Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Autós utakhoz hámot vagy...

Autós utakhoz hámot vagy boxot használtok? Mik az előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

2021. aug. 29. 21:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
81%
Box. A hám is jó, de beleakadnak, és egyensúlyérzék zavara van.
2021. aug. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
46%
Hám + ehhez való rövid póráz. Nem kell egyensúlyoznia, elfekszik és ennyi, de ha mocorgós, idegeskedő kutyáról van szó akkor lehet tényleg jobb a box. Ő speciel attól lenne ideges ha beraknám egy boxba.
2021. aug. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
55%

#12 szóval azért, mert vinnyog, nem adod meg neki a biztonságot? Ez olyan, mintha a gyereked azért mert hisztizik hogy nem akarja bekötni magát, engeded hogy ne kösse be magát.

Én már láttam lenyomorodott kutyát nekik való "kerekes székkel" mert nem volt hajlandó a gazdája biztonságosan utaztatni. Persze csak egy erősebb fék történt, a gazdának semmi baja nem lett mert be volt kötve, a kutya még nyomorék lett aztán megváltak tőle.

A hám sem véd kellően, ugyanis a kutya oda tud verődni az ülésnek, ajtónak, ablaknak, kitörheti a nyakát, eltörheti a gerincét stb. Inkább vinnyogjon (ami nem történne ha hozzá lenne szoktatva) kicsit az úton, mintsem baja történjen.

2021. aug. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
28%
Nem tud odaverődni. Legalábbis biztosan nem jobban mintha boxban lenne, amihez hely sincs elég egyébként. Lényegében biztonsági öve van a kutyának is, de ne zavarjon :D De nagyon ritkán utazik kocsiban szóval felesleges is lenne ezért boxot venni.
2021. aug. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
66%
#14 a biztonsági öv az üléshez rögzít. Ez csak egy rövid póráz ami csak egy ponton rögzít. Oké, feleslegesnek tartod a boxot mert ritkán kocsizik, és nincs hely, de legalább ne magyarázd be hogy biztonságos :D annál tényleg jobb mintha nem lenne semmi, de a boxnál nem jobb.
2021. aug. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
88%

Ezt csak így itt hagyom.

https://www.youtube.com/watch?v=pIHrDdu_bVE


Rengeteg márka csinált már teszteket, rengeteg ilyet lehet találni a neten.

Összességében sem a hámokat, sem a biztonsági öves kikötős pórázokat nem arra találták ki, hogy egy ütközésnél meg tudja tartani a kutya súlyát. A legtöbb egyszerűen szétesne. Az összes tesztben egyedül a fémvázas boxok voltak sikeresek. Ott miért ütné meg magát a kutya, ha a neki megfelelő méretű boxban van?

2021. aug. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy autós ketrec van a csomagtartóban.Én sem szeretem a kocsiba tenni,sokat kell utána takarítani,főleg ősszel mikor futni megyünk az erdőbe.

Van autós huzat,de nem mintha sokat érne.


Nyáron más,a 35 fokban nem teszem hátra.Bár nem is nagyon megyek tűző nap idejében sem,kora reggel inkább.

2021. aug. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!