Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mozdonyvezető szakma mellett...

Mozdonyvezető szakma mellett kutya?

Figyelt kérdés

Szakmaválasztós életkorban vagyok és tanácsot szeretnék kérni tőletek.


Az a helyzet, hogy nagyon szeretnék egy border collie-t a köveljövőben (5-8 év), de ugyanakkor régi álmom válna valóra, ha mozdonyvezető is lehetnék és erre most lenne alkalom is.


A kutya nem most lenne, de ha mv-ként munkába állok, akkor tudni kell róla, hogy a munkaidő 12 óra, de menetrendtől függően már 1-2 órával előtte szolgálatba kell állni, tehát számoljunk mondjuk 14-16 órával, amibe minden is beletartozik (munkába utazás, munka után hazaérkezés, zuhanyzás, stb.), ennyi ideig biztosan nem fogok tudni foglalkozni a kutyával.


Viszont ugye úgy van a beosztás, hogy 12 óra után 24 órát otthon vagyok, megint 12 óra munka, majd 48 óra pihenő. Ha magántársasághoz megyek, akkor hallottam olyanról, hogy ez megbeszélhető úgy is, hogy pl. egy hetet dolgozok, egy hetet otthon vagyok. Még nem döntöttem el, hogy hova jelentkezek (meg egyáltalán hova vesznek fel!).


A kutyára tudna vigyázni a családom, ameddig dolgozom, de tanítani mindenképpen én szeretném, mert mennénk versenyekre is a későbbiekben, így csak alap dolgokat bíznék rájuk, pl. sétáltatás, játszás és hasonlók.


Szerintetek ez így vállalható lenne? Vagy inkább más szakma után nézzek, ha ezt a fajtát szeretném?



2021. aug. 17. 16:31
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nyilván 21 munkanapos hónappal számolva.
2021. aug. 17. 18:16
 12/14 anonim ***** válasza:
89%

A munkaidőn kívül napi illetve heti pihenőidőt kell a munkavállaló részére biztosítani.

A heti pihenőidő nappalosoknál ugyebár hétvégére esik, de mozdonyvezetőknél lehet akár kedd-szerda is mondjuk.

"hogyan jön ki a 168 óra munkaidő hó végére?"

21x8=168

14X12=168

Nem kell 21x menned dolgozni ha 12 órákat dolgozol!


"Azt írod luxus 24 órára otthagyni az mv-t, de ha nem adják ki"

Mit nem adnak ki?

"Mit látok rosszul?"

Nem tudom :D

Gondolom azt hiszed, hogy a szolgálatok közötti 24 és 48 órákat kötelező odaadni a mozdonyvezetőnek.

Nem! 6-18:45-ig meló, 11 órát pihen, másnap reggel 5:45-re megint mehet melózni 18:30-ig (45 perc a munkaközi szünet)

Simán le lehet dolgoztatni a kötelező órát alig 3 hét alatt.

2021. aug. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

A kutya nem lehet egyedul 12 orat, ezt kell megoldani, utana pedig mar csak az a kerdes, hogy munka utan mennyi energiad lesz ra+a hazkoruli dolgokra, fozesre, stb. Nem, nem kapsz 12 oras melo utan 24 ora pihenot.

Ha teljesen egyedul elsz, akkor ilyen eletvitel mellett nem szabad allatot bevallalni. Igen, legtobben dolgozunk, nem, nem kell 0-24-ben a kutya seggeben lenni, de ha full egyedul vagy, napi 12 ora, plusz utazas, tehat akar 13-14 orat is tavollehetsz, akkor ez sajnos nem fer bele. A kutyat nem fogja erdekelni, hogy de neked lesz heti 2-3 nap szabadnapod, a kutyat naponta kell setaltatni, nevelni, ellatni, nem csak heti 2x. Foleg egy ennyire aktiv fajtat.

2021. aug. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
100%
Én olyan vasúttársaságnál dolgozom ahol 12/24/12/48-as munkarendben vagyunk. Ha egy hónapban elszámolnak 168 órát akkor is legalább 260-270 órát vagyok távol az otthonomtól mert az utazás az nem munkaidő. És ebbe a 260 órába még nem is számoltam bele azt az időt amit éjszakás szolgálatból hazaérve alvással töltök. A MÁV Startnál meg a létszámhiány miatt is mindig legalább 210 óra a havi szolgálatban töltött idő. Két szolgálat között 11 órának kell eltelni és 12 óra otthoni pihenő de ez heti egyszer csökkenthető 9 órára. Budapesti telephelyen lévő Startos kollégáim bizony havi 20 szolgálatot is mennek. Az azért nem kevés. (persze a tövény sok helyen egyáltalán nincs is betartva)
2021. aug. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!