Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj ha a bichon kutyám lépcsőzik?

Baj ha a bichon kutyám lépcsőzik?

Figyelt kérdés

Már 6 éves és én most hallottam, hogy nem nagyon lenne szabad a kiskutyáknak lépcsőzni.

Eddig lifttel mentünk le mindig, de séta közbe bizony voltak lépcsős szakasok amik szinte minden naposak voltak.

Most is nyaralunk és egész nap fel le szaladgál a lépcsőkőn amit nem tudok elkeriteni mert sokan vagyunk es nem fogok ilyen kellemetlenseget csinalni.

Valoban lehetnek ezmiatt gondjai?



2021. aug. 11. 12:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de barmelyik kutyanak igazabol. Nyilvan nem torvenyszeru,de jobb felni, mint megijedni. Mostantol figyelj erre, hogy ne nagyon lepcsozzon, emeld fel, vagy keruljetek.
2021. aug. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

"[...] nem fogok ilyen kellemetlenseget csinalni." - ha úgysem teszel semmit, akkor miért tetted fel a kérdést? Lélek nyugtatást vársz?

Kistestű kutyának hosszútávon nem tesz jót a lépcsőzés.

2021. aug. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%

A kérdésének az a része a nyaralásra vonatkozik, gondolom ott szembesült a dologgal amikor mások látták, ő pedig azonnal keresné a megoldást, de jelenleg nem tudja megoldani.


A kistestű-rövid lábú kutyáknak nem javasolt a lépcsőzés mert gerinc és csípő problémáik lehetnek aminek a kezelése-műtéte nem olcsó, a kutya szenvedéséről, bénulás eseténi gondozásról meg már ne is beszéljünk inkább - nekem volt gerincsérves, keverék tacskólábú kutyám lépcső mentes házban, műtötték de már nem épült fel, ennél többet nem tudok beszélni róla mert sajog a szívem -

Amennyit lehet érdemes ölben vinni, sok probléma megelőzhető vele.

Ugyan ez vonatkozik az ágyra-kanapéra-ölbe való fel le ugrálásra is.

Ha ágyban alvós, kanapéra járós akkor érdemes egy kutyarámpát venni neki.

2021. aug. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok kutya lett gerinc beteg ettől.Az én kutyám 7 éves,ő is lépcsőzik,van hogy ölbe viszem le.Viszont ugrál az ágyon le,fel,az sem jó.
2021. aug. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát igen. Úgy érzem ezt nem leget megelőzni. Ő is folyamatosan ugrál vagy a kanapére vagy az ágyra.

Úgyhogy csak reménykedek hogy nem lesz baja

2021. aug. 11. 16:25
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet am azt a kutyat tanitani is,hogy ne menjen fel, ne ugraljon, be lehet szerezni rampat is, hogy max azon keresztul menjen az agyra, fel lehet emelni, ha lepcso van, stb.

Nem remenykedni kell, hanem torekedni a megoldasra kerdezo.

2021. aug. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Már a kérdésből is sütött, hogy azt a választ várja a Kérdező, hogy üljön csak karba tett kézzel, "jóvan úgy" az a kutya.
2021. aug. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én véleményekre voltam kíváncsi, hogy lesz e baja vagy nem.

Nem azt mondtam , hogy tenni is fogok érte

2021. aug. 11. 19:22
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Ha rendszeresen (értsd, napi x séta alkalmával, minden nap) , akkor igen. Egy-egy alkalom még nem.

Úgy igazából egy kutyának sem jó a lépcsőzés, de a kistermetűeknél ez fokozott kozkázat, mert extrém terhelést rak a gerincre és az ízületekre. Különösen a lefelé lépcsőzésnél.

2021. aug. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
És az ágyakkal mivan? Naponta rengetegszer ugrik le és fel
2021. aug. 13. 15:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!