Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Érdemes lenne ivartalanítani?...

Érdemes lenne ivartalanítani? Más kérdés. Kellene tápot változtatni?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdésem ivartalanítással kapcsolatban lenne. Terveztük, hogy egy éves kora körül majd ivartalanítattni fogjuk a kutyát. Érdemes lenne? Mondták, hogy ne, mert vmi ízületi gondokat is okoz majd ez stb...

Igaz ez? Vagy ez orvos-függő? Ráadásul lakótelepi kutyus, a környéken nagyon sok kutya van, ezért gondoltuk, hogy akkor ivartalanítás lesz majd.


A másik kérdés... 4 hónapos a kutya (beagle) és az baj-e, hogy ilyen idős korában nem kölyköknek való tápot kap, hanem normált? Árthat neki? (egyébként még főtt húst szokott kapni, konzervet)


2011. szept. 6. 20:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ízületi gondokat okoz??

Ezt a hülyeséget....


Pláne, hogy lakótelepi, gyakran sétáltatjátok, szerintem nagyon jó ötlet, ha ivartalaníttatjátok.



A mi kutyánk sem kapott 100%-ban kölyöktápot, ez csak a mai "divat", régen is felnőttek a kutyák normál eledelen, tehát emiatt ne aggódj.

2011. szept. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem hallottam még olyanról, hogy ízületi gondokat okozna, max az eshet meg, hogy ugye mivel hajlamosabbak a hízásra, ez kihat az ízületekre is. nekünk a nagytestű kölyöknél is áttértünk 7 hónaposan a felnőttre, mert azt jobban szerette, azt mondta a doki, hogy nyugodtan, semmi baja nem lesz. a kisebb testőek egyébként is hamarabb érnek, ha jól tudom, de ha kap húst is, akkor szerintem fedezitek a fehérjeigényét
2011. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes ivartalanítani, és kölyöktáppal etetni is érdemes. Nyilván a sarki bolti tápoknál nincs nagy különbség a kölyök és a felnőtt táp között, de olyat meg eleve nem érdemes, adni neki.
2011. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz! :)

Nem noname tápot kap, Pedigree van most neki.

2011. szept. 6. 21:34
 5/9 anonim ***** válasza:

Orvos függő, hogy a kutyádnak ízületi gyulladása lesz e ivartalanítás után? MI VAN?? :D

Ez egy rutin műtét, gyakorlatilag 0 kockázattal, és semmi köze az ízületekhez. Aki ezt mondta, az egy nagy marharépa:D

Az ivartalanításnak szinte csak előnyei vannak, aki le akar beszélni, az egész biztos, hogy egy épkézláb indokot sem tudna mondani, csak okoskodni próbál.

Egy ivartalan kutyával mindig könnyebb az élet.


Táp: bajnak nem baj, de egy fejlődésben lévő szervezetnek egész mások az igényei, mint egy kifejlett kutyának. A kölyök tápok nagy mennyiségben tartalmaznak kalciumot, ami a csontfejlődéshez kell, porcerősítőt, stb. Az első év nagyon nagyon fontos, ilyenkor lehet a legtöbbet tenni azért, hogy a kutya megfelelően kifejlődjön.

2011. szept. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A Pedigree no name, és ezt a legkomolyabban mondom. Egy rakat hulladék, ahogyan a Friskies, Chappi, és Darling is. Attól még, mert a tv-ben csak ezeket reklámozzák, nem jók. Sőt, a tápok legalja.

Vegyél Josera, vagy DogChow kölyök tápot. Árban nincs nagy különbség, de ha megnézed az összetételét, akkor megérted.

2011. szept. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A Pedigree nem jó táp. Általában el lehet mondani, hogy a boltban kapható tápk rosszal. 4% állati eredetű fehérje van benne, az is leginkább csőr meg pata. Dog Chowtól, Joserától felfelé kezdődnek a jó tápok. Inkább a nem jó táptól lesznek izületi problémái pláne növekedési szakaszban.
2011. szept. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2011. szept. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, ismét ment a zöld kéz mindenhova!

Nem is tudtam, hogy ennyire gáz a Pedigree...

Valami öreg jött ezzel az ivartalanítással, hogy ne, mert ez lesz. Én sem értettem mit beszél, hogy jön az egész ehhez, de hát mindenkinél okosabbak akarnak lenni.

De gondoltam inkább megkérdezem itt a dolgokat, szerencsére azért vannak segítőkész emberek itt. :)

Köszönöm még egyszer!

2011. szept. 6. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!