Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai akitáról van vélemény...

Amerikai akitáról van véleményetek, tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

2021. aug. 27. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Ugy vagyok vele, mint a zsirafokkal, nagyon szepek meg minden, de azert otthonra nem kene. (Onfeju, makacs, kozmetikaigenyes, nem hozzam valo.)
2021. aug. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Nekübk van egy 4 éves kan. Pontosan mit szeretnél tudni?

Őszintén nem választanám a fajtát,a férjemé a kutya. Nekem túl agresszív ( más állatokkal,embert nem bánt). Bolondos, ugrál,borít,sokáig marad "gyerek". Nagy mozgásigényű, szeret enni,a hideget/havat imádja.

Szerintem nem túl okos.. alap parancsot megtanulja,de ennyi,meg makacs is mint a fene. Vedléskor az udvar tele a szőrével, ajánlatos átkefélni akár naponta is. De a mararak legalább szeretik,jó puha fészekanyag. :D

Összességében ha van időd tanítani, erőd ha viszed sétalni és megindul egy macska után megtartani(50 kg kb.), nem akarsz másik állatot és van pénzed etetni minőségi kajával, ami azért is sok mert nem csivava adagot eszik ugye, akkor vegyél ilyen kutyát.

Ja és kisgyerek mellé sem ajánlott. Van egy egy éves fiam,konkrétan prédaként néz rá néha.. amíg él a kutya nem fogom merni egyedül hagyni vele. Kicsi,földön van,mászik,visít..mint egy kisállat..félek,hogy rámenne. Pár szomszéd macska meg itt kikelt kismadár már megjárta.

2021. aug. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Milyen jellegű kozmetikára szorul?

Én azt olvastam, hogy csak kefélni kell…


Amúgy mivel vadászkutya, nyílván van egy ilyen jellegű ösztöne, amivel számolni kell, de gondolom azért komolyabb szakértelemmel megnevelhető, nem?


Én azt hallottam, hogy egy fokkal könnyebb eset mint a japán.

2021. aug. 27. 12:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg a japán jamborabb. Nem kell kozmetika,csak vedlésnél kefélni naponta. Ha eleget foglalkozol vele,akkor kezelhető.
2021. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
inkább vegyél egy családbarát kutyát, németjuhászt, malamutot vagy rottweilert
2021. aug. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 asper ***** válasza:
100%
A genetikát nem lehet átprogramozni. Ha veled van a kutya biztosan hallgatni fog rád, de ha ott hagyod, akkor az ösztönöké a terep... Szép kutya, de nem családba, nem gyerek mellé, és nem más állatok mellé. Egy egyedül álló erős kezű, és főleg erős jellemű férfi embernek jó lehet.
2021. aug. 30. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!