Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy törvényben...

Támogatnád, hogy törvényben rögzítsék, hogy minden településen kötelezően lennie kell gyermek - és ifjúsági önkormányzatnak?

Figyelt kérdés
Úgy működne, mint a nemzetiségi önkormányzat, minden településen, ahol a lakosság min. 1 százaléka 18 éven aluli (ez a magyar városok és falvak 99%-ra igaz), ott meg kell választani a gyermek - és ifjúsági önkormányzatot, amit az önkormányzati választásokkal egy időben, az ország minden településén ugyanakkor kell megválasztani és meg lenne határozva, hogy hány tagja kell legyen minden településen (népességszám alapján).
2016. jan. 16. 14:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
45%
Igen, de akkor meg kellene határozni ezek jogköreit, feladatait, költségvetését is. A demokráciát tanulni kell és ez ennek jó szintere lehetne.
2016. jan. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2016. jan. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
28%
Nem.
2016. jan. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló, elnézést, ezt ki is felejtettem a kérdésemből, én is gondoltam arra, hogy törvényileg kellene rögzíteni, hogy mik a feladatai, stb.
2016. jan. 16. 15:20
 5/19 A kérdező kommentje:

A települési gyermek - és ifjúsági önkormányzatokból megyei gyermek - és ifjúsági önkormányzatok, azokból pedig országos gyermek - és ifjúsági önkormányzat szerveződne, ami képviselőkből és elnökből állna.


Sok település van, ahol már van gyermek - és ifjúsági önkormányzat (pl. Zugló, Angyalföld, Orosháza, Hódmezővásárhely, Kalocsa, Alsómocsolád, Levél, Mezőkovácsháza, stb.) Ez jó dolog! (szerintem)

2016. jan. 16. 15:23
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
De végülis konkrétan,mi lenne ezeknek a funkciója,milyen jojkörei lennének?
2016. jan. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
"jogkörei"
2016. jan. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

[link]


Ez a gyermek - és ifjúsági önkormányzatok országos szövetségének, a Gyermek - és Ifjúsági Önkormányzati Társaságnak a hivatalos oldala, itt minden információ megtalálható.

2016. jan. 16. 15:59
 9/19 anonim ***** válasza:
36%
És a kisb_zik képviselők lennének?
2016. jan. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

9-es:


Nem, ti nem lennétek képviselők, csak a diákok.

2016. jan. 16. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!