Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek 6 hónaposan...

Szerintetek 6 hónaposan érdemes kan kutyát ivartalanítani?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos rotim. Mindenképpen szeretnénk őt ivartalanítani és jó pár állatorvost megkérdeztünk, ezügyben,hogy mikor érdemes ivartalanítani.

Mindegyik doki teljesen mást mondott. Az egyik azt mondta, hogy várjuk meg a 8-10 hónapos kort, mert a korai ivartalanítás miatt külsőleg nem fejlődnek ki rendesen a kanok, mert nem lesznek meg hozzá azok a szükséges hormonok, amitől szépen kifejlődik. A masik doki meg azt mondta, hogy mindenképpen 6 hónapos korban, mert akkor nem fogja megviselni őt, és már előbbre torlódott a tüzelési időszak🤨, valamint nem fogja befolyásolni a fejlődését sem. Nos 7 dokit kerdeztünk meg és a fele ezt mondja, fele meg azt. Nem tudom, hogy most kinek hidjek😅

Ti mit gondoltok a 6 hónapos kortól váló ivartalanításról?



2021. aug. 17. 23:23
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Várd meg a 8-10 hónapos kort
2021. aug. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Én a fiú mudimat 7 hónaposan ivartalanítottam, nem lett semmi "baja". Max annyi hogy meg se tudott tanulni úgy pisilni mint egy fiú kutya :)
2021. aug. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kan kutyámat 6 hónaposan ivartalanították. Kicsit magasabbra nőtt, mint a standard, és ő sem pisil felemelt lábbal, mint a 2. mudija. Nem vettem észre semmilyen negatív következményét a korai ivartalanításának.
2021. aug. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Mi is 6 honaposan ivartalanittatuk a kan kutyankat, azota felnott, szerintem rendesen kifejlodott. Nem akartuk hogy jeloljon es felemelt labbal pisiljen, szerencsere egyiket se csinalja.
2021. aug. 18. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Ivartalanitassal vard meg amig ivarossa valik a kutyad es csak utana kasztraltasd. A hormonok nem csak a nemiseghez kellenek, hanem kell a kutya egesz szervezetenek a teljes kifejlodeshez ... utana kell csak a beavatkozas.


Persze ahany haz annyi szokas ... de a biologia szerint ugy kellene mint leirtam.

2021. aug. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Ivartalanitas utan nem lesznek kemeny izmai,be fog pisilni,egy roncs lesz a kutyad es kiallitasra se mehetsz vele. Hiaba torzskonyve.

En lehivom neked a macskarol stb a hasonlo kaliberu eros kutyam poraz nelkuli kocogasnal. Annyi a titka,h rendszeresen jarunk tobb orat.

2021. aug. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#4 Ha ennyire nem akartad hogy jelöljön és felemelt lábbal pisiljen (nem is értem miért számít neked) akkor miért lett egyáltalán kan kutyád? Nagyon természetellenes ha úgy pisil mint egy szuka. A fiadat is úgy tanítod hogy ülve pisiljen mert neked az tetszik vagy mi?


Várd meg amíg kifejlődik, (én pl 1 évesen ivartalaníttattam, nem agresszív más kanokkal, de a nemének megfelelően viselkedik, és semennyire nem viselte meg a műtét, arra kellett ügyelnem hogy ne ugráljon)

Nem érdemes bekavarni egy fejlődő szervezet hormonháztartásába, szerintem ez teljesen egyértelmű.

2021. aug. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

Miert termeszetellenes hogy nem felemelt labbal pisil? :D vannak kutyak akik akkor se pisilnek ugy, ha ivarosak… Es a fiam miert ne pisilhetne ulve?! Attol kevesbe lesz ferfi, ha felno? :D (amugy nincs fiam…)

Azert szamit, mert lakasban tartott kutya, es nem szerettem volna ha lejeloli a szekrenyt, a kanape oldalat, az agyat stb…

2021. aug. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szóval annyira inkompetens vagy hogy egy normálisan viselkedő kan kutyát nem tudnál még szobatisztaságra nevelni sem?
2021. aug. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!