Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Táp vagy barf a gazdaságosabb?

Táp vagy barf a gazdaságosabb?

Figyelt kérdés
Most nem arról van szó, hogy melyik egészségesebb, és hogy melyiktől lesz beteg, stb. Csak az ára érdekel, hogy kinek melyik volt olcsóbb.

2021. aug. 25. 21:51
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Táp. Ráadásul egyszerubb is, nem kell minden nap egy orat kinlodnod a kajaval.
2021. aug. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ milyen minőségű táppal/hússal eteted. Nem hiszem, hogy van itt egy általános érvényű igazság, amit ki lehet nyilatkoztatni.


És értem, hogy most nem az a lényeg, hogy melyiktől egészségesebb a kutya, de valahol meg mégis, mert a kutya étkezését többek között abból a megfontolásból találja ki a gazda hogy az az étkezés a kutya általános egészségére milyen hatást szeretné, hogy gyakoroljon. Ha nem érdekel, megveszed neki az 5000 forintos 30 kilós tápot az Auchanban, és azt eszi két hónapig. Meg megveheted neki a 30 000 forintos 10 kilós Orijent, akkor meg azt. Egyik ennyibe, másik annyiba kerül. BARF ugyanez.

2021. aug. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
18%
Apám a kutyaját nyers szarokkal eteti. Kutya folyton elássa aztán mikor rothad akkor eszi meg és büzlik az egész kutya én biztos nem etetnem az enyémet úgy.
2021. aug. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Maya Bunnyheart ***** válasza:
85%

Táp/BARF


- Az ár beszerzéstől függ pl a táp olcsóbb ha netről rendeled nagy kiszerelésben, a BARF meg akkor ha van piac a közeledben vagy van hentes ismerősöd. Itt is előnyösebb a nagy tételben vásárlás. De olvass tovább!


Tárolás: a táp jól elvan egy száraz, hűvös helyen a csomagolásában. A húst fagyasztani, hűteni kell így ha kicsi a fagyasztód/hűtőd akkor vagy sűrűn vásárolsz vagy külön fagyasztót veszel a kutya kajája számára (áramfogyasztás,plusz költség)


Idő:

A tápot csak kiméred a zsákból és odaadod a kutyának. A BARFnál vásárlás, adagolás, fagyasztás, olvasztás, és odaadod a kutyának.


Kiegészítők: egy prémium táp mellett nincs szükség táplálék kiegészítőkre mert minden szükséges dolgot tartalmaznak. BARF mellett viszont vannak dolgok amik kellenek kúraszerűen (zöldkagyló,lazacolaj,sörélesztőpehely,spirulina, máriatövismagolaj) csakhogy a legnépszerűbbeket említsem. Ez mind pénz.


Egészség: A BARF a legegészségesebb, de egy prémium táp is jó megoldás


Táp: nem látod pontosan hogy mit eszik a kutyád, max bízol benne hogy tényleg az van a zacskóban ami rá van írva. Nem csak azt eszi amire szüksége van mert egy táp akármilyen jó minőségű akkor is van benne ballaszt anyag ami többnyire felesleges (krumpli,rizs,quinoa, a rosszabbakban meg gabona)


BARF: mivel te állítod össze a menüt így látod mit eszik a kutyád, pontosan azt amire szüksége van csontost,húst,belsőséget,zöldséget, gyümölcsöt


Amivel soha ne etess:

Fűszeres, zsíros, kajamaradék

Rossz minőségű táp, ezalatt értem azt ami 4% hústartalom, sok gabona, színezék. (Pedigree,Darling,Chappy,Friskies stb) bár ezek olcsónak tűnnek de valójában nem azok.


A kaján nem érdemes spórolni mert ha rosszul eteted akkor az állatorvost fogod pénzelni.



És így a végén összefoglalom.


Ha van időd,lehetőséged,pénzed: BARF


Ha van pénzed, de időd, lehetőséged nincs: közepes vagy prémium táp


Ha meg egyik sincs akkor nem kell kutya (se semmilyen más állat sem)

2021. aug. 26. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Értem :) azért nem az egészségre hivatkoztam, mert határozottaban a BARF az egészségesebb.
2021. aug. 26. 06:45
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

Szigorúan gazdasági szempontból nézve, ha közel azonos minőséget nézünk, akkor a nyers etetés valamivel olcsóbban jön ki.

Viszont akkor sem lehet elmenni az egészség mellett, amiben a nyers etetés sokkal magasabb szinten áll, mint bármilyen táp.

2021. aug. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%

nem olyan egészséges az, az én kutyám csirke allergiás lett a nyers csirkétől, mivel az tele van minden féle vegyszerrel nyersen



az a nyers hús csak akkor egészséges, ha te magad nevelted és sima táppal etetted a vágó állatot


egyébként nem


nálam a nyers csirke allergizálta elég durván a kutyát, sokan sokkal rosszabbul jártak



persze a tápetetésnek is megvannak a hátrányai

a fogaik rosszabbak


illetve a sok gabona rákot okoz


a fajtából, amiket tartok, rengeteg elpusztul, pontosabban el kell altatni 9-10 évesen rákban


nem végelgyengülésben, rákban

jó mondjuk a fajta amúgy is kb. 9-12 évig él

de a legtöbb rákos és el kell altatni ebben a korban, a rengeteg gabona, szinező stb. okozza



tudom az okosok szerint nem szabad időnként cserélgetni a tápot meg a nyerset, de én szoktam

főttet is szoktak kapni, nekik készítve

2021. aug. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
78%

Az allergia csak részben alakulhat ki a tápos csirkétől.

Sokkal nagyobb a felelőssége a tenyésztőknek, akik manapság nem minőségi kutyákat hoznak létre, ezáltal egészségügyileg le is romlott az állomány.

Miért van az, hogy míg az emberek átlagéletkora jelentősen megnőtt, addig a kutyáké jelentősen csökkent?

Régen a kutyák ha nem volt baleset vagy szervi bajuk, akkor 14-18 évig is eléltek. A nagytestűek is. Manapság a nagytestű fajták nagyrészének 8-10 az átlagéletkora, de vannak ennél kevesebbet élő fajták is.

Tény, hogy a tápos csirkében vannak hormonok, de egy egészséges kutyát nem fog elrontani. Viszont a sok egészségtelen, túlszaporított kutyának, aminek már eleve rossz az immunrendszere, annál akár ki is hozhatja az allergiát.

2021. aug. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Maya Bunnyheart ***** válasza:
70%
Szerintem ételallergiás kutyával is könnyebb a nyers mert teljesen el lehet kerülni az allergén húst vagy amit egyéb okok miatt nem bír a kutya. A legtöbb hipoallergén tápban is ott van a csirke/baromfi zsír bár erre van aki azt mondja hogy az nem allergizál.. de én pl nem kísérleznék vele..vagy a baromfi fehérje ami lehet csirke is..
2021. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
39%

#8


téves, azért csökkent az átlagéletkor, mert nőtt a méretük

pl. dán dog, egyre nagyobb kutyákat hoznak létre


egyébként régen is 9-10 év volt az átlag életkora a nagy fajtáknak


az emberek átlagéletkora mihez képest nőtt?

jobb az állatorvosi ellátás, jobb ellátást kapnak a kutyák is, ha elviszi a gazda

nem csökkent a kutyák átlagéletkora, az a nagyobbra növelt fajtáknál történik

2021. aug. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!