Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 honapos goldinak milyen...

5 honapos goldinak milyen tapot ajanlotok? Eddig josera family plust kapott, de elkezdett menni tole a hasa. Lassan elfogy (ez a 2. zacsi) es szeretnenk neki valtani. Kozepkategorias legyen, magas hustartalmu. Tehat ne egy pedigree.

Figyelt kérdés
Ezeket neztuk neki ki eddig: Happy dog junior barany-rizs, Bosch junior barany-rizs, Eukanuba puppy barany-rizs. Esetleg velemenyek rola? Vagy ajanlas?

2021. aug. 19. 12:08
1 2
 11/19 anonim válasza:
45%
Figyelj legegyszerubb ha bemesz mondjuk egy fressnapfba es at olvasgatod a tapokat.. De eladotol ne nagyon kerj segitseget. Tudatlanul siman elhoztam regen a csirke allergias kutyanak a nem hypoallergen tapot az elado tanacsara. Nezd meg hany % a hus,feherje.. Arra figyelj hogy nagyon sok tapra rairjak h pl marhas,de a nagy % benne csirke. Brit care jo tap,de abbol is tobb fajta van a brit premium nem jo. N&D tapot mondanam meg de az barom draga foleg egy nagy kutyanak 😆
2021. aug. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
0%
Jó táp a Bosch, és nem a középkategória legalja... fogadjunk, hogy aki ezt mondta, sosem próbálta ezt a márkát. Na mindegy. Ezzel etetek, és gyönyörűek a kutyák. Josera, Brit, Eminent ezek még jók. Nyugodtan lepontozhattok, nem érdekel különösebben, én a kérdezőnek próbálok segíteni, és nem veszekedni akarok. Nézd meg interneten az összetételt, amúgy az sem jó, ha túl sok fehérje van benne, mert kölyöknek, de akár felnőttnek is mehet tőle a hasa. 20-21%, eddig kb. Jó. Nyílván aktivitástól is függ.
2021. aug. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azzal takargatózik,hogy szép a kutya szőre..az nem étel függő,a maradékkal etetett kutya szőre is szép.Plusz,mihez képest szép,az egészsége megint csak egy óriási mihez képestet kíván.:D


Bosch egy gyengébb táp a Josera táphoz képest,nincs benne szinte semmi ami miatt megérné,ha leváltaná a tápot.650ft/kg,nem véletlenül.Abban az alsó kategóriában amiben lennie kell.

Tudod mi a felső kategóriás táp? Acana,Orijen,Hill's (stb)

Magas hústartalom (nem 10-20 százalék az is csak húsliszt vagy állati zsírként..),értékes ásványi anyagok és zsíradékok (zöldkagyi,omega-3,omega-6 minimum),magas fehérje tartalom.


Közép kategóriás táp az már inkább Wolf of wilderness,real nature wilderness (ez már felső-közép kategória),Purizon,Carnilove..


Sehol sincs ezekhez a Bosch.De sok más se.Briantos se,Happy dog se,Fitmin se,Chappy se,Royal Canin se,Darling se,Purina (Dog chow se) se,Pedigree se..

Ezek csak olcsóak,és ezért népszerűek.Ezek közt is vannak jobbak,rosszabbak.Az alsó kategóriának is van az a rétege amivel már etetni lehet,de nem kell jobbnak beállítani csak mert attól ami. :D

2021. aug. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
0%
Azért a Bosch-ot, Dog chow-ot ne hasonlíthassuk már a Darling, Chappy, meg társaihoz... meg nem úgy gyönyörűek, hogy a szőrük, hanem élénkek, boldogak, stb.
2021. aug. 20. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%
Hasonlítsuk*
2021. aug. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
45%

A Bosch és a Happy dog nem jó.Nagyon alsó kategória,meg hát ha a Josera ott van ezekre már (szerintem) ne térj vissza,rosszabbak.


Az Eukanuba (1200ft/kg) már közép kategória,de ebben az árban én már erősebbet néznék,hogy meg is érje a pénzed költeni. :)


-Purizon (Puppy): Ha a 12kg (és attól nagyobb) kiszereléseket veszed megkapod 1200-1400ft/kg áron (zoopluson fixen,én itt vettem).

Gabonamentes,magas hústartalom (60% +),magas fehérje.

Goldinak szerintem kb már most elmegy egy 8kg táp egy hónapban :D


-Wolf of wilderness junior: 12kg és attól nagyobb kiszerelések 1500ft/kg körüli áron elérhetőek.

Hús itt is magas (50% +),ez is gabonamentes,és 25% feletti a fehérje aránya.


-Belcando tápot csak aktív kutyának ajánlanám,mert ebben is 30+% a fehérje,és nagyon hízlal.De amúgy gabonamentes és tele van értékes tápanyagokkal.

1600ft/kg körül van,ha nem a kis kiszerelést veszed.


-Rosie's farm körülbelül 1300ft/kg nagyobb kiszerelésben.Ebben csak 40% + hústartalom van,de gabonamentes ez is,és tartalmaz értelmes alapanyagokat.


Összességében,leginkább a Joserától drágább tápok jobbak.A vele egy árban lévők és a tőle nem sokkal drágabbak ezek (és még egy pár,ha érdekel).

Az ilyen bosch meg Happy dog félékre én nem cserélnék erről.Jobb a Josi.

2021. aug. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
66%

A dog chow kapásból azzal kezdi,hogy 53%,illetve a sensitive (!) tápjaiban 63%. GABONA van.Majd a "hús" vagy nagyon vészes esetben "húsliszt" adalék helyett: 16% hús és állati MELLÉKTERMÉKEK.

Lábak,pata,szőr,bőr,fülek,emberi fogyasztásra alkalmatlan nyesedékek és csontok.Nagyon csábító receptúra..


Hogyne hasonlíthatnám a Darling meg Chappy tápokhoz.Ugyan olyan rossz.

2021. aug. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
#11 nincs a kozelunkben freshnapf, ezert kenytelenek vagyunk a netrol rendelni. Ugy is megyunk meg arra iskolakezdes elott, ott megnezzuk majd ott is. Koszonom a valaszokat :)
2021. aug. 20. 09:39
 19/19 anonim ***** válasza:
42%
Emberi fogyasztásra alkalmatlan, hát persze, mert kutyakaja... A Bosch egy középkategória közepe, a Dog chow középkategória alja, a Brit középkategória teteje, a Darling, Chappy, Alkategória legaljának a legalja. Ennyit erről.
2021. aug. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!