Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A doktor megtudja nézni a...

A doktor megtudja nézni a kutyámnak hogy kozosult e már fiú kutyaval ?

Figyelt kérdés
Mert nem akarom hogy meg gyerekei legyenek vagy valami de holnap viszem orvoshoz de addig is kiváncsi vagyok mert nekem akarom hogy meg bármi ilyen is történjen vele , egyébként is most tüzel

2021. aug. 6. 22:35
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
3 éves úgy hogy ne kepzeljel bele dolgokat és vigyázok rá de ha be szökik egy kutya a kerítés alatt úgy hogy ki piszkálja az alatta levő el kérítőt akkor ne ítélkezz , veled is ugyan ez megtörténhetett volna és csak aggódtam
2021. aug. 9. 19:00
 12/29 anonim ***** válasza:
75%

Nem történhetett volna meg,hiszen az emberek egyre nagyobb része már normálisan tart kutyát.

1.ivartalanít

2.ha mindenképpen csak kint lehet az a szerencsétlen kutya akkor van rendes kennele ahová alkalom adtán be lehet zárni.

3.ha az első kettő ki is marad és tüzel a kutya arra a 10 napra megoldást keres a gazdi,hogy felügyelet alatt legyen a kutya,vagy biztos helyen (a lakásban mondjuk).


Nincs olyan,hogy "nem tehetek róla".De,tehetsz róla.Semmilyen óvintézkedést nem tettél,hogy ne legyen vemhes az a kutya.

2021. aug. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
66%

Nem történt volna meg, mert abban a 10 (!!!) napban a kertbe sem engedem ki felügyelet nélkül! Egyébként is normális kerítés van, amin se be, se ki nem jut kutya.

Nem megoldhatatlan odafigyelni a kutyára, csak gerinc és felelősség kell hozzá. Hiába vagdalkozol és próbálod hárítani, ez a te hibád.

2021. aug. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
13%

A farkasokat (a kutya ősét) sem viszik/vitték be a házba, arra van a szőre, hogy megvédje a hidegtől, azért liheg, hogy hűtse magát. Szerintem nem benti állat, attól még nem szerencsétlen, hogy az udvaron van. Ennyi erővel minden vadon élő állat az? Azoknak jobb, akik a panelban fekszenek és néha kiviszik őket egy fél órára vagy annyira sem? Teljesen nem természetes életmód ez egy kutyának.


A természetben a fennmaradás a cél, a kan mindent megtesz, hogy a szuka közelébe jusson ebben az időszakban. Igen, még a normális kerítést is elrágja, átás alatta, szétszedi amiről nem is gondolnád, hogy sikerülhet neki.


Mégse lehet 0-24-ben a kutya mellett 10(!!) napig (ez az egyetlen biztos mód, hogy mindenről tudjon, ami történik vele), és bármi lehet bármikor, amire nem is számít az ember. Például a 3 éves kutyánál eddig egyszer nem történt ilyen, nem is gondolt rá a kérdező, hogy esetleg át tudnak jönni a kerítésén, ez egy olyan dolog, amit csak akkor tudunk meg hogy lehetséges, amikor már megtörtént és le van tesztelve. Szerintem nem az ő hibája, és ha az is lenne, azzal hogy szidjátok (úgy hogy nem is ismeritek őt, a résztvevő kutyákat és a kertjét/kerítését sem) nem mentek semmire. Mindenképp tisztelet neki, hogy rákérdezett rögtön az állatorvos előtt (sokan el sem viszik, ebből is látszik hogy érdekli a kutya egészsége és nem csak kaját ad neki néha) arra, amit nem tud és érdeki a dolog, nem csak legyint egyet és folytatja a dolgát. Erre, csak a szidást kapja nagyjából azért is, mert létezik.

Miért kéne minden áron ivartalanítani? Attól, hogy egyszer ez előfordult (ami mindenkivel megtörténhet, akármilyen óvatos is, és még a teljes sztorit se tudjuk), még nem biztos hogy rossz gazdi, és lehet hogy egyszer majd szeretne kölyköket is.


Le lehet pontozni, de a véleményem akkor sem fog változni.



Kérdező! A 3 (szokták mondani, hogy ~7-tel kell szorozni, és akkor megkapjuk ember években, az 21) év kutya korban már nem kevés, sok kutyának, akinek valaha van kölyke ilyenkor már vannak kiskutyái, akár a második alma is (a tenyésztőket hanyagoljuk, ott akár már az ötödik is lehetséges).

Csak abból fog kiderülni a dolog, hogy vemhes-e, máshonnan sajnos nem lehet tudni.

Kitartást a kommentekhez!

