Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen olyan kutya van ami...

Milyen olyan kutya van ami vadászik és nyájat,csordát... terel/véd ragadozóktól, tolvajoktól?

Figyelt kérdés
Én pl. A leopárdkutyárol hallottam ezt.

2021. aug. 10. 17:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
71%

Mas aki tereli a nyajat ... ok a juhasz kutyak - mas aki vedi a nyajat ... ok a pasztor kutyak!


Juhasz kutya tukvezerelt, nagyon okos es tele van energiaval.


Pasztor kutya tokeletesen vezerelt, nagyon bolcs es kimondottan bator.


Nem lehet a ket fajtat egy lapon emliteni, mert eg es fold a kulonbseg kozottuk.


Terelonek border collie ... vedelemnek KAJ - es a nyaj teszi a dolgat :) Medve-farkas-rosszember meg megy a picsaba!!! :)))

2021. aug. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

11esnek köszönöm

9esnek hát nem tudok mutatni mert nem is láttam meg nem is ismerek olyan embert akinek van csak a dogcast tvn láttam meg lehet nezni lehet oda kommentelni

Többieknek nagyon köszönöm

2021. aug. 10. 21:31
 13/17 anonim ***** válasza:
22%

"vadászik és nyájat,csordát... terel/véd ragadozóktól"


Ez a kutya kozepazsiai juhasz.


Mostoha korulmenyekhez van szokva, valojaban azt eszik amit talal (ezert eleg jo vadasz) ... ugy alkalmazkodott a zord korulmenyeihez, hogy szinte alig van kajara szuksege, mert az emesztorendszere mindenbol mindent felhasznal ... dobsz neki egy kavicsot es hizik egy kilott :))) Tenyleg igy van.


De a KAJ-ban meg sem ez a fantasztikus, hanem a mentalitasa :) Annyira bator es vakmero, hogy nem is fogja fel a veszelyt ... siman nekimegy egy busznak is, nemhogy egy medvenek :DDD


Eszmeletlen jo kutyak! Ha vaddisznoval talalkozunk :) hat az nagyon vicces (mondjuk mindig bevagyok szarva) ... de a kutya jol kezeli :) Kicsit szaladgal a disznoval, aztan osszeszagolnak es mindenki megy a dolgara ... en meg bevagyok rosalva ilyenkor :)

2021. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
13köszönöm
2021. aug. 10. 21:55
 15/17 anonim ***** válasza:
67%
A boerboelt őrzésre és vadászatra használták Afrikában, vagyis ezt olvastam
2021. aug. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
86%

Egymást ütő funkciókat soroltál fel.


A terelőkutyák általában közép/középnagy termetű, agilis, megszakított zsákmányösztönnel rendelkező kutyák.


A vadászkutyáknak sok típusa van, de mindegyik erős zsákmányösztönnel rendelkezik. Vannak a vadat kereső/álló, vadat hajtó, vadat visszahozó fajták, vannak a vérebek, illetve vannak az agarak, amelyeknél nem csak a zsákmányösztön erős, hanem még ölnek is.


A pásztorkutyák falkában dolgozó fajták, a territoriális ösztönük nagyon erős, a zsákmányösztönük viszont a legalacsonyabb a kutyák között. Erre azért volt szükség, hogy ne raboljon rá a jószágra. Amelyik így tett, azt agyoncsapták. Emiatt vadászatra a legalkalmatlanabbak.

2021. aug. 11. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
15köszönöm
2021. aug. 11. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!