Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok?

Milyen kutyát ajánlotok?

Figyelt kérdés
Lakásban lakunk, de a gyerekek imádják a kutyusokat, a nagy 10 éves a kicsi 1 múlt. Yorkshire terrieren vagy Máltain gondolkoztunk. Melyik a jobb gyerekek mellé? Kicsi nem bántsa, több kutyus van a családban, játszik velük, nem emelgeti nem bántja, megsimogatja, labdázik velük, úgyhogy ilyen probléma nincs. Előnyök és hátrányok érdekelnének :) köszi

2021. aug. 31. 02:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
47%
10-es, fura, de húgom pont ebben a korban kapott aranyhörcsögöt. Etette, játszott vele, segített a takarításában. Nem volt neki teher. Amúgy egy 10 éves gyereket simán be lehet már vonni a kutya körüli teendőkbe is. Nekem is volt kiskutyám (bár sajnos csak rövid ideig), és segítettem etetni, meg minden. Egy 10 éves már nem kisgyerek, igenis, meg kell tanítani neki, hogy a kutya élőlény, amelyik bizony felelősséggel jár. És ha jól csinálod, akkor a gyerek is be fogja látni. Rá lehet bízni az etetést, vagy a sétáltatás alkalmával fogja a pórázt, és igenis, segítsen feltakarítani a kutya után. A kiskutyát amúgy simán pelusra lehet szoktatni odabenn, odakinn meg elvégzi a dolgát, ha kell neki. Tesóimnál működött, a most három éves tacsi-chivava keverékük már pici korában szobatiszta volt, és még mindig használja odabenn a pelust (pl. ha éjszaka ki kell mennie), de séta közben is elvégzi a dolgát. Nem kakilta soha tele a lakást. Nevelés kérdése gyereknél és kutyánál is.
2021. aug. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
35%

Azért az aranyhörcsög meg a kutya nem ugyan az.

Be lehet vonni egy 10 éves gyereket,de 10/9 magasról le fogja tojni az egészet.Eleinte ameddig kicsi a kutya izgalmas minden amit lehet vele csinálni,fésülni akarja majd meg had sétáltassa,aztán az egész úgy elévül.

Minden napi rutin része lesz amit nem igazán szívesen csinál.

2021. aug. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
34%
12! Igaz, hogy nagyobb felelősség egy kutya, de pont, hogy jobban le is tudja kötni a gyerekeket, mint egy hörcsög.
2021. aug. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

1. Válaszoló: nálunk nincs kutya csak családban, unokatestvéreknèl stb, lehet rosszul fogalmaztam.


Mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat, átgondoljuk, és ha úgy döntünk, hogy bele vágunk, akkor biztos nem a kutyuson fogunk spórolni, nem szaporítótól fogunk venni

2021. aug. 31. 10:50
 15/19 anonim ***** válasza:
48%

Nekem 2 évesem van,de nem szívesen vállalnék kiskutyát.Kutyát sem úgy általában.

Egy év és óvoda,ha ki is megyünk akkor játszótérre.Kutyát a játszóra nem vihetek,kisgyereket meg kutyafuttatóba lenne rossz ötlet.Már csak azért is mert nem tud ott mit csinálni.

Minden rossz indulat nélkül is egy nagyobb testű fellöki,rálép és az a kutya gazdájának is kellemetlen és a gyereknek sem jó élmény.

Kutya iskolába nem lenne időm vinni,ha bármi adódik is vagy az a szitu maradna,hogy most a kutya séta/kutya dolga marad el vagy a kisgyermeké,mert a kettő igényeit együtt nem mindig lehet elintézni.(pl beteg a gyerek,ellátni kell,beteg a kutya,nyugalomra van szüksége..)


Sok minden van ami miatt ilyen pici mellé én biztos nem hoznék főleg lakásba.Esetleg egy 5-6 év körüli mellé már igen.:D

2021. aug. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
75%
De persze ez csak én vagyok,leírtam hogy hátha segít valamit a döntésben,nyílván nem csak nekem problémás több felé menni.
2021. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
58%
Igazából csak akarat kérdése. Több ismerősömnek is 2-3 kicsi gyerek mellett lett kutya. Jól nevelt, okos kutyák, és imádják egymást a gyerekekkel. Aki tényleg akar kutyát, az meg tudja oldani :)
2021. aug. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%
Akik lepontozták azt a választ, hogy négylábut, azok két, három vagy ötlábú kutyát javasolnának?
2021. aug. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
44%
Lábatlant,a kutyák úgyis mindig olyan lábatlankodóak.
2021. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!