Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik gallér lehet jobb...

Melyik gallér lehet jobb szemműtét után?

Figyelt kérdés

A kutyám szemhéjáról leműtenek egy kis daganatot, illetve az első lába fölött a hátáról egy kis csomót is. A szemműtét miatt kötelelző a 2 hét gallérviselés. Az elmúlt években sajnos volt több műtéte is, és a gallért sosem viselte jól, de ilyen sokáig nem is kellett rajta lennie. Ebből tanulva vennék neki valami kényelmesebbet, mint az orvosi gallér.


Van esetleg ezek közül tapasztalata bárkinek? Melyik lehet jobb szerintetek? (Nagytestű kutyáról van szó)


[link]

[link]

[link]



#műtét utáni gallér
2021. szept. 22. 09:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Most volt szemműtéte a kutyámnak. Az orvos 3 napig mondta, hogy addig nem szabad piszkálnia. Mivel muszáj volt gallért tennünk rá (volt akinek egyáltalán nem kellett mert nem piszkálta!), így azt mondta az orvos, hogy akkor maradjon egy hetet, de legjobb lenne 9 nap. Mi végülis a biztonság kedvéért 11 napig hagytuk fent. Lényeg, hogy sokallom a két hetet, majd úgyis látod hogy gyógyul! De a másik meg, hogy ezek közül egyikről sem gondolom, hogy megvédte volna a kutyám szemét. Talán az első. De itt sokszor jól jött a gyógyszertári XXL-es gallér merevsége. Oldalról fogja próbálni fekvő helyzetben a lábával nyomni. Néha még ezt a merevet is oda tudta nyomni. Nem tudom egy ilyen szivacsos megvédené-e...🤔
2021. szept. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
En meg sosem tudtam gallert adni a kutyamra, mert nem gyartanak akkorat ... vettem mindenfelebol a legnagyobbat, de nem volt jo a meret ... nekem sajnos azt kell csinalnom, hogy ilyenkor megprobalok 24 oras biztonsagi szolgalatot biztositani a kutyanak, nem megyek dolgozni es amikor csak tehetem figyelek ra es raszolok, hogy ne piszkalja. Nem tudok mast csinalni! Nagyon strapas ha a kutya megbetegszik :)))
2021. szept. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, végül megrendeltem a szivacsosat is, meg azt a felfújható kéket dupla szélességben is. Itthon leszek vele, amíg gyógyul, de szerencsétlen a sima műanyag "lámpabúrában" még közlekedni sem tud. Csak lógatja szegénykém a fejét, mintha 45 kilós létére nem bírná megtartani, és egész egyszerűen nekimegy mindennek. Ez már a negyedik műtéte lesz, szóval van tapasztalat, biztosra veszem, hogy a simában nem fogja bírni. Nagyon rosszul visel minden ilyen dolgot, sőt a fájdalomra is nagyon rosszul reagál. A hátáról már műtöttek le egy csomót korábban, ami oké, nem volt a legjobb helyen, járás közben talán kicsit húzódhatott, de ő olyan kis majom, hogy még rá is játszik. 4 napig nem feküdt le. Ülve bóbiskolt, és nyüszögött egész éjjel. Előre félek a mostani műtéttől is.
2021. szept. 22. 20:13
 4/7 A kérdező kommentje:
1-es válaszoló, nagyon remélem, hogy olvasod még ezt. Szabad tudni milyen szemműtéte volt a kutyádnak? Az enyémnek ma telt le a műtét utáni 5. napja, de már ő is, és mi is megőrülünk a gallértól. Felváltva hordja hol az orvosit (tiszta depi tőle), hol pedig az első képen lévőt, de azzal meg tudja tenni, hogy fejjel belefúrja magát a kanapé, vagy ágy szélébe. Sajnos a fülével állandó probléma van, jelenleg is fellángolóban a gyulladás, és lehet, hogy azt akarja ilyen módon megvakarni, de így a külső szemzug felőli varratot is tuti, hogy dörzsöli. Neki a felső szemhéján volt kis kinövés (mindkét szemén), és azokat műtötték le. Szerintem pont ilyen, csak még nem voltak ekkora nagyok: [link]
2021. szept. 28. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk entrópium műtét volt mind a két szemén alul felül vágni kellett és varrva volt. Mi van amikor átcserélitek a gallért? Egyből piszkálná? Mert meg lehet már így a 6.napon próbálni szerintem, hogy mit csinál és ha piszkálná rászólni, ha nem hagyja akkor visszaadni. Vagy miben tudok esetleg még segíteni?
2021. szept. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5-ös, Szia! Akkor nálatok még több varrat volt, mint nálunk.