2021. aug. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó, a kutya nem farkas. Sem habitusában, sem ösztönében, sem szörzetében, sem emésztésében, sem alkatában, semmiben. Ez kb olyan, mintha azt mondanánk, hogy a gorillák az erdőben élnek, rakjuk ki a kisgyerelelet is az erdőbe, mert hát oda valóak. Gondolkozni nem tanítottak meg sajnos téged sem.


A kutyára minden egyes normális, épeszű ember tud vigyázni. Nem, nem történhet meg ilyen egy normális gazdával.


És a kérdező sak ne fialtassa le a keverék, talán beteg, talán ideggyenge kutyáját, amíg nem vállal garanciát a kölykökre!

2021. aug. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

Nem, ilyet nem mondunk, mert a kettő között hatalmas különbség van.

"Nem a majomtól származunk!" Írtuk valamikor az első oldalra nagybetűvel, pirossal töriből. Csak valamikor volt egy közös láncszem, de az ember gondolkózásával (és persze a beszéddel és nyelvvel) kiemelkedett az állatvilágból.

Ezzel szemben, a kutya még mindig háziasított formája, és alfaja a farkasnak.

Nem az (ezt nem is írtam) de a legtöbb dologban ugyan azok. A falka neki a család, véletlenül kell neki falkavezér, ugye? Egészen addig ugyan olyan ösztönlény, míg el nem kezdjük tanítani. A kutyának is húsra van szüksége, akár csak a farkasnak. A szőrzet minden kutyánál más a háziasítás miatt, a tűz köré nem kell annyi bunda. De! Ezen a környéken, ahol nincs -30°C (legtöbbször -10°C sem), sokkal jobb a kutyának egész végig ugyan abban a hőmérsékleten, mint ha a klímás házból kiviszed a negyven fokba, majd télen a melegből a mínuszba. Képzeld, utána néztem, és még az emésztésük is hasonló: [link]


Szerencsére megtanítottak, ezért nem szidok anonim embereket, akikkel nem egyezik a véleményünk. Attól, hogy máshogy látom a dolgokat, még lehet normálisan, emberileg viselkedni és gondolkozni. Várom az érveket, alárámosztásokat a te álláspontodra.



Véletlenek mindig is vannak és lesznek is. Ennyi erővel akinek megmérgezik a kutyáját sem normális és épeszű? Mert miért volt ott a kutya a saját kertjében, vagy mi az indok?


Lehet nem figyeltem eléggé, de nem emlékszem hogy olvastam volna, hogy milyen kutyája van, ahogy azt sem mondta, hogy ha lennének kölykök nem vállalná a garanciát rájuk.

Talán-talán. A tenyésztőnél is előfordulhatnak ezek a fajta betegségek, sőt! Egészségesebbnek tartom azokat a kutyákat, akik nem törzskönyvesek, mint akik azok, mert a nagy részük túl van tenyésztve, és csak a pénz a lényeg (amit valahol értek, hiszen ebből él), de az egészségük nagyon rossz és rengeteg bajuk van életük során. Ott több alomra figyelnek egyszerre, míg háznál egyszerre csak egyre kell.

Ha meg le akarja, úgy is lefogja, nem egy idegentől kapott komment fogja megállítani, ahogy ösztönözni sem.

2021. aug. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
60%

Nehogy már bele keverd ide a farkasokat.

Semmi köze a témának ehhez a sok f*szságnak amit itt össze hordtál 2x is.


A tüzelő szukára vigyázni kell,hogy ne legyen vemhes vagy ki kell ivartalanítani.Ha csak nem egy fajtatiszta,törzskönyves tenyész egyedről van szó,és azokat is csak ugyanilyen papírozott fajtatiszta kutyákkal kell fedeztetni.

Miért?

1.Kinek kell keverék kölyök,főleg ha születik 9 is? Hová teszitek,ha nem kell senkinek? Biztos,hogy nem megtartotok akár +5 kutyát.

2.Ki fogja őket 10-12 hetes korukig normálisan ellátni? Kifizetnétek akár 9 kiskutyára 3x is oltásokat ((9x8000)x3),féregtelenítést? Chipet meg se kérdezem tuti nincs az ilyen véletlen almok anyjában sem,nem hogy a kölykökben..

Dehogy is,gyorsan tovább adnátok őket 6 hetesen akkor is,ha tudjátok hogy a fele nem éri meg a 12 hetes kort emiatt.

Ezek a nagyon minimumok amiket illene megcsinálni,de senki sem tenné meg.


