Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kutyát mikor érdemes...

Szuka kutyát mikor érdemes ivartalaníttatni?

Figyelt kérdés
Azt hallottam,hogy betegség megelőzés miatt már az első tüzelés előtt. Annál kisebb az esélye pl rákra,minél hamarabb van a műtét. Viszont inkontinencia miatt állítólag később javasolják.4 hónapos most. Tapasztalatok?
2019. szept. 11. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az állatorvosodat, hogy ő mit javasol, az oltások, férehtelenítések mkatte úgyis sokat találkoztok az első évben. Egyébként eltérnek a vélemények, valaki azt mondja, hogy tüzelés előtt, valaki azt, hogy az első tüzelés után, mert a hormonok is hozzájárulnak a fejlődéséhez. 4 hónaposan mindenesetre még ne. Én az első tüzelés után vittem, de pontosat tényleg az állatorvos mondhat, ami alapján eldöntöd, hogy mikor szeretnéd. Csak legyen meg a műtét, az a lényeg :)
2019. szept. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A doki 6 hónapos kort mondott de az annyira korainak tűnik :(
2019. szept. 11. 14:02
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem azt javasolta az állatorvos, hogy 6 hónaposan legyen a műtét.
2019. szept. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6 hónapos kor egyáltalán nem korai, akkor már simán lehet ivarérett is.
2019. szept. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,akkor marad a 6. hónap
2019. szept. 11. 14:44
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Én soha senkitől nem hallottam hogy tüzelés előtt kell. Az orvos is azt mondta hogy érdemes megvárni az elsőt.
2019. szept. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ó...hát akkor már én sem tudom :D sokat olvastam utána de mindenhol van kockázat
2019. szept. 11. 15:40
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

"Az orvos is azt mondta hogy érdemes megvárni az elsőt."


Az lehet, hogy ahova te viszed azt mondta, de attól még nem mindegyik orvos mondja ezt...

Sőt én már olyat is hallottam, hogy úgy a jó ha ellik egyszer előtte (és ezt orvos mondta), ami nagyon nagy hülyeség.

2019. szept. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A tüzelés előtti és utáni ivartalanítás mellett is vannak érvek, az orvostól is függ, hogy melyiket tartja nyomósabbnak és ez alapján mit javasol. A legtöbb - általam kérdezett - állatorvos az első tüzelés után a 3. hónap környékét javasolta, de a saját dokink már fél évesen kipakolta volna (sokat dolgozik állatvédő szervezetnél, ahol az a hozzáállás, hogy így esélyt sem adnak a besikeredett alomnak).

Ha tüzelés előtt ivartalanítod, akkor kisebb lesz pl. az emlődaganat valószínűsége, mintha utána, és az esélyt sem adod meg a vemhességre, álvemhességre, méhgyulladásra. Viszont könnyebben alakul ki inkontinencia, és mivel belezavarsz a hormonrendszerébe még azelőtt, hogy befejezné a növekedést, ezért a vázrendszerével nagyobb eséllyel lesz gond (nagy kutyánál fontosabb szempont), a "személyisége" sem tud olyanná kialakulni, amilyen lenne (no, mondjuk nálunk ebbe a későbbi ivartalanítás is belezavart), a szőrzete sem lesz olyan, mint egy ivarosan hagyott kutyának (ez inkább az ivartalanítás tényén és nem az idején múlik), illetve valószínűbben alakulnak ki nála egyes rákfajták (utóbbiak együttes előfordulási valószínűsége viszont alacsonyabb, mint az emlődaganatnak).

Úgyhogy sajnos a kérdésedre nincs megfellebbezhetetlen válasz, csak előnyök és hátrányok. Döntened neked kell.

2019. szept. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat,ment a zöld :)

9-es köszi a részletes leírást,ez alapján nem fogom műttetni míg nem tüzel először. Kistestű szoba kutya,így nem gond ha pl. 1 kg-val,meg 5cm-el nagyobb lesz :D

Az inkontinencia/viselkedés stb viszont már nyomós ok hogy várjunk.

2019. szept. 12. 08:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!