Mivel az enyém egy makacs kutya, aki semmilyen kellemetlenséget nem visel el, természetesen azonnal piszkálja, borzasztó...

Amíg átcserélem a gallért, és átfűzöm egyikből a másikba a nyakörvet, is figyelnem kell, nehogy hülyeséget csináljon. Az asszisztens volt olyan ügyes, hogy a nyakán, a nyakörv helyén is leborotválta a szőrt, így most a nyakörv-gallér kombó fantasztikusan kidörzsölte azt is. Tegnap előtt gondoltam egy merészet, hogy leveszem a délutánra, és majd kísérgetem mindenhova. Hát amint kimentünk az udvarra, azonnal a feje egyik oldalával lefúrta magát a földbe, majd a hátán fekve hemperegni kezdett. Azt hittem szívrohamot kapok.

Igazából csak arra voltam kíváncsi, hogy nálatok milyen műtét volt, volt-e akkora varrat, mint nálunk, de ezek szerint igen. Meglep, hogy nálatok már a 11. napon lekerülhetett a gallér, ha jól gondolom megvolt a varratszedés is, mi meg szerencsétlenkedhetünk vele jövő csütörtökig. Először a dokinő azt mondta 10-12 nap, majd kiment pár percre a vizsgálóból, és azzal jött vissza, hogy 14 nap.


Annyit még kérdeznék, hogy nálatok a varratszedés után kellett még 1 napig a gallér? Az egyik weboldalon azt írták, hogy a varratszedés utáni első napon még maradnia kell. Remélem ez nem így van.

2021. szept. 29. 10:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is "szívrohamot" kaptam volna, de igazából jött ki varrat vagy vérzett utána? Mert ha nem, akkor bármennyire is féltjük, egy kis vakarást engedni kell, hisz azzal kárt nem csinál és utána lehet már nem piszkálja. Csak ugye ahogy gyógyul a seb, az viszket néha.

Mondom először 3, majd 7 és 9 napot javasolt a doki, amiből tartottunk 11-et a biztonság kedvéért. De amilyen ügyesen viselkedett, lehet hamarabb is levehettük volna...

Varratszedésre csak 2 hét+5 naposan került sor! Bő két hetet mondott műtétkor az orvos, mert állítólag minél tovább bent van annál jobb, de már két hét után nagyon izgultam, hogy mikor veszi már ki és el se lehetett érni. Amint felvette végre a tel.t utaztunk is. Vittük a gallért is, nem tudván, hogy fog-e kelleni, de azt mondta nem kell. Pedig akkor a varratszedés miatt ollóval néhány helyen megvágta a szem körüli bőrt is ami minimálisan vérzett, mégsem kellett.

Azóta két bent maradt varattal szenvedek, írtam is már ki kérdést róla, de remélem azzal már nem lesz gond és valóban kidolgozza azokat a pici darabkákat a szervezete.

Szerintem próbálgasd gallér nélkül és ha picinél jobban piszkálja akkor tiltsd, ha akkor is, akkor gallér vissza. Később újra próbálkozni. Így hamar rájön az összefüggésre.

Írj még ha segítségetekre vannak a válaszaim, szívesen írok.

2021. szept. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!