Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül egy törzskönyve...

Mennyibe kerül egy törzskönyves yorkie?

Figyelt kérdés

Pár évvel ezelőtti kérdéseket találtam csak. Szeretnék egy törzskönyves yorkit. Kérdeztem egy tenyésztőt is egy bemutatkozó levél után, hogy mennyibe kerülnek, de nem válaszolt. Nincs jövedelmező állásom, így csak a nyárimunkás pénzemet tudom félrerakni rá. Én szeretném megvenni a saját pénzemből. Persze az állatorvosi költségeket meg az egyebeket hamarabb összegyűjtöm és azzal nem lesz gond. Viszont kíváncsi vagyok mennyibe kerülnek, nem akarok évekig gyűjteni sem, ezért ha számomra drágák akkor keresnék egy jobban fizető nyárimunkát. (Ezt az egyet nem tudom megérteni a tenyésztőkben sem, hogy miért nem tudják nyílvánosságra hozni az árukat.)

Szóval érdekelne hogy mennyibe kerül egy sima yorkie valamint egy bewier yorkie.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2021. aug. 4. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

Pedig napi szinten felteszik kb azt a 3 kérdést,hogy "mennyibe kerül egy tk-s yorkie|tacskó|bichon"?


150.000-től a csillagos égig terjed az ára.

Olcsóbban még mindig nem ajánlott szaporítótól megvenni,mert |maradandó beteg lehet|elpusztulhat akár hetekkel később parvóban,ha elkapta utólag az oltás nem segít a beteg kutyán az csak megelőzi|keverék lehet amiért ugyebár miért is adnál ki pénzt|túl hamar adják oda ami későbbi viselkedési zavarokat okoz,NAGYON MINIMUM 8 hetes kor alatt nem viszünk haza kiskutyát.


Amelyik számodra a legijesztőbb indok (van még egy pár,ezek a leggyakoribbak) azt tartsd szem előtt,és inkább gyűjts rá.

Szükséged lesz állandó munkára,mert a kutyát etetned kell (nem olcsó sz*rral a sparból,hanem rendes hússal teli tápot vagy konzervet kell venni,egy 5-10 kg-os kutyának ez kb 8.000-10.000 forint havonta),állatorvosi költségei vannak (erre tarthatsz fent havi pár ezres kisállat biztosítást is,hogy ne egyszerre legyen sok kiadás mondjuk egy ivartalanítás),ezen felül lehetnek egyéb szükségletei is.


Kutyát fenntartani folyamatos költség,ha csak nem veszed meg egy fél évre/évre előre az ételt és nem teszel félre az állatorvosi költségekre is egy adott összeget.

2021. aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja,és kimaradt a miért:

Minden tenyésztőtől származó kutyának egyedi ára van.Van amelyik kiállításra alkalmas és már kölyökként annak is szánja,azok drága kutyák és tovább tenyésztésre adja ki őket csak,olyan 300.000-től kezdődően.Szukák még drágábbak.


Vannak a hobbi kutyák amik szintén tökéletesen megfelelnek a fajtának,de nem tovább tenyésztés szinten,hanem kizárólag hobbi kutyának jók.


És vannak azok akiket nem ad ki csak ivartalanítási kötelezettséggel,mert előre szól,hogy valamilyen hibával született és véletlenül sem akarja,hogy tovább szaporítsák.

Szín hiba,testi hiba,valamiért túl nagy lett vagy a leggyakoribb az utolsó kölyök túlontúl picike.

Ezek többnyire a legolcsóbbak.

2021. aug. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%

Azért nem osztják meg az árakat, mert ha komolyan gondolod, akkor nem az befolyásol. Ennek ellenére én sem értek ezzel egyet, hiszen egyáltalán nem mindegy, hogy kétszázezres vagy duplaannyi költséggel kell számolni. Egyetlen tenyésztős oldal van, ahol vannak árak:


[link]


Amint látod, nagyon durván drága. Ennél nyilván van olcsóbb is sok más tenyésztőnél.

2021. aug. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%
Ezzel én se értek egyet hogy nincsenek árak, de szaporítótól tènyleg ne vegyél… egyik munkatársam onnan vett, és csóró kutyus nincs 1 éves, de már 2 műtéten is túl van… mondanom se kell, hogy a műtét ára db 60.000Ft + gyógyszer, és még nincs túl a nehezén.
2021. aug. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Én eü garanciával, szerződéssel, törzskönyvvel 150.000-ért vettem 5 éve.


Azóta is tartom a kapcsolatot a tenyésztővel. A kutyának sosem volt semmi baja, a kötelező oltásokon kívül nem látta orvos.


Nem tudom azóta emelt-e árakat, de ő nagyon rendes, ha gondolod privátban elküldöm a nevét a kennelnek.


A kutyák bent vannak a házban meg kijárnak a kertbe is, meg tudod nézni a szülőket is, ad tanácsokat és segít ha nem tudsz valamit.

2021. aug. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos tisztában vagyok a szaporítós kutyusok "hibáival". (Inkább a szaporító hibái.) Ezért is szeretnék törzskönyveset. Meg mert biztosra akarok menni, hogy nem vált ki a páromból allergiás reakciót. (Allergiás a szinte az összes állat szőrére. Szomszéd yorkiára pedig nem.) Ezt is szeretném elkerülni. Az orvosi és etetési költségekkel is tisztában vagyok, mindig is voltak kutyáim. De hál az égnek ügyesen tudok spórolni, így ez nem fog gondot okozni.
2021. aug. 4. 15:30
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Szia kb. Másfél hete vettem 220 ezer forintért úgy hogy fél évesen nem nagyon picike kölyökként. Lényegtelen miért.

220 volt ő a testvérei többe kerültek de nem kérdeztem mégis mennyibe. Nem a leghíresebb kennelből van nem is a legrosszabból szerintem minimum mindenhol 200 ezer.

2021. aug. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!