Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasitterkedés?

Kutyasitterkedés?

Figyelt kérdés
Ha kutyasitterként tevékenykednék, vagyis inkább bizonyos összegekért kutyát sétáltatnék, az hirdethetem pl Facen? Lehet ezt vállalkozói, meg ilyenek nélkül? Dogsurf-t néztem, ott azt írják valamennyit kell az oldalnak adni, meg nem lehet Xnél több a bejövetel, adót kell fizetni...de ha ezt egymagam csinálom, magamtól, akkor is szükséges?
2021. aug. 24. 09:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
2021. aug. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Hivatalosan senki nem végezhet semmilyen munkát minimum egy magánvállalkozói nélkül.Azt kiváltani pénz.Talan 50.000 ezt pontosan nem tudom.


Utána ha akarsz elmész közvetítőhöz,ha nem akkor hírdetheted magad minden felé.

2021. aug. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

"Hivatalosan senki nem végezhet semmilyen munkát minimum egy magánvállalkozói nélkül."

Én nem így tudom. Kérdező, nézz utána a nav.gov.hu-n.

2021. aug. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Ugyanúgy adózni kellene utána, mint bármi más munka után. De a gyakorlatban senki sem nézi, ha Marika néni kutyáját megsétáltatod. De ha bejelentenek a NAV-hoz. Ugyanígy megcseszték az egyik magántanárt is.


Ha ezt üzletszerűen szeretnéd csinálni és hirdetni szeretnéd magad, akkor valóban érdeklődj, hogyan működik hivatalosan.

2021. aug. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Kutyát nem érdekli (bocsánat ebben, az esetben ők azért érintettek!), amíg csak zsebpénzszerzés céljából űzöd az egészet. Gondolok itt kb. havi 20-30 rugóra kb.
2021. aug. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

"Ugyanúgy adózni kellene utána, mint bármi más munka után."

Évi X Ft bevétel után még nem kell adózni, nekem úgy rémlik. Az interneten eladott dolgokból származó jövedelemmel kapcsolatban is, meg ilyen kutyasétáltatás, magántanítás, takarítás típusú dolgokkal kapcsolatban volt ez téma (és itt nyilván minden "kicsiben" értendő: egy gyerkőc korrepetálása, nem mindjárt magániskola üzemeltetése; heti egyszer-kétszer pár óra takarítás, nem mindjárt takarítócég üzemeltetése; stb.).

2021. aug. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó, szolgáltatásnyújtás után MINDIG kell adózni! Ezt írtam én is, hogy ha a szomszéd néni kutyáját megsétáltatja és fizet neki, a kutya nem tudja bizonyítani és senkit nem érdekel. De ha üzletszerűen szeretné csinálni és hirdetni, akkor viszont rászállhatnak!


Ez nem egyezik meg az interneten eladott saját, használt holmik eladásával, ami évente 600.000 forintig adómentes. DE itt nagyon fontos az ÜZLETSZERŰSÉG és a saját dolgaid, amin nem haszonszerzés a cél. Azaz ha te mondjuk sorozatban megrendelsz mondjuk ruhákat ebayről és itthon eladod duplájáért, nem egyszeri eset, hanem üzletszerűen csinálod, akkor viszont megy a NAV és marha nagy ügy lesz! Ilyenkor céget kell alapítani és adózni!


Szolgáltatásnyújtás viszont mindenképpen adóköteles, bár nem tudom, egyéb engedélyek is kellenek-e...

2021. aug. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

1. Engedely nelkul nem vallakozhatsz!

2. Adozas nelkul nem kereshetsz penzt!

3. Ha nem ertesz hozza bele se fogj, mert feleloseggel tartozol a rad bizott kutyakert (kutyakkal se tortenhet semmi es a kutyak sem okozhatnak masnak baj)!


Szoval szerintem ketszer gondold meg, nem olyan egyszeru am ... persze jo belegondolni, hogy egy kis kutyasetaltatasert penzt lehet kapni, de azert nem eszik olyan forron a kasat.

2021. aug. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

#7-8



azért kíváncsi lennék, hány útszéli ad számlát a pipa után, vagy

2021. aug. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a pipa után is adóznia kellene az útszélinek.... Nyilván nem fog, de még az orvos se igen ad számlát...
2021. aug. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!