába drága a fajta.

Valószínüleg nem szukát (mert gondolom az kell),és nem egy kiállítási példányt,de az tényleg egy Pomerániai törpespitz lesz.

Nem egy nyomokban pomerániait tartalmazó arra hajazó keverék.

2021. júl. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!