Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatom ezt a kutyának enni?...

Adhatom ezt a kutyának enni? (nem sokat akarok csak kicsikét)

Figyelt kérdés
Főznék ki neki egy kis tésztát és ma ebédnél sült husi volt és annak a szaftját kicsikét rácsepegtetni, hogy legyen íze a tésztának. Meg gondoltam hogy picike husit is bele rakhatnék (persze a bőrét nem a fűszerek miatt) Kis testű kutyáról van szó meg adnék még neki mást is csak annyira kérte ebédnél is gondoltam ez jó lenne neki mára (meg esetleg máskor is). Ja és kutya tésztát főznék ki.
2010. aug. 30. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan!
2010. aug. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
persze
2010. aug. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Csak ne sokat főzz tésztát, mert megdagad a gyomrában és hányni fog (tapasztalat). :)
2010. aug. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
adhatsz neki.
2010. aug. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Néhanapján persze adhatsz neki, de ez nem teljes értékű kaja azért. Meg a kutyatészta ugyanaz, mint amit mi eszünk, csak általában össze van törve, ami miatt emberi fogyasztásra nem adható el.
2010. aug. 30. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajna elég finnyás egy kutya szóval egy héten azért vagy 2x-3x ezt kapja mert ez legalább bejön neki. Tápot úgy eszik ha kedve van hozzá vagy nagyon éhes akkor megeszi amúgy nem. Konzervet egyáltalán nem (csak 100grammos alutasakosat de azt is tésztával keverve). Na meg csont minden mennyiségben. Azt imádja. Meg a husit.
2010. aug. 30. 19:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát, rengeteg kutya ilyesféle kajákon nevelkedik, s éli le az életet. Azonban a tészta csak üres kalória, igazából a szervezete nem tud belőle hasznosítani. Előfordulhat, hogy legyengül, megcsúnyul a szőre, meg még ezer dolog, de nem akarom itt az ördögöt a falra festeni. Az meg természetes, hogy imádja a húst, hiszen alapvetően húsevő állat. Az egyik legjobb dolog, amit tehetsz, ha húst adsz neki kevés rizssel és zöldségekkel. De a tápot is meg kellene ennie. Ilyenkor, ha válogat, azt szokták tanácsolni, hogy ne adj neki mást, és ha nem akarja megenni, akkor negyed óra múltán vedd el tőle. Kb a 3.- 4. napon el fogja pusztítani, hiszen tényleg éhes lesz. De persze fontos, hogy jó minőségű kajat kapjon, minimum Dog chowt, és akkor nem kell mellétáplálni, egészséges lesz így is. De ha kedveskedni akarsz, adhatsz pl farhátat, vagy hasonló nagyobb csontokat.
2010. aug. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor az én kutyám valami klinikai eset :D Vettem neki száraz tápot dog chow-ot ami azért szerintem nem olyan rossz táp olyan közép kategóriás úgy tudom. Elé raktam reggel is meg este is fél órát volt előtte nem ette meg beszedtem. A kutya öt napig nem evett semmit. (meg számoltam hány szem tápot raktam ki) Elé raktam a Royal Canint (mert azt szoktam neki adni) csak úgy falta azt hittem a tányért is megeszi :D De most is jobban előnyben részesíti a husit. Tényleg ha úgy van kedve megeszi a száraz tápot a friskies juniort meg a royal canin juniort. (a royal jobban csúszik neki érthető :) Mit tanácsolsz mit adhatnék a kutyámnak? Rizsát nem tudom meg eszi-e de majd kipróbálom. Akkor a tésztás megoldást csak olyan heti 1x? Köszi a választ amúgy!
2010. aug. 30. 22:41
 9/10 Akiteki ***** válasza:
Nem klinikai eset, csak megengedheti magának, hogy válogat. :)
2010. aug. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én tészta helyett rizst adnék neki, egészségesebb. Bár a kutya tésztáról még nem hallottam:)
2010. aug. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!