Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlanátok egy...

Milyen kutyát ajánlanátok egy kertes családi házhoz kisgyerek mellé ?

Figyelt kérdés
Olyan kutyust szeretnénk, aki barátságos a gyerekekkel, kint merném hagyni a gyereket az udvaron a kutyával, nem kellene attól félnem, hogy megharapja. Nyilván nevelés kérdése, de barátságos kutyust keresünk, akinek a nevelését gyerek mellett is lehet győzni.
2021. szept. 20. 12:40
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nyilván nem úgy hagynám az udvaron a gyerekkel, hogy órákra, felügyelet nélkül, hanem úgy gondoltam, hogy amíg én pl főzök a konyhában, és a gyerek kint lenne az udvaron. A konyhából teljesen rálátok a kertre, szóval azért figyelnék.
2021. szept. 20. 13:50
 12/21 anonim ***** válasza:
73%
11. Akkor se. A baj egy pillanat alatt megvan.
2021. szept. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
89%
Mit foglalkoznátok a kutyával? Kinti vagy kinti-benti kutyaként tartanátok? Mennyi idős a gyerek? Ez a kint hagyás kockázatos, engem pont így harapott meg gyerekkoromban kutya rokonéknál, csak egy pillanatra nem figyeltek a felnőttek és megtörtént a baj, mi gyerekek lelkesen mentünk kutyázni, a kutyának meg ez sok volt.
2021. szept. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Foglalkozni órákat napi szinten nem tudnánk vele,csak mondjuk úgy, hogy a fiam is ott van aki akkor már 1,5 éves lenne (jövő nyárra tervezünk csak kutyát). Nem tudom, hogy ez kivitelezhető e, azért érdeklődöm itt előtte. Csak kinti kutya lenne, a házba nem lenne bejárása, de van télikert teraszunk ami télen fűtött, meg házikója is lenne.

Lehet, hogy inkább várunk még a kutyával, amíg nagyobb lesz a fiam.

2021. szept. 20. 17:08
 15/21 A kérdező kommentje:

Félre ne értsetek, nem a 1.5 éves fiamat akarom egyedül kint hagyni a kutyával, hanem ha majd nagyobb lesz. 1.5 éveset magát sem merném kint hagyni, nemhogy kutyával...

Azért gobdoltam, hogy ennyi idősem már ideális lenne gyerek mellé kutya, mert akkor a fiam is megszokja és megszereti az állatokat és a kiskutya is kis korától már megszokná a fiamat.

2021. szept. 20. 17:12
 16/21 anonim ***** válasza:
45%

Engem egyszer hagytak kint egyedül kutyával, elkezdett morogni, tudta hogy ő az erősebb, a ruhámnál rángatni kezdett, aztán valami csoda folytán elengedett, de azt hittem végem. 10 éves voltam, azt hozzátenném.

Igazából az a baj, hogy a kutya pontosan tudja hogy erősebb a gyereknél, csak azért nem tesz vele azt amit akar, mert a szülő ottvan. De rengeteg ilyen van, hogy egy pillanatra egyedül hagyták, csak amíg beszaladtak valamiért, és mire kijöttek már késő volt.

Labrador, golden retriever, nagytestű, nagy kárt tud tenni, nem ajánlanám. Pici kutya inkább aki rosszabb esetben max az ujját meg tudja harapni.

2021. szept. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
61%
Csak kinti kutyának hidegtűrő bundája kell, hogy legyen, így a rövid szőrű kutyák kiesnek, a kevés foglalkozás miatt kiesnek az aktív kutyák is, kistestű nem tartható csak kint. A puli a legkisebb kint tartható kutya, állítólag jó jelzőkutya, de aktív, mivel terelő. Az óriástestű pásztorkutyák tarthatók kint, és kevésbé aktívak is.
2021. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén, én 1,5 éves gyerekhez nem vinnék kutyát. Az általános ajánlás az, hogy vagy a gyerek legyen legalább 3 éves (szobatiszta, behívható, tiltható, motorikus készségek) vagy a kutya (szocializált, szobatiszta, behívható, tiltható, túl a legmunkásabb kölyökkoron és kiborító kamaszkoron).


A másik fenntartásom, hogy a kutya a családjával szeret lenni és bizony foglalkozásugényes. "Foglalkozni órákat napi szinten nem tudnánk vele" Ha kiraksz a kertbe egy kutyát, elmégy vele sétálni 1 órára, a nap maradék 23 órájában mit csinál? Ott van a kertben egyedül.

Ilyen pici gyerek mellett érthető, hogy nincs töb időtök, én ezért is halasztanám a kutyázást évekkel későbbre.


"mert akkor a fiam is megszokja és megszereti az állatokat és a kiskutya is kis korától már megszokná a fiamat"

Isssszonyatosan túl van ez idealizálva. Nagyon sokáig a legjobb, legkívánatosabb kutya-gyerek kapcsolat az, hogy a 2 faj szépen, nyugodtan elvan egymás mellett, mint 2 zsák krumpli. Illetve azt érdemes még tudni, hogy egy értelmes kiskamasz is meg tud feledkezni a játék hevében magáról annyira, hogy harapás legyen a vége: pl megijeszti vagy sarokba szorítja a kutyát és jól megölelgeti. Ilyenkor az hogy te a konyhaablakból látod az egész kertet szart sem ér, az hogy a kutyának volt igaza szintén szart sem ér (nem a gyereket fogod beadni menhelyre, hanem azt a kutyát, aki az idealizált világodba nem fér bele).


És nem azon fog múlni, hogy kutya vagy állatbarát lesz-e gyerek, hogy van-e otthon saját kutya. Egy kevésbé jól nevelt kutya, aki megijeszti (pl ordít, felugrál, csipked stb) az viszont negatív hatással lehet a gyerekre.


Szóval én halasztanám a kutyávásárlást még legalább 2 évig és nagyon sokat tanulnék arról, hogy mi fán terem a családi kutya.

2021. szept. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
70%

A gyerek hányéves? Mert egy 2 éves gyereket nem hagyunk együtt egy mopsszal se együtt, de egy 12 éves már simán egyedülhagyható.Kinti vay benti lesz? Méret? Napi mennyit lenne foglalkozva? És nem elég a kutyát megnevelni, a gyereket is meg kell tanítani bánni vele.


Retriverek barátságos okos kutyák, de rágnak mint a fene. Elég magas mozgásigényük van és mentális fárasztást is igényelnek. Ha ez nem történik meg kezelhetetlen lesz. Angol bulldogot javasolják sokan, én személyszerint megőrülnék mellette, nagyon kevés mozgásigényű, lusta fajta, de vannak akik szeretik a fajtát.

2021. szept. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
19 vagyok. Most látom, hogy fentebb válaszoltál a kérdéseim nagyjára. Ha nem tudtok olyan sokat foglalkozni, érdemes átgondolni, hogy miért is szeretnétek kutyát. Egy kisgyereket akaratlanul is feldönthet a kutya, és ha a kutya később jön, mint a gyerek, lehet hogy fel se tűnik majd neki, hogy megnőtt, erősebben játszhat, mint amennyit a gyerek bír.
2021. szept. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!