Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Táp vagy barf a gazdaságosabb?

Táp vagy barf a gazdaságosabb?

Figyelt kérdés
Most nem arról van szó, hogy melyik egészségesebb, és hogy melyiktől lesz beteg, stb. Csak az ára érdekel, hogy kinek melyik volt olcsóbb.

2021. aug. 25. 21:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
59%

Részben igazad van, a méretnövelés IS csökkentette az átlagéletkort. De ez pontosan visszavezet arra, amit én mondtam, hogy részben a tenyésztők hibája az átlagéletkor csökkenés, mert nem minőségi kutyákat hoznak létre.

És nem csak a méretnövelt kutyák átlagéletkora csökkent, hanem a méretcsökkentett kutyáké is. Az ún. teacup kutyák 3-4 évig élnek.

Viszont van olyan fajta is, aminek nem nőtt a mérete, mégis csökkent az átlagéletkora, pl. a berni pásztoré.


A nagy fajtáknak régen 12-14 volt az átlagéletkora. Vegyél elő egy 80-as évekből származó kutyás könyvet. Én több németjuhászt ismertem (köztük az enyémet is), ami 15 évig élt. Ez manapság ritka. A németjuhászok 10-12 éves korukban elpusztulnak. Ehhez képest egy autentikusan, komolyan szelektált fajta, mint pl. a mongolok kutyája, a bankhar átlagéletkora 16 év.

Gyerekkoromban sok kis és középtermetű kutyát ismertem, ami 16-18 évig élt. Manapság ez rendkívül ritka. Amikor a múltkor állatorvosnál jártuk az egyik kutyámmal (óriástestű fajta) és mondom a dokinak, hogy 13 éves, akkor megrökönyödött, hogy ez manapság már fele ekkora kutyáknál is matuzsálemi kor.

2021. aug. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez kutya függő.Egy sima egyszerű hobbi kutya,családi kutya olcsóbb tápozva akkor is,ha valami felső kategóriásat nézel.

Sportra és munkára a barf,az ilyen kutyák sport tápja nagyon drága.

2021. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
42%

Nalam csirke allergias a kutyam ami nyers etetesnel derult ki.


Mivel igy a csirke kieesett mint kaja.

Ami meg pluszban rossz volt, hogy a csontot nem emesztette.

Szoval daralva kellett adni a csontost.


Csirke a viszonylag olcso hus.


Nyul, marha, kacsa mind aranyarban. Kiszamoltam kb 30-40 ezer lett volna havonta a 20kgos kutyamnak a kajaja.


Ez nagyon sok, foleg hogy van egy idos kutyam is pluszban.



Inkabb jo minosegu tap mellett dontottem.


20 kg 26 ezer. Es 3 honapig eleg.


Nyers mellett napi 2 kaki volt, ez a tap mellett 3-4 keveske. Meg ez sem oruletesen sok.

Illetve izmos, aktiv, szep a szore.

2021. aug. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem táp gazdaságosabb! Brit Premiumom 15 ezer! A BARF meg olyan hogy csirkefarháton meg lábon nem lehet tartani egy kutyát! Mindenből kell belsőség stb...Meg pl elég drága szarvassal meg stb etetni...Fél kilo darálék 1000Ft felett van..Ezt az teheti meg akinek van rá pénze de szerintem 30-40 ezer alatt nem lehet megúszni ha normálisan akarja csinálni az ember...
2021. szept. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
59%

Hát,természetesen 3 féle ember olcsón megússza a barfot.

1.Szarul csinálja és a leírtadnak megfelelően farhátot,nyakat,fejet,és olcsó vacakokat töm csak a kutyába a rendes menü helyett.

2.Kistestű kutyája van és vígan el van egy kiló hússal,belsőséggel,kiegészítőkkel egy hétig.Egy kiló húst is lehet összeválogatni vegyesen,nem feltétlenül kell egy álló hétig ugyan azt a kacsát bontani neki.

3.Akinek saját haszonállatból marad,hentes ismerőse/boltja van,vagy megéri neki nagytételben beszerezni többféle húst olcsóbban,mégis frissen.

2021. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
59%

Hentesnél veszem a húst. Igen, van benne csirke és kacsa farhát is, nyak is, fej is, szárny is, de belsőség is. + disznó belsőség. A héten a kutyáim 2 nap kaptak farhátat, 2 nap csirkemájat, 2 nap csirkeszívet, 1 nap marhatüdőt.

Havi 8-10ezer forintból megvan etetve három nagytestű kutya. 1,5-2 hónapra veszek húst, persze kell hozzá egy nagy mélyhűtő, ami árammal megy.

Kicsit utána kell járni a dolgoknak, összehaverkodni hentesekkel.

A tápnak is megvan az előnye. Tiszta, egyszerű, nem kell hozzá mélyhűtő. Cserébe egészségtelenebb, a kutyák harapása/fogazata gyengébb, allergizálnak.

2021. szept. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
59%
Látod,mondom.Farhát.Magyarok közt nem is barfnak kellene hívni,hanem farhát etetésnek. :D
2021. szept. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
59%
Még a farhát is jobb, mint a táp. Ami húst nem sokat lát, legfeljebb a nagyon drágák. :) De azokban is többnyire csak a sallang van benne. Bőr, toll, szaru, csőr, csont, szálka, taréj, stb. :)
2021. szept. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
59%
A farhát csont és bőr.Ha nem egy olcsó szar tápot veszel akkor abban rendes hús van,nem a felsorolt vacakok.Létezik élet a Friskies tápokon túl is.🙄
2021. szept. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
59%

Egyrészt a farhát csont, porcogó, bőr, hús és zsír.

Másrészt igazad van, a jobb/drágább tápok egy fokkal jobbak.

2021. szept. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!