Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más településen is kötelező...

Más településen is kötelező nyilatkozni kutyáról?

Figyelt kérdés

Egy párezer fős faluban lakunk, és kaptunk egy papírt, hogy nyilatkozni kell kutyáról (chipet kell rakatni bele), ha tartunk. A kérdés az, hogy ha ez elvileg kötelező, akkor milyen következménye lehet, ha valaki nem nyilatkozik?

Rakatunk chipet a kutyába, nem arról van szó hogy el akarjuk lógni a dolgot, csak kíváncsi vagyok hogy mi történhet ha nem így teszünk. :)



2021. aug. 29. 22:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
43%

45.000 forintos bírság jár érte,és van 15 napod pótolni.Ha nem újabb 45.000.

Hamar össze lehet ám szedni egy vagyont mire az állatvédelmisek kimennek.Amelyik kutya chipelve nincs az oltva sem,újabb büntetés! Elmúlasztott oltásonként is jó összegeket össze lehet szedni,okosan ezzel.:D

2021. aug. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
62%

ma 18:23

Nincs felszólítás. Az önkori beteszi az ebösszeírást a honlapjára //ha van neki//, kirakja a városháza hirdetményére, újságjuk, ha van, abban is bele teszik. Aki egyikbe sem fut bele, az nem is tudja, hogy összeírás van. Nem tudok olyan önkorit, amelyik akár az előző 3 éve leadott adatok alapján összehasonlítgatná a következőt.

Púp a hátukon és letudják az egészet gyorsan.

2021. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%
De én az önkormányzatot kérdeztem közvetlenül, ők mondták, hogy az állatorvosoktól fut be az adat, nekem nincs dolgom vele. 🙂 Miért feltételezném, hogy azóta módosítottak?
2021. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
69%
Menhelyesekkel beszéltem még róla, sajnos semmi következménye nincs, ha valaki nem chippelteti a kutyát, de még annak sem, ha nem oltatja. Sőtt, ha nagyon ótvar módon tartod, akkor is csak a kutyát veszik el tőled(rendőri segítséggel), büntit általában nem kapsz és az állattartástól sem tudnak az esetek többségében embereket eltiltani.
2021. aug. 31. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
81%

tegnap 21:56

Megoldották kényelmesen :)

Bár nem tudom, ha én, mint újpesti lakos pl budafoki orvosnál oltatok, az az orvos fog-e molyolni a bejelentéssel másik kerületbe. Kétlem.

Szerencsések vagytok. Elég sok mindent kell a papíron kitölteni. Nektek nem kell vacakolni vele.

2021. aug. 31. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is ez szerencsés helyzet nálunk, de természetesen ha ki kellene töltenem, azon nem múlik. Még mindig lakásvásárláskor körmöltem legtöbbet. :-) Amúgy természetesen a kutyámnak minden oltása megvan, meg chip is, szóval max. adminisztrációs mulasztás lenne, ha változtatnának és nem tudnám meg időben.
2021. aug. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!