Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám rászoktatni a...

Hogyan tudnám rászoktatni a kutyámat hogy a kutyapelenkára végezze a dolgát?

Figyelt kérdés
Staffordshire Bullterrier 11 hetes. Mikor elhoztam azt mondták szobatiszta, vagyis a pelenkára ürít. Hazavittem és elsőre tényleg rápisilt a pelenkára, mondtam is magamnak hogy na de jó tényleg szobatiszta. Viszont azóta rendszeresen mellé pisil kakil,ezt nem értem. Mondták hogy nyomjam bele a pelenkát a pisijébe és úgy rakjam le de semmi ,azóta is mellé pisil kakil. Vettem rászoktató cseppet, semmit nem ér. Tudna valaki valami jó tippet adni?

2021. szept. 24. 07:45
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
98%
Ezzel csak arra szoktatod, hogy bárhová üríthet, majd a szoba közepére is fog. Felejtsd el a pelenkát.
2021. szept. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

"Tudna valaki valami jó tippet adni?"


Igen. Ne legyél ennyire lusta és igénytelen már a kutyatartás első napjaiban, hanem fogd meg azt a szerencsétlen kutyát és VIDD KI a szabadba, hogy elvégezhesse a dolgát!

2021. szept. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem szobatisztaság. Ezzel azt tanítod neki, hogy valamit pisiljen le. Hogy ez most a pelenka, a szőnyeg, vagy a kedvenc pólód, ami a földre került, neki mindegy.

Akkor lesz szobatiszta, ha nem ürít a lakásban.

2021. szept. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
8%
Vagy rakd ki az udvarba, vagy ha nincs, alommal probálkozz.
2021. szept. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
39%

Lakásban laktok? Szerintem is inkabb arra kéne tanítani, hogy kint végezze a dolgát, ne a lakásban.

Amíg pici, addig naponta 3-4-szer is ki kéne vinni, felnőtt korában naponta 2-szer. Ez a legjobb, erre szinte tanítani sem kell, ha stabadban van, ösztönösen jön a kaki-pisi.

Mi kertes házban lakunk, a kutya kinti-benti, de az udvaron csak pisilni szokott, kakálni egyáltalán nem, mert annyira hozzászokott, hogy sétakor végzi el a dolgát. És erre nem is tanítottam soha, magától jött neki, ösztönösen.

2021. szept. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
99%

Sajnos az oktatás is romlik és egy bizonyos rétegből érkező emberek intelligenciája is egyre csökken.


Kérdező, az értelmezés nem az erősséged, igaz? De hátha megérted így:

Szobatisztaság = nem ürít a szobába.

Pelenka = szobába ürít, tehát nem szobatiszta.

Szívesen.

2021. szept. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem háromszor-négyszer, hanem ötször-hatszor ki kell(ene) vinni, amíg kicsi.
2021. szept. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
#5 napi 3-4x felnőtt kutyát kell kivinni, a kölyköket 3-4 óránként!
2021. szept. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
92%

Ne !! Én is pelenkaval kezdtem. Életem leghosszabb döntése volt. A kutyám azota senior. Csak annyit mondok, 14 eve nincs szonyegunk..


Nem urit bentre ha nincs semmi a földön, de amint valami a földre kerül, használja..

2021. szept. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
2-es . Nem vagyok lusta és igénytelen csak a kutya még nem kapta meg a harmadik oltását és azt mondták hogy addig ne vigyem le. Lakásban lakunk az elsőn. Látom az ítélkezés és oltogatás megy csak itt úgy hogy nem tudtok elég infót de már szórják a szitkokat (tisztelet a kivételnek) köszönöm azoknak akik normálisan tudtak válaszolni!!
2021. szept. 24. 08:38
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!