Amúgy sem kell keverék kutyát hagyni szaporodni.Minek? Hogy majd ha az új gazdik ráunnak pár évesen az utcán vagy a menhelyen kössön ki,ott hagyják egy üres telken meghalni,vagy 50 ember túl adjon rajtuk?

Hogy majd az is tovább szaporodjon egy ugyan ilyen "nem figyeltem" embernél?

Nagyon sok rossz következménye van ennek..

2021. aug. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
29%

#16, a kutya nem a farkastól származik. Két teljesen különböző faj ma már. Közös ősük volt, akárcsak az embernek és az emberszabású majmoknak.

Tényleg javaslom, ha tudásod sincs és gondolkozni sem tudsz, inkább ne szólj hozzá.

2021. aug. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
0%

Máshogy gondolom, mint te. Azokra a kommentekre írtam le a véleményem, amik a válaszom előtt vannak, ebbe belekötöttél, ezért írtam érveket, amik alátámasztják állításaimat, de ezek szerint ezeket inkább csak ignoráljuk.


"Kinek kell keverék kölyök,főleg ha születik 9 is?"


Vannak emberek, akiknek nem számít a papír (csak annak kell, aki versenyezni akar vele és ha jól tudom ott sem minden fajtánál nézik szigorúan), és a kutyát úgy szeretik, ahogy van, nem érdekli őket, sem az, hogy van-e papírja, sem hogy fajtiszta-e. És nem utolsó sorban, nem akar piros törzskönyves kutyát 500000Ft-ért, csak egy házi kedvencet, akivel tudnak sétálni és játszani a gyerekek.


"Ki fogja őket 10-12 hetes korukig normálisan ellátni?"


Nem kell senkinek, törvényesen 8 hetes korukig kell az anyjukkal lenniük, nem tovább.


"Kifizetnétek akár 9 kiskutyára 3x is oltásokat ((9x8000)x3),féregtelenítést? Chipet meg se kérdezem tuti nincs az ilyen véletlen almok anyjában sem,nem hogy a kölykökben.."


Ha 8 hetes koráig van ott, akkor 2 oltásról beszélünk, sok állatorvos ennyi oltás esetén kedvezményt is ad. Nem sokszor fordul elő 9 kutya, inkább 6-7, de akkor maradjunk a te példádnál: 2(9x5000). 2 féregtelenítés nem nagy összeg, nem azon fog múlni a dolog.

Bár törvény szerint kéne a chip, mielőtt máshova kerül, a legtöbb helyen az első gazdi adatja be. Az állatorvosok sem szeretik 8 hetesen beadni nekik, amikor 4 hónapos kora előttig, kisebb fájdalommal is megtehetik.

Ez kiskutyánként nagyjából 10000Ft, plusz kaja, de hatalmas élményt is nyújt. 15000Ft-ért szerintem el tudja adni darabját 2 oltással és két féregtelenítéssel (ha fajtisztáról van szó, akár többért is).


"Dehogy is,gyorsan tovább adnátok őket 6 hetesen akkor is,ha tudjátok hogy a fele nem éri meg a 12 hetes kort emiatt."


Azért nem élné meg a 12 hetes kort, mert két héttel előbb kerül el az anyjától, aki ilyenkor már nem is engedi szopni, mert fáj neki a kis fogak szúrása? Elétszerű példa.


"Ezek a nagyon minimumok amiket illene megcsinálni,de senki sem tenné meg."


Ezt miből gondolod? Bár ott tervezett alom volt, kutyás körökben több olyan embert is ismerek, akiknél voltak kiskutyák, és rengeteget foglalkoztak vele. A 6 hetes kiskutya behívható volt, vezényszóra leült, lefeküdt, 8 hetesen minden addig kellő oltása megvolt, megvoltak a leendő gazdik is. A legtovábbi 12 hetes koráig volt náluk, mert el kellett intézni az útlevelét, hogy utazhasson az új gazdihoz. Ugyan ezt megtették volna, ha véletlenek a kiskutyák.

Nem törzskönyves kutyákról beszélek, csak fajtisztákról.


"Amúgy sem kell keverék kutyát hagyni szaporodni.Minek? Hogy majd ha az új gazdik ráunnak pár évesen az utcán vagy a menhelyen kössön ki,ott hagyják egy üres telken meghalni,vagy 50 ember túl adjon rajtuk?"


Első mondatoddal egyet értek, de a többi egy törzskönyves/fajtiszta kutyával is megtörténhet, nem azon múlik, hogy keverék-e.

2021. aug. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
50%

Hát,ezt én el nem olvasom,elég volt az első mondat,ez egy regény..

Sejtem hogy még mindig nem érted,de nem baj.Nem vagy a legélesebb kés a fiókban,megesik.

2021. aug. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!