Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha hamarabb hazaérek hamarabb...

Ha hamarabb hazaérek hamarabb vigyem le a kutyát?

Figyelt kérdés

Ugye van egy napirendje de néha mondjuk 4 helyett kettőre érek haza. Ilyenkor vigyem le hamarabb vagy ugyanúgy csak 4kor hogy ne boruljon fel a napirendje?

Illetve hétvégén is ugyanakkor legyenek a séták mint hétköznap?



2021. aug. 23. 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Ez attól függ, hogy van nevelve a kutya.


Ha fix napirendhez van szoktatva, akkor azt tartsd, ha a hazaéréseddel köti össze a délutáni sétát, akkor viheted hamarabb.


(Saját példa: mi nem szoktattuk fix napirendhez a kutyát, mert nekünk sem fix a napirendünk, őt mindig vittük ha hazaértünk, meg tudta, hogy lesz valamikor lefekvés előtt, stb. Hétvégén később volt a reggeli, mert aludtunk, a kirándulások megint módosíttak, stb.

Rokonéknál meg a kutya órához volt szoktatva, esti séta 18.00 akkor is, ha világvége van. És mivel kiskorától így nevelték, el is várta, de nem akart kimenni máskor akkor sem, ha lehetett volna.)


Mindkét módszernek van előnye is, hátránya is, egyik sem rosszabb a másiknál.

2021. aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Az első kutyám nekem is szigorú napirendre volt szoktatva. Amíg otthon éltem nem is volt gond tartani, de amikor különköltöztem, sokszor nagyon bonyolult volt megoldanom tartani a napirendet. Szóval a második és harmadik kutyámnál már tudatosan figyeltem hogy ne legyen ezzel gond. Megvannak a fix rituáléink (ami nagyon fontos a kutyának) de nem órához kötve.

Összességében mindkettő módszer működik, kinek mi a kényelmesebb és kivitelezhetőbb.


Ha a te kutyád is nagyon ragaszkodik a fix időpontokhoz, ne változtass. De ha lazábban kezeli (teszem azt a 18 órai sétára neked kell kiimádkozni az ágyából mert ő még simán várna) akkor nyugodtan kezelheted te is lazábban a dolgot.

2021. aug. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Hát ha reggel 7-kor volt lent utoljára, akkor örülj, hogy nem kell 4-ig kínozni es vidd le, amint hazaérsz.
2021. aug. 24. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Prokopf válasza:
Csatlakozom az első kettő válaszadóhoz, a kutya szokásaitól, de elsősorban a pillanatnyi viselkedésétől tedd függővé.
2021. aug. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!