Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyás sportok vannak...

Milyen kutyás sportok vannak még ezen kívül?

Figyelt kérdés

Elég aktív életet élek, emellé egy aktív kutyát képzeltem el.

Túrázni szoktam, ezen kívül keresek nagytestű kutyávalűzhető sportot. Gondoltam azokta, ahol a kutyák biciklihez rögzítve futnak, vagy ilyen kerekes "szánokat" húznak, de beleolvasva ilyen csoportokba hát elég balesetveszélyes, inkább nem vállalnám. Van ugye még a kutyával futás, de a futás az nem az én sportom.

Mik vannak még?


2021. aug. 21. 12:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Szóval a lényeg az lenne hogy a kutyàval együtt végezhessünk valamilyen mozgásformát
2021. aug. 21. 12:13
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
kutyával túrázás, úszás, dog dancing talán, bár az elég megterhelő a kutyának. Esetleg még görkorizás kutyával.
2021. aug. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%

Felfujhato szorfdeszkan allva evezes. De ez ugye csak nyari sport.

Mennyire nagytestu a kutya? Milyen fajta? Mert attol fugg,mit lehet vele sportolni.

2021. aug. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%
Cesar Millan - görkorival szokott menni a kutyákkal futni !
2021. aug. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%
Supdog, dogscooter, bikejöring, canicross, puller, súlyhúzás, futópad, agility, őrző-védő, fog dancing, obedience, rally obedience, mantrailing, nyomkövetés, flyball, dock jumping (ez itthon nem túl elterjedt), coursing
2021. aug. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

A versenyzés a cél? A bikejöring nem feltétlen veszélyes, nem kell feltétlen 30-40-el csapatni kis erdei köves-gyökeres ösvényeken, lehet széles, egyenletes földúton is menni 15-20-al. A kutyáimmal az utóbbit csinálom, nem is tudom hány éve estem utoljára, ők pedig imádják. Ha stabilan melletted/körülötted marad, nem is kell bekötni.


Agility még, ami aktívabb kutya és gazda részéről egyaránt és talán a mantrailing, mentőkutyázás, meg különböző keresős sportok, amik mindkettőtöket megmozgatnak.


Flyball az elején neked is futós, a többi sportban többségben csak a kutya mozog(persze, ha ez szempont egyáltalán).

2021. aug. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!