Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen megbízható Border...

ErcY1211 kérdése:

Milyen megbízható Border Collie Kennelt ajánlotok? Illetve mennyibe kerül egy Border Collie tenyésztőtöl (törzskönyvel és nélküle is érdekelne az ár)?

Figyelt kérdés
Éppen kutya vásárlás elött állunk de sajnos semmilyen ismerősünk sincs és az interneten is csak régi Border Collie kenneleket találok amelyek már nem működnek illetve amit találtam is arról sem tudom ,hogy megbízható e.

2021. márc. 15. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Gondolom küllem vonal érdekel, igaz? Mert ha a tk nélküli szaporítók árai is érdekelnek, akkor sejtem, hogy nincs semmi célod a kutyával.


Pontosan miért ez a fajta kell? És miért opció a tk nélküli kutya is?

2021. márc. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Ugye azt tudod, hogy ha törzskönyv nélkülit ad ki valaki, akkor gyakorlatilag szaporítós a kutya? Akkor is, ha elvileg tenyésztő az, aki felkínálja ezt az opciót, ez azt jelenti, hogy ugyanolyan tisztességtelen üzérkedés az egész, mintha csak egy szaporító lenne.
2021. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Törzskönyv nélkül a Border Collie fajtamentést és a Brit Pásztorkutya fajtamentést ajánlom, mindkettő foglalkozik ezzel a fajtával.

Tenyésztőt én a Seven Devil kennelt tudom, amelyik működik, szépek a kutyái, a BC fajtamentéssel is kapcsolatban áll, de árat nem tudok.

Miért tetszik ez a fajta? Milyen foglalkozást terveztek a kutyával?

2021. márc. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megmondom az őszintét a Border Collie 1. látásra lenyűgözte a családot nagyon szép, okos és inteligens kutya ezért esett rá a választás. Házi kedvencként lenne tartva nem járatnák semmi féle versenyre vagy ilyesmi.Azért is kérdeztem hogy tk /tk nélkül mert kapcsolatba léptük egy tenyésztővel (Lucky for You Border Collie Kennel) 300-400 ezer forintig mondott árat törzskönyvel. Mivel más kennel-t nem kérdeztem ezért nem tudom hogy mennyire fix ez az ár illetve nem tudom pontosan ,hogy miért is olyan fontos és drága a törzskönyv.
2021. márc. 15. 19:25
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem a törzskönyv a drága, hanem hogy a szülőket egészségügyileg szűrik, és minőségi tápokkal etetik őket és, meg a kölyköket is. Ha nem ad törzskönyvet, akkor az szaporító.

Egyébként oké, hogy lenyűgözött titeket a Border collie, de olyan életet éltek, ami megfelelő a kutyának? Mert a border isssszonyúan sok törődést igényel, messze többet, mint a legtöbb kutya. Nem csak fizikai fárasztás kell neki, de szellemi is, feladatok kellenek neki.

2021. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

értem köszönöm az infotmációt.


Én úgy gondolom hogy igen.Letudnánk kötni a kutyát mind szellemileg mind fizikailag.A háznak van kertje is (tisztába vagyok vele hogy ez nem elég és ugyan úgy le kell vinni sétálni).

2021. márc. 15. 19:43
 7/13 anonim ***** válasza:
86%

A séta ennek a fajtának csak bemelegítesre jó. Látom nem érted meg, hogy a border munkára lett kitalálva. A küllem vonal kevésbé, de attól még kell neki az aktív foglalkozás. A séta és a kert semmire sem elég.

Szóval ha te lusta vagy vele dolgozni, inkább ne ezt a fajtát válaszd.


Ha pedig ahhoz sem értesz, hogy miért lényeges a tk, egyenlőre inkább ne is tervezd a kutyát. Ha a felelősségtudat és tudatosság ennyire hiányzik, kár belefognod ebbe.

2021. márc. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Az első részét értem és teljesen egyet értek vele.

Azonban nem tudom hogy hogyan jött ide a felelőség tudat. Tisztában vagyok a kutya igényeivel és gondosan le lenne kötve. Az hogy nem tudom mit foglal magában a törzskönyv ne haragudj nem vagyok tenyésztő. Éppen ezért tettem ki a kérdést a gyakori kérdésekre hogy ellássanak tanácsal stb... Az hogy nem vagyok tisztában a tk val ezéret ne vállaljak kutyát ezzel annyira nem értek egyet. Úgy gondolom hogy az emberek nagy százaléka nem volt tisztában ezzel kutya vállalás elött csak miután gondosan utánanézett. Én pont ezért tettem ki a kérdést mert sok mindent lehet hallani az interneten ami nem feltétlen igaz és kíváncsi vagyok az emberek véleményére.

2021. márc. 15. 20:10
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha elsőre vele próbálkoznátok?

[link]

2021. márc. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%

Nyilván vannak nézetbeli különbségek mindenkinél. De egy anonim oldalon kérdést feltenni szerintem a lehető legtávolabb van az alapos utána nézéstől.

A felelősségtudat pedig ott bukik meg, amikor szaporítótól veszel kutyát. Amikor azt pénzeled, hogy kihasználják, lerontsák, kínozzák ezt az egyébként fantasztikus fajtát.


Első kutyának akkor javaslom, ha tisztában vagy vele, hogy hogyan állj a neveléséhez. Tudod, hogy mit fogsz tenni, ha a kutyád elkezd autókat terelni? Elkezd minden mozgóra bekapcsolni? Ezt már gyakran 3-4 hónaposan elkezdik a kutyák.

2021. márc. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!