Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes ivartalanítani a kutyát?

Érdemes ivartalanítani a kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy befogadott golden retriverünk. Csavargó múltjából adódóan azonban folyton kiszökik, majd hazajön. Így tett amikor tüzelt is. Már kétszer. Mi pedig nem tudunk mit kezdeni a kiskutyákkal, meg persze szegény anyukát is sajnálom, hogy folyton kölyköket vár. Veszélyes-e, és sokba kerül-e az ivartalanítása?
2010. aug. 28. 17:23
 1/9 anonim válasza:
mindenképpen ivartalanítani kell. a dolog egyáltalán nem veszélyes, az ár pedig attól függ, hány kilós a kutyi és hova viszed, de kb. 20 ezer forint.
2010. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha jól tudom 10 ezer kb,szerintem jobb lenne ha ivartalanitva lenne szegény :S
2010. aug. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már biztos, hogy elviszem, ha megfialt. Csak azt nem tudom, hogy a kiskutyákkal mit kezdünk. Megint :S
2010. aug. 28. 17:36
 4/9 anonim válasza:

Addig vidd el míg vemhes... úgy is ivartalanítanak.. sőőt.

Mindenképp ivartalanítsd, mert az ilyenek miatt van a sok kutya a menhelyeken meg mindenhol.. és jobb lenne megoldani, hogy ne szökjön az a kutya mielőtt sintér viszi el.. szerintem. És olcsóbb az ivartalanítás mint egy-két alom kiskutya felnevelése, ha jobban utána számolsz.

2010. aug. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szerintem néhány nap múlva megvannak a kicsik, addig én már nem viszem sehova. Kiszökni pedig a kapun szokott, amikor kiállunk az autóval. Máshol nem tud kimenni. Ezzel meg nem tudunk mit kezdeni. Mindig kössem meg?
2010. aug. 28. 18:01
 6/9 anonim ***** válasza:
mig a kapu nyitva addig megkötheted,abba nem hal bele
2010. aug. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Aztán, ha bezártam a kaput, újra elengedem, hogy vigyázzon a házra. Kicsit sem macerás, de úgy látszik tényleg nincs más megoldás. Köszönöm a válaszokat!
2010. aug. 28. 18:07
 8/9 anonim válasza:
100%

Az állattartás mindig macerával jár. 14 kutyánk van a kölyöktől a 12 évesig, mert ideiglenes befogadók vagyunk, mégsem mászkál egy sem az utcán.

Mindenesetre ivartalanítsd a kutyát, ha megszülettek a kiskutyák, a kiskutyákat, meg ne dobjátok az utcára egy dobozban, hanem kérjetek segítséget az örökbeadásukhoz a netboard.hu-n a kutya témában.

2010. aug. 28. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de azért barbárok mi sem vagyunk. Az előző almot is elajándékoztuk.
2010. aug. 28. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!