Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő fajtákról?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy szerzek egy kutyát, mert egyszerűen jó hatással van az emberre.


Környezetemben is látom, hogy nagyon jó hatással van a tinédzsertől kezdve az idősotthonok lakóiig mindenkire.


Két prioritásom van, hogy ne hulljon a szőre, mert többé-kevésbé szobakutya lenne, illetve, hogy úgy nagyjából én tudjam felnevelni... Utóbbihoz az kell, hogy kölyök (max 6-7 hónapos) legyen. Az utóbbit viszont nem igazán tudom, hogyan kell ellenőrizni. Tudom, hogy vannak olyan fajták, amelyeknek nem hullik a szőre, illetve bízom benne, hogy tenyésztőnél talán nagyobb hozzáértést és több tanácsot kapok.


Inkább fogadnék örökbe (akár menhelyről), de nem akarom a lutrit megkockáztatni. Illetve amihez még nem tudom, hogy viszonyuljak, hogy van olyan, hogy "puli szerű kutya" (gondolom egy déd/nagyszülő híján fajtatiszta), illetve puli ingyen... Nem tudom pl az mennyire hullik, illetve, hogy hogyan tudom azt én ellenőrizni abban a húsz percben, amit a tenyésztőnél töltök. (Elvileg az nem hullik, nekem azt mondták. Meglepett.)


Lényeg a lényeg: Puli, Havanese, Bolognese, Papillon, Törpespitz, Uszkár, Máltai selyemkutya... Ezek járnak a fejemben? Van valakinek bármi tapasztalata, jó /rossz élménye ezekkel?


2021. szept. 16. 12:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem ha valaki nem 'szerelem elso latasra' valaszt maganak kutyabaratot hanem ilyen hulye elvarasai vannak, hogy ne hulljon a szore, annak az embernek nem valo semmilyen allat!!! De nem am.
2021. szept. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
17%

Allatratas egy vallalas es nem uri passzio! Egy elolenyt kell eveken keresztul istapolni, gondoskodni rola, foglalkozni vele.

Ne csinaljon ezt, ne csinaljon azt ... ez igy nem megy. Ez nem helyes hozza allas, az ilyen gazdik hamar raunnak a kutyajukra es utana leszarjak.

2021. szept. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Pulit nem igazán kéne lakásban "szobakutyaként" tartani. Egy terelőkutyáról beszélünk, feladat kell neki és mozgatás, méghozzá sok.

A többiből: az uszkár szőre állítólag nem hullik. Saját tapasztalom nincs egyikkel sem (kivéve a puli). De mindegyiket le kell mozgatni, tanítani kell, mert különben mindegyikből kezelhetetlen zsebcirkáló válhat, ami megugat mindent, ami mozog.

Elsősorban az a kérdés, hogy mennyi időd van rá, illetve mit tudsz neki nyújtani?

2021. szept. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Na látom magamra haragítottam az virágos profilképű néniket...


Sokkal felelősségteljesebb kutyát "vállalni" úgy, hogy az ember számításba veszi, hogy mivel fog szembesülni miután lesz egy kutyája... A gyerekek is cukik, mégis aki erre akarja alapozni a gyerekcsinálást az finoman szólva is felelőtlen.


Szeretem az állatokat. A kutyákat is, macskákat is, de (valószínűleg veletek ellentétben) találkozok emberekkel is. Vannak barátaim, és lesz egy kutyám. Ez két külön dolog... (Vele se fogok aludni)


Mindenesetre nagyon sajnálom, ha nem sikerült felfogni, hogy ide jönnek emberek család, barátok, minden nem akarom, hogy a kutya szőrével szembesüljenek... Nyilván ez nem azt jelenti, hogy ha esetleg mégis hullik a szőre akkor ne gondoskodnék róla...


Na mindegy, így is túl sok energiát tettem ebbe bele

2021. szept. 16. 13:10
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Pulinak valamennyire hullik, csak beépül a rasztáiba, ha nyírva tartod, lesz pici szőrhullás. A spiccek nagyon tudnak vedleni és a papillon is hullajtja a szőrét.

Az uszkár, bichonok és a máltai valóban szinte nem szőröz, cserébe jó drágák, nagyon keresettek, ha be is kerül egy a menhelyre, rögtön egy tucatnyi ember ugrik rá.

Szaporítókat nem érdemes támogatni.

2021. szept. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

3, Külön köszönöm ez (eddigi) egyetlen értelmes választ.


Sokat tudok vele lenni. Kb heti egy vagy két pár órás alkalom, amikor nem. (Bár nem tudom pl egy ilyen szabadtéri vendéglátóipari helyre mennyire szabad elvinni szóval akár még akkor is.)


Home office-ban vagyok és elég rugalmasak velem (határidőre kell leadni x munkát) szóval azt akkor csinálom amikor szeretném.


Nyilván ettől függetlenül jövök-megyek, de mit tudom én, ha megyek Szentendrére rokonokhoz vinni terveztem őt is (engedik, kert van)

2021. szept. 16. 13:14
 7/16 A kérdező kommentje:
5, Szintén köszönöm. Szaporító és tenyésztő azért nem ugyanaz, szerintem azért szembetűnő a különbség, sőt, mintha utóbbinak valami papírja is lenne és most úgy vagyok vele, hogy nézd... Él egy kutya jó esetben 16-17 évig, szinte családtag lesz, csak rászánok (pláne egyszer) 60-70k-t
2021. szept. 16. 13:17
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Máltai vagy uszkár. Jellemben ugyanolyanok, hiszen Te fogod nevelni, rajtad múlik, hogy hogyan fog viselkedni. A legtöbb szobakutyának nem hullik a szőre, direkt így vannak kitenyésztve, hogy jó választás legyen a panelosoknak is. Viszont, ha teljes mértékben Te akarod nevelni, akkor ne fél éves kutyában gondolkozz, mert az már kamasz. Hanem 8-10-12 hetes kutyust válassz, hidd el, nagyon meghatározó számukra az első 3 hónap is.
2021. szept. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8, köszönöm. Az ideális az ilyen 8-10 hét. Fiatalabbat tudtommal nem igazán szokás leválasztani az anyjáról.


És igen : úgy értettem a fél év az a nagyon maximum

2021. szept. 16. 13:22
 10/16 anonim ***** válasza:
Mivel tenyesztotol veszed, ezert nem kell aggodni a kora miatt. Valahol a 8-12 het kozott fogod megkapni, attol fuggoen, ki mire eskuszik. Bar ismerosok es sajat tapasztalat alapjan olyan 10 het korul szoktak odaadni a kutyusokat :)
2021. szept. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!