Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta illik egy border...

Milyen fajta illik egy border mellé?

Figyelt kérdés

3 éve került hozzánk egy border collie fiúcska,akivel 2 éves kora óta agilityzek, illetve elég sokat kirandulunk is. Egyszóval aktív életet élünk. Mostanra egyértelművé vált, hogy szeretnénk egy második kutyust is a családunkba, viszont az nem ilyen egyértelmű, hogy milyen fajta illene bele ebbe az életmódba, egy ilyen duracel nyuszi mellé.

Nagyon gondolkozunk egy második borderen, hiszen ott a fajta jellegek azonosak. Illetve nálam két szerelem kutya van még, a dobermann és a malinois. Ezt a két fajtát első kutyusnak nem mertük vállalni, de mostanra úgy érzem egy jó oktató mellett "megbirkóznánk" velük.

Van esetleg tapasztalat border-mali és/vagy border-dobi párossal? Mentális és fizikai fárasztás szinten úgy olvastam, hasonlóan működnek, mint egy border.



2021. aug. 24. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Valamit rosszul csináltok, ha border collie mellett másikra is lenne időtök. Nekem van és lelőhetetlen, képtelenség kifárasztani. Ez a fajta nem az a fajta, ami mellé még egyet be lehetne vállalni.
2021. aug. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
A fajtamentéstől van border collie jellegű keverékem. Egy másik gazdi ugyaninnen német juhász mellé fogadott örökbe mentett border keveréket, ők jól kijöttek egymással, amíg az idősebb német juhász élt, sokat kirándultak. Én emiatt a malira szavaznék.
2021. aug. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
A mali szerintem is nagyon jó döntés lenne.
2021. aug. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzászóló! Hidd el, én is megtapasztaltam azt, amikor lelőhetetlen volt a kutyus (főleg kamasz korában, a hajamat téptem) fe kitapasztaltuk egymást. Lehet szerencsénk van vele, lehet ő a kivétel (bár ezt nem hiszem) de egy alapos agility edzés és a rendszeres feladatozás meghozza a hatását, ugyanis a kutyus kellően lefárad. Ha hagynánk, biztos vagyok benne, hogy ő is tudna 24 órát pörögni, sőt valószínű addig menne és addig csinálná, amíg össze nem esik, de a gazdi felelőssége, hogy megtanítsa a kutyát pihenni. Egy bordert pedig igenis meg kell, bár még mindig azt mondom, ha az agya kellő képp lefárad a feladatoktól, akkor a kutyus se fog tovább pörögni.

Mi a jövőben két kutyát akarunk kirándulni, programokra, edzésre hordani. Ha nem lenne erre alkalmas munkánk és életünk, nem akarnánk bevállalni másikat (főleg nem egy hasonlóan duracell kutyát) :)

2021. aug. 24. 22:10
 5/7 anonim ***** válasza:
87%

Ha folytatni szeretnéd az agilitit, akkor mali vagy border, ha viszont van kapacitásod még valamilyen öv sportra is, akkor dobi. Természetesen a malival is lehetne az utóbbit csinálni (amúgy messze eredményesebbek, mint a dobik).


Off: nekem egy terrier jött a border mellé, akivel szintén agilitiztünk :) igenis lehet két ilyen aktív kutyával élni. Szerintem az csinál valamit rosszul, aki nem képes a borderjét (vagy akármilyen kutyáját) kifárasztani (és megnevelni...), hogy egy kiegyensúlyozott életet élhessenek együtt.

2021. aug. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Border, dobi, németjuhász trio :D nagyon jól elvannak :)
2021. aug. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mother of Creatures ***** válasza:
65%

Nekem labrador (munkakennel-vadász anyuka) mellé jött a border. A labim elég nyugott de ha munka van akkor kegyetlen mintha két személyisége lenne, a border meg elvetemült de a hétköznapokban a labi szépen “lerángatja a földre” a bordert, biztos nem lenne ennyire könnyen kezelhető ha nem a labink lenne mellette viszont játéknál egyik sem ismer határokat de a inkább a border nem hagyja lustálkodni a labit. Szerintem szépen kiegészítik egymást.

Nekem nem volt egyik fajta sem amit szeretnél, ezért róluk nem tudok nyilatkozni:)

2022. jan. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!